TürkNet bağlantısı kaç günde açılıyor?

Hocam altyapınız Yapa mı? Upload hızı biraz fazla geldi bana.

Yapa değil, Vae olarak hizmet alıyorum. Upload normalde 4 fakat zaman zaman 8 çıkıyor özellikle telefondan test yaparken. Şu anda bilgisayardan yaptığım test:

eb362dd411b63bcbd9bd836025758616.png

Modem arayüzünde değerler:

76913b73112be102764ac2a85575f9ca.png

Öncelikle merhaba bu arkadaşa ilginizden dolayı vaktiniz varsa benimle ilgilenirsiniz diye yazmak istedim :) Türk telekom kullanıyorum 50mbps paketini 4 upload alıyorum ancak 50 mbps indirme bana yetmiyor arkadaşlardan yorum yapacak varsa bilsin benim için indirme çok önemli.. Türknet kullanan bir arkadaşım var gayet memnun kopma vs sorunlarını yaşamamış. Neyse fazla uzatmadan geçelim değerlere. Değerlerim bunlar sabahları 92.5 mbps maksimum akşamları 90.800 tarzı oluyor sizce Türknet bana ne kadar hız verebilir. Arkadaşa belirttiğiniz üzere ben ne kadar alırım? Geçersem sizce ilk Türknete belirtipte mi geçeyim portumu kaybetmemek için belirtirsiniz sevinirim. Teşekkürler ilginiz için fikirlerinizi bekliyorum.

Sabah akşam Snr ve Max. rate değişiyorsa yoğun bir yerde yaşıyorsunuz galiba. Akşam düşmüş şekilde olan 90 Mbit'e göre düşünelim. Şu anki değerlerle modem arayüzünde görünen max değerleri rahat bir şekilde alabilirsiniz. Her 3 Mbit artışta 1 Snr düşer. 90 Mbit tanımlandığında 11 küsür Snr'a düşecektir ki gayet iyi bir değer, kopma yaşamadan stabil bir şekilde kullanırsınız. Sabahları 92 olduğunda da 10 küsür olacaktır Snr, yine gayet iyi. Eğer direkt geçiş yaparsanız portunuzu kaybetmezsiniz, şu anki portunuzdan hizmet verilir sadece sağlayıcı değişir.

Son düzenleme:
Yapa değil, Vae olarak hizmet alıyorum. Upload normalde 4 fakat zaman zaman 8 çıkıyor özellikle telefondan test yaparken. Şu anda bilgisayardan yaptığım test:

Eki Görüntüle 451809

Sabah akşam Snr ve Max. rate değişiyorsa yoğun bir yerde yaşıyorsunuz galiba. Akşam düşmüş şekilde olan 90 Mbit'e göre düşünelim. Şu anki değerlerle modem arayüzünde görünen max değerleri rahat bir şekilde alabilirsiniz. Her 3 Mbit artışta 1 Snr düşer. 90 Mbit tanımlandığında 11 küsür Snr'a düşecektir ki gayet iyi bir değer, kopma yaşamadan stabil bir şekilde kullanırsınız. Sabahları 92 olduğunda da 10 küsür olacaktır Snr, yine gayet iyi. Eğer direkt geçiş yaparsanız portunuzu kaybetmezsiniz, şu anki portunuzdan hizmet verilir sadece sağlayıcı değişir.
Yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. :)

Eki Görüntüle 451809

Hangi modemi kullanıyorsunuz?

Modemim Asus DSL-N66U. Fakat modemi sadece kablolu olarak kullanıyorum, kablosuzu kapalı. Kablosuz için Wavlink AC3000 adlı routerı kullanıyorum.

Hocam size yine işim düştü benim. Bildiğiniz üzere Turknet müşteri hizmetlerini tamamen robotlaştırdı yani konuşacak adam bulamıyorsun aradığında. Benim sorum ise bana ilk ay 2 tane fatura geldi araştırdım ve neden olduğunu öğrendim burada bir sıkıntı yok fakat Faturalardan bir tanesi 120 küsür TL olarak gelmiş. Ben 86 TL'lik paket kullanıyorum. Destek kaydı açtım müşteri hizmetleri aradı beni ve kurulumu kendiniz mi yaptınız yoksa ekiplerimiz mi yaptı diye sordular kendim yaptım dedim teşekkür edip kapattılar. Fakat çözüm hakkında hiç bir şey bildirmediler. Sonrasında Fatura PDF'imi indirdim ve Kurulum ücreti 90 TL'yi 3 ay taksitle 30 30 30 ödettirdiklerini gördüm ki yani kurulumu ben yaptım onlar yapmadı. Sonra Twitter üzerinden Turknet Desteğe ulaştım onlar da diyor ki kurulum ücretini iptal edemiyoruz. Yani kurulumu ben zaten kendim yaptım onlar yapmadı, kurulum ekiplerine de söyledim ben kurdum modemi gelmenize gerek yok dedim tamam dediler. Sizde durum ne olmuştu? Sizce biraz daha üzerine gideyim mi konunun yapmadığınız bir şey için ekstra para mı ödeyeceğim diye?

Belgeler ellerine ulaştıktan sonraki gün Turk Telekom'dan gelip hattımı etiketlediler, sonraki gün ise aranıp kurulum için randevu alındı ve aynı gün kurulum gerçekleşti. İlk bağlandığında 35 mbit'di. Hemen Online İşlemler'den 75 Mbit'e yükselttim ve statik ip talebi verdim, ertesi gün sabah hız yükseltilmişti ve statik ip atanmıştı. 1 senedir sorunsuz kullanıyorum.

Eki Görüntüle 447280
fiyat artıyor mu 75 de yoksa sabit fiyat mı

Arkadaşlar merhaba. Ben TürkNet başvurusu yaptım. Birkac gün içinde baglanir sanırım. Ama şöyle bir olay oldu. Ben başvurmadan 2 saat önce falan ve hatta birkaç gün öncesinde altyapima baktigimda 50 megabite kadar destekliyordu. Basvuru yaptığım gün 16 megabit olarak gözüktü. Bunu birine sorduğumda portlar dolmuştur birkac hafta sonra seni tekrar alırlar dedi. Bu konu hakkında bilgini varsa bilgilendirir misiniz?

Geri
Yukarı