Türkmenistan'da çoğu sosyal medya uygulaması yasak

Rusyalıyım kardeşim ne anlatıyorsun :d.

Gerçek Rus musun?

Bunların nedeni insanların dış ülkelere bağını tamamen kesmek insanları bilgisiz bırakmak. Böylece insanlar diğer ülkelerin nasıl yaşadıklarını bilmiyor ve kullandıkları berbat interneti normal sanıyor. Çünkü hiçbiriside bilmiyor ki diğer ülkelerin nasıl bir internet kullandığını. Zaten nereden nasıl bilecek. Amaç bu değil mi zaten. Amaç diğer ülkelerle bağı tamamen kesmek ve gece gündüz ya TV'lerde ya türkmen internet haber sitelerinde dinlemeden ülkeyi övmek ve halkı yalan yanlış bilgilerle yaşattırmak.

Bir de İSP sadece türkmen kanallarını saniyede 8 Mbps'ye kadar hızlandırıyor.

Bir de ben böyle çöp interneti 5 yıl önce çok hızlı sanıyordum cahildim :D sonra bir girdim Speedtest'e hızı gördüm yine normal sandım tabii ne anlarım kbitden Mbps'den sonra bu hızların ne anlama geldigini araştırdım ve çözdüm sonra tesadüfen bir sitenin yönlendirmesiyle beraber Türkiye'nin hızlarını ve fiyatlarını gördüm ve içimden küfür ettim şu an girmek istesem o siteye giremem mesela. Eğer insanlar bu gerçekleri ögrenmedigi sürece ülke cahil gibi yaşamaya devam edecek.

Bir de İSP sadece türkmen "kanallarını" saniyede 8 Mbps'ye kadar hızlandırıyor.

kanallar değil siteler demek istedim bu arada öd.

Son düzenleme:
Yüzde yüz olması iyi bir şey mi yoksa kötü birr şey bilemedim.

Öyle bir hayatı yaşamak istemezdim.
Coğrafya kaderdir.
Gardaş selam bu ülkeye islamla hiç alakasi yok 4yildir dogru dürüst kuran okumayi ögrenemedim sanirim geberip gidecem Kuran ögrenemeden.Devletin islamla hiç alakasi yok fikirimi sorar saniz devlet %89 dilde musluman %0,3 yada %0,5 sanirim ilmimsizlikten yerlerde sürünen Müslüman.
Merak ettim ülkenin Müslüman oranı nedir? Yani böyle tarikatlar cemaatler imamlar şeyhler gavslar falan filanlar var mı sizde de? İmam hatip fen lisesi gibi efsanevi eğitim merkezleri var mı?
Devletin 89% dilde sapiklaşmiş islamla alakasi olmayan insanlar 10,5% diger dinler 0,5%muslumanlar ilimsizlikten yerde sürünen bende onlardanim 4 yildan beri dogru dürs kuran ögrenemdim geberip gidecem sanirim

Gardaş selam bu ülkeye islamla hiç alakasi yok 4yildir dogru dürüst kuran okumayi ögrenemedim sanirim geberip gidecem Kuran ögrenemeden.Devletin islamla hiç alakasi yok fikirimi sorar saniz devlet %89 dilde musluman %0,3 yada %0,5 sanirim ilmimsizlikten yerlerde sürünen Müslüman.

Devletin 89% dilde sapiklaşmiş islamla alakasi olmayan insanlar 10,5% diger dinler 0,5%muslumanlar ilimsizlikten yerde sürünen bende onlardanim 4 yildan beri dogru dürs kuran ögrenemdim geberip gidecem sanirim.
.Cumhurbaşkanı sayesinde millet dindende çıkmaya başladı.

Sosyal medyanın yasaklanması harika bir şey, 7/24 evde telefona, bilgisayara tutuklu kalan obez insanlar oluşmuyor toplumda mesela ve toplum teknoloji yerine kendini iş hayatına atıyor. Bu harika bir şey değil mi?

