Türknet AKN'yi Kaldırdı!

Türkiye'nin önemli internet servis sağlayıcılarından biri olan TurkNet tüm müşterileri için Adil Kullanım Kotasını kaldırdı. Evet arkadaşlar yanlış duymadınız. Önceden tüm kullanıcılar için 150 GB olan AKN artık sınırsız hale geldi. Türkiye'de AKN'yi ilk kaldıran kurum da TurkNet olmuş oldu.

Dosya Ekleri

• Screen-Shot-2015-12-07-at-2.04.07-PM-1200x771.png
    Screen-Shot-2015-12-07-at-2.04.07-PM-1200x771.png
    60,4 KB · Görüntüleme: 214
Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle anlatayım 6 ay öncesine kadar İstanbul'daydım ve orada maalesef alt yapım 7 Mbps falan destekliyordu aldığım hız da 6 Mbps civarı idi. Daha sonra Kırklareli'ne geldim ve tesadüfen Türknet sitesinden adrese bağlı hızı sorguladım 75 Mbps çıktı. Tabi bu hızı VDSL üzerinden almam gerekiyor. Modemim de VDSL desteklemediği için aradım Türknet'i ve onlar da Telekom ile görüşüp bana döndüler. 75 Mbps alabileceğimi Telekom'dan da teyit aldıklarını söylediler.

Hal böyle olunca yeni bir modem ( ASUS DSL-N17U ) aldım. Şuan aktif olarak 70-75 Mbps arası kullanıyorum. :)

Eyvallah da ben sorgulama yaptığımda yerimde 35mbps olarak gösteriyor vdsl ile bu hızı alabilir miyim?
Bir de aldıktan sonra ilk ay extra fatura geliyor mu ? Bir de iptal ettirmek istediğimizde sorgusuz sualsiz direk çıkabiliyor muyuz? Son olarakta en etkili ne kadar hız alacağımı arayarak mı öğreneyim?

Yanlış bilgi vermek istemem. Türknet'i arayıp teyit etmeniz, öğrenmeniz en iyisi olacaktır.

Türknet şu şekilde çalışıyor diyelim ki siz 25 Eylül tarihinde abone oldunuz. 5 günlük fatura ve gelecek ay faturasını ödüyorsunuz yani bir nevi ön ödemeli kullanıyorsunuz ilk etapta bana saçma gelmişti ama ilk faturadan sonra normale dönüyor.

Abonelik evraklarını isterseniz size mail atıyorlar siz de doldurup kargo ile Tekirdağ Ergene'de bir adres veriyorlar oraya yolluyorsunuz. Evraklar onlara ulaşınca Telekom sizi arıyor ve ankastreye kadar olan bağlantıyı sağlıyor yani standart prosedür.

Çıkmak istediğinizde de sorgusuz sualsiz çıkabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arıyorsunuz 2-3 gün içinde size iptal birimi dönüş yapıyor sizi ikna edemez ise iptal için evrak gönderiyor siz de doldurup mail atıyorsunuz ve maksimum 7 gün içinde iptal ediyorlar. Tecrübe ile sabittir. :)
Şimdi siz sormadan ben neden iptal ettiğimi de söyleyeyim. :D İstanbul'da iken tarifem 16 Mbps'ye kadardı. Kırklareli'ne gelince hattı VDSL'e taşıdılar ama yine tarifem 16 Mbps idi. Kota aşım durumunda hızım düşüyordu. O yüzden 16 Mbps'ye kadar olanı iptal edip aynı gün yeni abonelik açtılar.

Kardeş bilgilerin için sağol ancak şeyi anlamadım bizim evde hat durumu iyi hatta şöyle söyleyeyim modemi splittera değilde direk takma yerine taktığımızda bile internet çalışıyor. Telekom gelip evin içine turknet için ayrı kablomu çekiyor orayı tam anlayamadım.

Yok ayrı kablo falan çekmiyor. Sadece apartmandaki ankastre kutusuna gelip bakıyor ve size ait kabloyu işaretliyor. Hepsi bu. Ben ilk defa oturacaktım binada. Elektrikçi çağırdım ve daireden ankastre kutusuna giden kablo ile Telekom'un işaretlediği kabloyu bağladı.

@uysal Rica ederim faydalı olabildimse ne mutlu bana. Sosyal bu yüzden var.

Bir de söylemeyi unuttum. "Arkadaşını Getir" kampanyaları var. Türknet kullanan arkadaşınız sizi davet ederse ve siz de abone olursanız hem arkadaşınız hem de siz 1 ay ücretsiz kullanıyorsunuz. :)

Diğer İSS firmaları nasıl bir tepki verecekler çok merak ediyorum.
Aynen. :D:D:D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı