TürkNet alınır mı?

Altyapının iyi olduğu yerlerde Türknet iyidir fakat gördüğüm kadarıyla sizi uzağınızdaki bir YAPA santraline bağlayıp neredeyse ADSL hızları verecekler. Eğer daha yüksek hızlar alabildiğiniz bir ISS varsa ona geçmenizi tavsiye ederim. Üstte yazdığım olayın aynısı yüzünden sürekli internet kesilmeleriyle karşılaşıyorum. 10 kilometre uzağımdaki santrale bağlıyım çünkü.

TürkNet'te muhatap bulamama mevzusu şu açıdan yanlış. Bundan başta ben de muzdariptim, abone olana kadar müşteri hizmetleriyle görüşebiliyorduk fakat abone olduktan sonra telefonla canlı muhatap bulamıyorsunuz. Burada Online işlemler devreye giriyor. Online işlemlere giriş yapıyorsunuz, orada otomatik sistemle hız testinizi vs. yapıp otomatik arıza tespit yapıyor, destek kaydı oluşturuyor. Sonrasında kendileri sizi arayarak yardımcı oluyorlar. Sonuç olarak hizmeti fena değil.

Altyapının iyi olduğu yerlerde Türknet iyidir fakat gördüğüm kadarıyla sizi uzağınızdaki bir YAPA santraline bağlayıp neredeyse ADSL hızları verecekler. Eğer daha yüksek hızlar alabildiğiniz bir ISS varsa ona geçmenizi tavsiye ederim. Üstte yazdığım olayın aynısı yüzünden sürekli internet kesilmeleriyle karşılaşıyorum. 10 kilometre uzağımdaki santrale bağlıyım çünkü.
iss nedir peki açıklayabilirmisiniz?
ve santrale olan uzaklığımı müşteri hizmetlerinden öğrenebilirmiyim
gaziosmanpaşa /barboros hayrettin paşada yaşıyorum

iss nedir peki açıklayabilirmisiniz?
ve santrale olan uzaklığımı müşteri hizmetlerinden öğrenebilirmiyim
gaziosmanpaşa /barboros hayrettin paşada yaşıyorum

İSS = İnternet servis sağlayıcısı. Türk Telekom, Turkcell Superonline, Vodafone, Türknet, Millenicom vs.

Müşteri hizmetlerinden öğrenip öğrenemeyeceğinizi bilmiyorum açıkçası. Sormanız lazım. Ama YAPA içerisinde 26 mbps hız alıyor olmanız bana santrale epey uzak olduğunuzu düşündürtüyor.

Hiçbir sağlayıcı en iyisi değildir zaten. İnternet işi şans işi bu noktada. Sıkıntı şikayetleri atıyor olmanız. Bu arkadaş Türk Telekom da, millenicom da, süperonline da sorsa yüzlerce şikayet bulabiliriz zaten. Ben en başından beri sadece attığın şikayetlerin boş olduklarını iddaa ediyorum. TürkNet iyidir demiyorum.

Neyse, konuyu daha fazla kirletmeye gerek yok. Yukarıda arkadaşın dediği gibi, etrafında hangi internet kullanılıyorsa ve sorun yaşanmıyorsa en iyisi büyük ihtimalle odur.
Evine ilk defa internet bağlatanlar için yapılacak en son tercihtir.

İSS = İnternet servis sağlayıcısı. Türk Telekom, Turkcell Superonline, Vodafone, Türknet, Millenicom vs.

Müşteri hizmetlerinden öğrenip öğrenemeyeceğinizi bilmiyorum açıkçası. Sormanız lazım. Ama YAPA içerisinde 26 mbps hız alıyor olmanız bana santrale epey uzak olduğunuzu düşündürtüyor.
netspeedde adresimde internet sorgusu yaptıgımda 780 metre cıkıyor ama turknetinmi onu bilmiyorum
daha bugün internetim bağlandı ve 30 dk geçmedi şuan 25 mbps lik pakette 40 mbps dowloand 8 mbps upload alıyorum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı