TürkNet altyapı sorgulama doğru mu?

Türkiye'de internet konusunda yine hız tartışması,güven sorunu ve altyapılardan haberdar olmama sorunu bitmez gibi bu sorunlar kontrol eden yok gelişmek için çaba gösteren yok yatıyorlar para geliyor zaten takan kim.

Hocam, kendi altyapılarından 75 alacağım yazıyor ancak TT altyapısından 35-40 civarı alabiliyorum ancak.

Üstelik bir süredir sorgulama sonucu olarak "Adresinizde TurkNet Özgür İletişim için gerekli internet altyapısı bulunmamaktadır. Bu sebeple adresinizde internet hizmeti veremiyor ve başvurunuzu alamıyoruz." cevabı çıkıyor.

Teşekkürler hocam bazen daha fazla gerçeği savunamadığım zamanlarda özür dileyip geçiyorum çünkü daha fazla diretince bazı arkadaşlar sapıtıyor gerçekten.
Geçen bir tanesi gelmiş diyor ki yok efendim TurkNet Kablonet'ten iyi benim Binam'da Kablonet yok.
Yoksa ne yapalım hocam. Kime göre iyi kime göre kötü.
O yüzden bazen sadece alttan alıyorum :D.
Teşekkürler tekrardan.
Sırf binasında Kablonet yok diye mi Türknet daha iyiymiş doğru mu anladım?

Hocam, kendi altyapılarından 75 alacağım yazıyor ancak TT altyapısından 35-40 civarı alabiliyorum ancak.

Üstelik bir süredir sorgulama sonucu olarak "adresinizde TurkNet özgür iletişim için gerekli internet altyapısı bulunmamaktadır. Bu sebeple adresinizde internet hizmeti veremiyor ve başvurunuzu alamıyoruz." Cevabı çıkıyor.

İşte böyle garip bir sistem ya vallahi anlamış değilim TurkNet ile ablamların adresini sorguladım altyapı yok diyordu 2 gün sonra bir daha güncelledim 100Mbps fiber gözüktü.
Şu an 100Mbps fiber kullanıyorlar.
Not: 100Mbps fiber kullanıyorlar hızları 60-100 arası sürekli dalgalanıyor.
Ben Kablonet kullanıyorum 93'ten aşağı indiğini görmedim.
Ayrıca benim amacım burada Kablonet'i savunmak değil altyapı çok önemli TurkNet'i sıkıntısız fıstık gibi kullananda vardır illaki.

Tabii kötü efendimizin ayağına altyapı yapmamışlar (!) Ülkede vaat ettiği hızı tek adam gibi verenin Kablonet olduğunu bilseydi böyle konusur muydu acaba?

İşte bunu bilmeden konuşuyor araştırmıyor şu anda Türkiye'de söylediği hızı en iyi veren şirket Kablonet.1. sırada.

İşte böyle garip bir sistem ya vallahi anlamış değilim TurkNet ile ablamların adresini sorguladım altyapı yok diyordu 2 gün sonra bir daha güncelledim 100Mbps fiber gözüktü.
Şu an 100Mbps fiber kullanıyorlar.
Not: 100Mbps fiber kullanıyorlar hızları 60-100 arası sürekli dalgalanıyor.
Ben Kablonet kullanıyorum 93'ten aşağı indiğini görmedim.
Ayrıca benim amacım burada Kablonet'i savunmak değil altyapı çok önemli TurkNet'i sıkıntısız fıstık gibi kullananda vardır illaki.

İşte bunu bilmeden konuşuyor araştırmıyor şu anda Türkiye'de söylediği hızı en iyi veren şirket Kablonet.1. sırada.
Kablonet şu 19.00 24.00 saçmalığını bir kaldırsa patlama yaşarda kafa basmıyor biraz.

Kablonet şu 19.00 24.00 saçmalığını bir kaldırsa patlama yaşarda kafa basmıyor biraz.

Hocam Onu'da mecbur yapıyor sen kesintisiz (söylediği hız tam veren) 100Mbps bir internet alırsanız başka firmadan falan en kötü 200 250 TL.
Akıllı Paket'te gayet mantıklı bu fiyata kalkacağını sanmam :D.

Hocam Onu'da mecbur yapıyor sen kesintisiz (söylediği hız tam veren) 100Mbps bir internet alırsanız başka firmadan falan en kötü 200 250 TL.
Akıllı Paket'te gayet mantıklı bu fiyata kalkacağını sanmam :D.
Bence mantıklı değil ya bende kullanıyorum ama düşünsene insanların en çok evde olduğu saatte internetı kısıyorsun normal yapsalar herkes alsa gelen paradan altyapıya daha çok yatırım yapsa hiç sorun çıkmaz.

Bence mantıklı değil ya bende kullanıyorum ama düşünsene insanların en çok evde olduğu saatte internetı kısıyorsun normal yapsalar herkes alsa gelen paradan altyapıya daha çok yatırım yapsa hiç sorun çıkmaz.

Tabii oda doğru ama dediğim gibi fiyatına göre makul bence mesela fiyat yüksek olsa bunu yapsa mantıklı olmaz.
Gerçi fiyatta çok ucuz sayılmaz'da diğer firmalara göre yorum yapıyorum :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı