TürkNet başvuru süreci deneyimim

Merhabalar sağlayıcısı Türk Telekom olan 24 Mbps hızındaki internet bana yetersiz geliyordu. Hazır taahhüt süresi de az kaldığı için TürkNet'e geçmek istedim. Bunda bulunduğum mahalledeki altyapının verdiği bir güvende vardı açıkçası. Hız testi bulunduran tüm sitelerde 100Mbps gösteriyordu.
Müşteri hizmetleriyle görüşüp (yeni bir modem isteyerek) aboneliğimi başlatmış bulundum. Yalnız bu abonelik Türk Telekom hizmet numarası ve sabit telefon numarası kontrolleri yapıldıktan sonra eğer geçiş yaparsam 100 Mbps hız alamayacağım söylendi ki ben buna pek inanmadım. Kullandığım internetin 24 Mbps olduğunu söyledim ama arkadaş beni pek anlamadı her neyse yeni bir aboneliği kabul ettim. (kurulum ücreti almak için..) abonelik sözleşmesini ise e-postama gelen mailden çıktısını aldıktan sonra gerekli doldurmaları yapıp MNG Kargo aracılığıyla ücretsiz bir şekilde yolladım. Teslim aldıklarını bilmedikleri halde bana ulaşıp belgeleriniz elimize ulaşmadı diye bilgilendirme yaptılar ve yollamış olduğum kargonun taraflarına teslim edildiğini söyledim ve kargo numarasını verdim. Bu durum beni çok rahatsız etti. (forumlarda gördüğüm müşteri temsilcisi olayları falan) neyse aradıkları gün bulamadılar ne yaptılarsa ertesi gün gerekli kontrollerin sağlandığı ve kurulum için Telekom saha ekibinin geleceği söylendi. Hala nasıl bu kadar hızlı olduğunu anlamadım ama ertesi gün kurulum ekibi yanında getirdiği ZXHN H298A modem ile kurulum tamamlandı. Resimde göreceğiniz kablo için mücadele etmem gerekti nedendir bilmiyorum ama ben istemeseydim direk çantasına koyup götürecekti. Sonra 3 saat içerisinde internetim açıldı. Yaklaşık olarak içerisinde hafta sonu günlerini de barındıran 1 haftalık süreç oldu. İnternet kopması ve ani hız düşüşü hissetmedim. Ping olayı ise hiç değişmedi. Sıkıntısını çekmediğim Türk Telekom'u bırakmaktan çok kararsızdım ama yeni taahhüt ücretini aynı hız için fazla buldum.
TürkNet müşteri temsilcisi konusu ise şöyle:
✅Eğer yeni bir müşteri iseniz telefon hattında canlı kanlı bir insan sesi duyuyorsunuz.
❌Değilseniz öyle bir şey yok Online işlemler hattından destek kaydı açıp bekliyorsunuz. (birkaç sorum vardı umarım bundan sonra hiç olmaz..)
Şu ana kadar bir ciddi bir sorun yaşamadım. Yaşadığım süreci anlatmak istedim. Yanlışım olduysa affola.

Dosya Ekleri

• hız.PNG
    hız.PNG
    19,6 KB · Görüntüleme: 230
  • sdfgsadfada.PNG
    sdfgsadfada.PNG
    38,3 KB · Görüntüleme: 247
  • modem.jpg
    modem.jpg
    88,3 KB · Görüntüleme: 255
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar sağlayıcısı Türk Telekom olan 24 Mbps hızındaki internet bana yetersiz geliyordu. Hazır taahhüt süresi de az kaldığı için TürkNet'e geçmek istedim. Bunda bulunduğum mahalledeki altyapının verdiği bir güvende vardı açıkçası. Hız testi bulunduran tüm sitelerde 100Mbps gösteriyordu.
Müşteri hizmetleriyle görüşüp (yeni bir modem isteyerek) aboneliğimi başlatmış bulundum. Yalnız bu abonelik Türk Telekom hizmet numarası ve sabit telefon numarası kontrolleri yapıldıktan sonra eğer geçiş yaparsam 100 Mbps hız alamayacağım söylendi ki ben buna pek inanmadım. Kullandığım internetin 24 Mbps olduğunu söyledim ama arkadaş beni pek anlamadı her neyse yeni bir aboneliği kabul ettim. (kurulum ücreti almak için..) abonelik sözleşmesini ise e-postama gelen mailden çıktısını aldıktan sonra gerekli doldurmaları yapıp MNG Kargo aracılığıyla ücretsiz bir şekilde yolladım. Teslim aldıklarını bilmedikleri halde bana ulaşıp belgeleriniz elimize ulaşmadı diye bilgilendirme yaptılar ve yollamış olduğum kargonun taraflarına teslim edildiğini söyledim ve kargo numarasını verdim. Bu durum beni çok rahatsız etti. (forumlarda gördüğüm müşteri temsilcisi olayları falan) neyse aradıkları gün bulamadılar ne yaptılarsa ertesi gün gerekli kontrollerin sağlandığı ve kurulum için Telekom saha ekibinin geleceği söylendi. Hala nasıl bu kadar hızlı olduğunu anlamadım ama ertesi gün kurulum ekibi yanında getirdiği zxhn H298A modem ile kurulum tamamlandı. Resimde göreceğiniz kablo için mücadele etmem gerekti nedendir bilmiyorum ama ben istemeseydim direk çantasına koyup götürecekti. Sonra 3 saat içerisinde internetim açıldı. Yaklaşık olarak içerisinde hafta sonu günlerini de barındıran 1 haftalık süreç oldu. İnternet kopması ve ani hız düşüşü hissetmedim. Ping olayı ise hiç değişmedi. Sıkıntısını çekmediğim Türk Telekom'u bırakmaktan çok kararsızdım ama yeni taahhüt ücretini aynı hız için fazla buldum.
TürkNet müşteri temsilcisi konusu ise şöyle:
✅Eğer yeni bir müşteri iseniz telefon hattında canlı kanlı bir insan sesi duyuyorsunuz.
❌Değilseniz öyle bir şey yok Online işlemler hattından destek kaydı açıp bekliyorsunuz. (birkaç sorum vardı umarım bundan sonra hiç olmaz..)
Şu ana kadar bir ciddi bir sorun yaşamadım. Yaşadığım süreci anlatmak istedim. Yanlışım olduysa affola.

Bu arada test olarak ping fazla gibi geldi ama bilemiyorum açıkcası ben 5 -9 arası genel ortalama 7-8 çıkıyor.

Aynen ücretli 12₺ / ay.

Gerek yok siz benim dediklerimi yaptırın sizin için daha iyi olur yani çok bir önemi yok statik IP'nin bu arada fiyat çok yüksek ben Kablonet kullanıcısıyım 4.99 TL falan sabit ıp ama gerek duymadım ve 6 senedir kullanmıyorum sorun teşkil etmedi kısacası gerekli bir şey değil.

Geri
Yukarı