İnsanları kısıtlayarak, bir şeylere sansür getirerek hiçbir yere gelemezsiniz emin olun. Elbette insanlar belki de işlerine daha fazla vakit ayıracak, topluma daha katkılı olacak fakat Twitter'da birileriyle tartışamayacak, Instagram da birilerinin hikayelerine alev emojisi atamayacak veya yeni çıkan çoğu film diziyi izleyemeyecek, işi düşse de düşmese de YouTube'u kullanamayacak biz şu anda ve burada yaşıyoruz hayatı şu anda ve burada yaşamak lazım. Bir şeylerden mahrum bırakılmak saçma. Ne kadar internette vakit geçireceğiniz ne kadar gezip tozacağınızı sadece siz belirlersiniz. Hala aynı şeyi düşünüyorsanız modemi yakın elektiriği ve suyu da kesin sonuçta banyo yapmak veya su içmek vakit kaybı insanlar kendini iş hayatına adamalı ve gündemden her şeyden mahrum kalmalı öyle değil mi? 😀

İnsanları kısıtlayarak, bir şeylere sansür getirerek hiçbir yere gelemezsiniz emin olun. Elbette insanlar belki de işlerine daha fazla vakit ayıracak, topluma daha katkılı olacak fakat Twitter'da birileriyle tartışamayacak, Instagram da birilerinin hikayelerine alev emojisi atamayacak veya yeni çıkan çoğu film diziyi izleyemeyecek, işi düşse de düşmese de YouTube'u kullanamayacak biz şu anda ve burada yaşıyoruz hayatı şu anda ve burada yaşamak lazım. Bir şeylerden mahrum bırakılmak saçma. Ne kadar internette vakit geçireceğiniz ne kadar gezip tozacağınızı sadece siz belirlersiniz. Hala aynı şeyi düşünüyorsanız modemi yakın elektiriği ve suyu da kesin sonuçta banyo yapmak veya su içmek vakit kaybı insanlar kendini iş hayatına adamalı ve gündemden her şeyden mahrum kalmalı öyle değil mi? 😀

20 yıl geriden geliyoruz.

Son düzenleme:
Türkmenistanlilar 1700 nci yillardan sapiklaşmaya başladilar sen bizim tarhimize göz at araştir o zaman görürsün tüm pisliklere itat ettiler sustular bu güne geldiler ama cumburbaşkanimiz işini biliyor bu sapik milletle başa çikmayi iyi biliyor.Bu Türkmenistan milleti her şeyi hak ediyo cumburbaşkanimiz da onlarin en büyük cezalandiricisi gurur duymaniz lazim onunla.Adam kral.
Anlayamadım.Biraz daha açıklayıcı olurmusunuz

Rusya kukla misali oynatabilir ama asıl sorunun bu olmadığını düşünüyorum. Zira Rusya'nın kukla ülkeleri bir hayli fazla ve Türkmenistan en kötüsü.

Halkında da suçu ararım, sesini çıkaramamış ve artık durumu kabullenmişler. Sesini çıkaranlar da azınlık olduğu için güçsüzler ve hemen eziliyorlar.
Türk Devletler teşkilatı nerede?
Göz mü yumuyor bu duruma? Rusyanın arka bahçesi olmuşlar resmen.

50 Mbps internete 125 TL ödüyorum. Aldığınız internet buraya göre ucuz.

Türk devletleri olarak iki yüzlülüğümüzün kanıtı
Sırf Türk olduğundan dolayı görmezden geldiğimiz orta asyanın Kuzey Koresidir. dünyanın en zalim korkunç ülkelerinden biridir ama Türk ya kimse takmaz hep türkler haklıdır zaten değil mi ?

Türkiye'yi hayal edin, diktatörlüğün en ileri boyutta olduğu, %80 nüfusun cahil bırakıldığı , başında Kim Jong Un'dan bir farkı olmayan bir adamın yönettiği, asla gelişmekte olan bir ülke ünvanını bile haketmeyen bir ülke. Türkiye'yi hayal edin dememdeki sebep ise milletimiz ampulü destekleyerek bu boyuta getirebilirler. Anayasayla alakası olmayan ve tamamen siyasi kararlarla yönetilen totaliter bir diktatörlük altına düşmeye başladı Türkiye. Yoksa İmamoğlu siyasi yasak hak etmedi

Yeni konular

Geri
Yukarı