TürkNet altyapı sorgulama

fBruhMoment

Hectopat
Adresmi girersem YAPA'da olduğumu, 100Mbps'e kadar hız alabileceğimi söylüyor fakat ev telefonumu girersem ancak 16Mbps'e kadar hız verebileceğini söylüyor. Hangisi doğru? Şu anda TP-Link ADSL2+ modem kullanıyorum. Türk Telekom'daki taahhütümün bitmesine yakın, bir VDSL modem alıp tekrar bir sorgulama yapmayı düşünüyorum.

1.png
2.png

Türk telekomda 16mpbsden fazla alamıyorum daha ne kadar kötü hizmet alabilirim ki?
Adresinde YAPA desteği vardır fakat dairene getirilmediği için öyle yazıyor olabilir. 3 sene önce 8 Mhps'ten 92 Mhps'e kadar hızım arttırıldı.

Türk Telekom'da 16Mbps'den fazla alamıyorum daha ne kadar kötü hizmet alabilirim ki?

Onları arayıp sor. Yapadasın yazıyor bu muhteşem bir şey bir nimet gibi bir şey. Upload ne kadar destekliyorsa altyapın onu verıyorlar. Geçebilirsin yapada değil isen iptal edebilirsin. Fakat ev adresin yapada ise yapadasın büyük ihtimalle arayıp sormak en mantıklısı ya da geçip bakmak.

Hayır, sanırım üstteki aktif altyapilari ile sana verecekleri hız bu yüzden 10 TL daha pahalı. Alt taraftaki de standart Telekom hatları üzerinden verdikleri hız. Ben böyle tahmin ediyorum. Ara abone olmak istediğini ve bilgi almak istediğini söyle canlı birine bağlarlar seni sor ona.

Türk telekomda 2021 mayısına kadar taahütüm var bunu para ödemeden iptal ettirebilir ve bir adet vdsl modem satın alabilirsem türknete geçmeyi düşünüyorum :D İleride modemi değiştirip tekrar test ettiğimde ararım çağrı merkezini

Alt kısımda yazan hız bilgisi doğru. Üst kısımda bulunan 100 Mbps olayı göz boyamak için yapılıyor.
Çünkü alt kısımda "size 16 Mbps'e kadar dowload ve 1 Mbps upload tanımlayacağız" diyor.

Üst kısımda ise YAPA'nın en yüksek değerlerini gösteriyor.

Milleni.com üzerinden sorgulama yapın. 24 Mbps ve üzeri çıkıyor ise VDSL var demektir. VDSL varken YAPA 16 Mbps bence gereksiz olur.

Türk Telekom'da 16Mbps'den fazla alamıyorum daha ne kadar kötü hizmet alabilirim ki?

Herhangi bir sıkıntı da muhatap yok dostum telefona ara kayıt oluşturda adamların keyiflerini bekle ben bağlatamadığım internet yüzünden sıkıntı yaşadım aktif olmayan internete fatura kestiler. Müşteri temsilcisi ile görüşmek için İstanbul'una kadar aradım günlerce bekledim bulaşmanı istemem.

Alt kısımda yazan hız bilgisi doğru. Üst kısımda bulunan 100 Mbps olayı göz boyamak için yapılıyor.
Çünkü alt kısımda "size 16 Mbps'e kadar dowload ve 1 Mbps upload tanımlayacağız" diyor.

Üst kısımda ise YAPA'nın en yüksek değerlerini gösteriyor.

Milleni.com üzerinden sorgulama yapın. 24 Mbps ve üzeri çıkıyor ise VDSL var demektir. VDSL varken YAPA 16 Mbps bence gereksiz olur.

milleni.com'dan sorguladığımda 50 mpbs deniyor. Türknete geçsem bile yine 16 mpbs'ye mahkum mu olacağım ?

Geri
Yukarı