TürkNet altyapı sorgulama doğru mu?

Modem'in ADSL modem olabilir mi acaba?
VDSL destekli modem alman lazım.
Eğer VDSL destekli ise Online İşlemler - TurkNet sitesine girip destek kaydı açıp 35Mbps paketine geçmek istediğinizi söyleyiniz.

Modem ADSL, ADSL2, VDSL, VDSL2 yani hepsini destekliyor dostum. Keenetic extra DSL kullanıyorum. Kayıt açtım desteklemediklerini söylediler. Millenicom'da gariptir ki 83 Mbps VDSL verebiliyoruz diyorlar.

Hocam anlamıyorsunuz beni altyapılar farklı diyorum siz 35E kadar diyorsunuz her yerde 35 yok.
Sen anlamıyorsun, bir daha oku. VDSL olduğu belli diyorum. Olmasa bile 35'e kadar demek en fazla 35 demektir, senin dediğin "16 alabiliyorduk" da 35'e kadar cümlesinin alt kümesidir(kapsamındadır), kimin neyi anlamadığına karar vermeden önce okumayı öğrenin.

Sen anlamıyorsun, bir daha oku. VDSL olduğu belli diyorum. Olmasa bile 35'e kadar demek en fazla 35 demektir, senin dediğin "16 alabiliyorduk" da 35'e kadar cümlesinin alt kümesidir(kapsamındadır), kimin neyi anlamadığına karar vermeden önce okumayı öğrenin.

Ben sizin dediğinizi anladım hocam.
35 üstünden 16 alıyoruz gibi bir şey sizin dediğiniz ama pek öyle değil gibi ona bakarsanız o zaman 100000MBPS üstünden 35 alıyoruz :D. Neyse varsa bir hatam kusura bakma.

Ben sizin dediğinizi anladım hocam.
35 üstünden 16 alıyoruz gibi bir şey sizin dediğiniz ama pek öyle değil gibi ona bakarsanız o zaman 100000MBPS üstünden 35 alıyoruz :D. Neyse varsa bir hatam kusura bakma.
Sadece sizi tebrik etmek için giriş yaptım. Uzun zamandır aktif değildim. Haklı olmanıza ve hatta karşınızdakinin haksız olmasına rağmen diretmesine rağmen bu denli kibar bir şekilde tartışmanız takdire şayan. Size sonuna kadar katılıyorum.
1.'si Turktelekom altyapı sorgulamada vdsl adsl çıkmıyor kendilerince terimleri var. Hipernet çıkan yerlerde alınabilecek max. hız 100 mbps. Upload sürelerine bakarsanız hipernette 30 40 Mbps'ye ayrı upload hızı 70 80 mbpsye ayrı upload hızı veriyor. Ve sistemde 100 mbps'nin yanında çıkan uyarıda Turktelekom size bu hızı vermeyi garanti etmez deniliyor. Altyapın hipernet destekliyor ama 24-100 mbps oluyor bu hız. Zannımca reklam olarak üst limit olan 100 mbps yazılmış.
2.'si evimdeki altyapıyı kontrol ettiğimde 4 5 ay öncesine kadar Turknet Netspeed Millenicom dahil hepsinde 16 mbps max. hız alabilirsiniz gösteriyordu. Yani en düşük 35 diye bir şey maalesef hala ülkemizde yok. Başkentin ilçelerinden Bala ilçesinin altyapısını kontrol ettiğimde Turknet 35 değil 16 bile veremiyor. Altyapı yok uyarısı veriyor sistem. Yine Ankara'nın bir başka ilçesinin büyük çoğunluğunun altyapısını da görselde ekliyorum.
Yapılan hatayı kabul etmekte bir erdemdir. Burayı nezih bir tartışma-bilgi alışverişi ortamı olması hasebiyle seviyorum. Lütfen tartışma üslubumuza dikkat edelim ve araştırmadığımız bir şeyi körü körüne savunarak insanları yanıltmayalım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (23).png
    Ekran Görüntüsü (23).png
    258,3 KB · Görüntüleme: 112
  • Ekran Görüntüsü (25).png
    Ekran Görüntüsü (25).png
    373 KB · Görüntüleme: 114
Son düzenleme:
Sadece sizi tebrik etmek için giriş yaptım. Uzun zamandır aktif değildim. Haklı olmanıza ve hatta karşınızdakinin haksız olmasına rağmen diretmesine rağmen bu denli kibar bir şekilde tartışmanız takdire şayan. Size sonuna kadar katılıyorum.
1.'si Türk Telekom altyapı sorgulamada VDSL ADSL çıkmıyor kendilerince terimleri var. HiperNet çıkan yerlerde alınabilecek Max. Hız 100 Mbps. Upload sürelerine bakarsanız HiperNet'te 30 40 Mbps'ye ayrı upload hızı 70 80 Mbps'ye ayrı upload hızı veriyor. Ve sistemde 100 Mbps'nin yanında çıkan uyarıda Türk Telekom size bu hızı vermeyi garanti etmez deniliyor. Altyapın HiperNet destekliyor ama 24-100 Mbps oluyor bu hız. Zannımca reklam olarak üst limit olan 100 Mbps yazılmış.
2.'si evimdeki altyapıyı kontrol ettiğimde 4 5 ay öncesine kadar TurkNet NetSpeed Millenicom dahil hepsinde 16 Mbps Max. Hız alabilirsiniz gösteriyordu. Yani en düşük 35 diye bir şey maalesef hala ülkemizde yok. Başkentin ilçelerinden bala ilçesinin altyapısını kontrol ettiğimde TurkNet 35 değil 16 bile veremiyor. Altyapı yok uyarısı veriyor sistem. Yine Ankara'nın bir başka ilçesinin büyük çoğunluğunun altyapısını da görselde ekliyorum.
Yapılan hatayı kabul etmekte bir erdemdir. Burayı nezih bir tartışma-bilgi alışverişi ortamı olması hasebiyle seviyorum. Lütfen tartışma üslubumuza dikkat edelim ve araştırmadığımız bir şeyi körü körüne savunarak insanları yanıltmayalım.

Teşekkürler hocam bazen daha fazla gerçeği savunamadığım zamanlarda özür dileyip geçiyorum çünkü daha fazla diretince bazı arkadaşlar sapıtıyor gerçekten.
Geçen bir tanesi gelmiş diyor ki yok efendim TurkNet Kablonet'ten iyi benim Binam'da Kablonet yok.
Yoksa ne yapalım hocam. Kime göre iyi kime göre kötü.
O yüzden bazen sadece alttan alıyorum :D.
Teşekkürler tekrardan.

Ben sorgulama yaptığımda 35Mbps download 3 Mbps upload yazıyor ama ben 7 Mbps download alabiliyorum.

Hocam işte bunu anlatmaya çalışıyoruz.
Sorgulama yaptığında 35Mbps alabildiğinizi söylüyorsunuz?
Paketiniz nedir? Paketiniz 35Mbps verdiğini söylüyor mu?
Söylüyorsa'da işte bu alçak'ça bir oyun.
Bende TurkNet kullanıyordum 35Mbps diye aldım ilk 3 4 ay süre ile 33 32Mbps olarak kullandım.
Sonra 25'e düştü normal dediler. Tepemin tası attı kablonetteyim mutluyum :D.
Eki Görüntüle 821820
Merak ettim baktım da, böyle bir uyarı çıkıyor bende.

Hocam bu boş port mevzusunu tam olarak bilmiyorum ben ilk internet aldığımda da sorgulamıştı müşteri temsilcisi demişti ki "portlarınızı sorguluyorum... Evet uygun demişti" tam olarak bilmiyorum yanlış bilgi vermeyim.

Geri
Yukarı