TürkNet 75 Mbps yerine 20 Mbps veriyor

SNR degerin oldukca yüksek cikmis, onun yüzünden gelen sinyalde zayiflama oluyor gibi duruyor. Online müsteri hizmetleri de onlarda sorun olmadigini teyit ederse sendeki altyapiyi bir test etmende fayda var. Bol sans.

SNR değeri düşük mü yüksek mi anlamadım bir arkadaş düşük yazmıştı galiba bir de altyapının olduğunu belirtmişlerdi 75 MB hız verebilecekleri sitelerinde yazıyordu.

SNR değeri düşük mü yüksek mi anlamadım bir arkadaş düşük yazmıştı galiba bir de altyapının olduğunu belirtmişlerdi 75 MB hız verebilecekleri sitelerinde yazıyordu.
Haklisin, 75 Mbps yerine 20 almak abarti az olmus. Ben de su an 100 Mbit pakete gecmeme ragmen neden 82'de kaldigini anlamaya calisiyorum, 1.5 ay oldu hala kendilerine ulasmaya calisiyorum. Sanirim Türknet degil de, altyapiyi sunan Türk Telekom böyle sinirlandiriyor. Onlarla da iletisime gecemiyorum ki bi saha ekibi cagirip test ettireyim...

SNR değeriniz en alt sınırda. Aşağı Hat Zayıflaması, Yukarı Hat Zayıflamasından düşük. Genel kablolamada problem var. CRC hataları da bunu destekliyor.
Elektrikçi çağırıp ankastre kutusundan modeme gelen kabloyu yenilemeniz lazım.

SNR değeriniz en alt sınırda. Aşağı hat zayıflaması, yukarı hat zayıflamasından düşük. Genel kablolamada problem var. CRC hataları da bunu destekliyor.
Elektrikçi çağırıp ankastre kutusundan modeme gelen kabloyu yenilemeniz lazım.

Bu dediklerinizi yaparsam 20'den 100'e çıkar mı? Ya da yükselir mi?

Merhabalar Türk Telekom sözleşme bittiği için TürkNet'e geçiş yapmıştım 35 Mbps tarife vardı ki 35 Mbps hız bile alamıyordum 20 Mbps hız alıyordum 75 Mbps altyapı destekleniyordu bende bugün yükselttirdim fakat hala tarifede 75 Mbps yazıyor ama ben 20 Mbps hız almaya devam ediyorum bir de normalde ben 2-3 arası upload alırım tarife değişikliği yaptıktan sonra 3.80 civarı oldu acaba benim modemimde mi bir sıkıntı mı var yardımcı olursanız sevinirim.
Geçmiş olsun kardeşim.
Bunlar hep böyle yapıyor. Arıza kaydı bırakın.gelen Telekom yetkilileriyle rizica edin türknet yetkilileriyse derdinizi güzelce anlatın.

Arıza kaydı bırakmıştım Türk Telekom saha ekiplerine haber vereceğiz 48 saat içinde çözeceğiz gibisinden bir mesaj yolladılar sonra Türk Telekom sistem mesajı yolladır mesaj da şu şekilde:

Türk Telekom sisteminden gelen durum güncellemesi.
Arıza bildirim tarihi: 13-04-2020 15:55:21.
Görev: Islah.
Görev bildirim zamanı: 15-04-2020 10:30:00.
Arıza ID: 2020041500070888186.
Arıza durum açıklama: Arıza kontrolü yapıldı.
İş emri ID: 2020041500156661072.
İş emri durum açıklama: Arızanız gerekli kontrol ve işlemler sonucunda çözümlenmiştir.
Log: Hattın kontrolü yapılmıştır - arıza tespit edilmemiştir.
İşlem sonuç kodu: Muayenede iyi bulundu.
İşlem sonuç grubu: TT / müşteri kaynaklı arıza yok.

Ve arıza kaydını sorguladığım zaman teyit aşamasında yazıyor bu ne anlama geliyor?

Log: Hattın kontrolü yapılmıştır - arıza tespit edilmemiştir.
İşlem sonuç kodu: Muayenede iyi bulundu.
İşlem sonuç grubu: TT / müşteri kaynaklı arıza yok.

Sorun bulamamışlarsa neden o kadar hız veriyorlar.
Bir hat durumunuza bakın sizin üye olduğunuz paketi kontrol belki de 75 Mbps diye aldığınız dalgınlığınıza geldi 20 Mbps aldınız lütfen kontrol edin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı