Türknet İnternet Servis Sağlayıcı İncelemesi Ve Geçiş Süreci

Arkadaşlar Merhaba,
Daha önceden başka bir ilde deneyimleme fırsatı bulduğum Netspeed İncelemesi: Netspeed İncelemesi
**Bu içerik Türknet'e geçiş süreci ve kişisel deneyimlerimi anlattığım bir yazıdır.

Evet, öncelikle Türknet kullanmadan önce Superonline 24Mbps 3Mbps hızlara sahip bir paket kullanıyorduk, taahütümüzün bitmesi ile iptal ettirdik. Akabinde 1hafta sonra Türknet'i arayıp hizmet almaya çalıştığımızda Adresinizde altyapı olmadığını söyleyerek Türk Telekom müdürlüğüne gitmemizi ilettiler. Müdürlüğe gidince durumun 'Port' olmadığı için kaynakladığı öğrendim hemen 'Port' talebinde bulundum. Ve beklemeye başladım...

Tabii beklerken de boş durmadım Twitter üzerinden Paul Doany'e durumu içeren bir mesaj attım ve gelen mesaj;

Yaşadığın sorun için üzgünüm. Senden ricam lütfen konuyla ilgilenen ekibe sana ulaşabileceği irtibat bilgilerinle birlikte bir mail at ve sorunun detaylarını anlat. ([email protected]). Ben de ilgili yöneticiden konuyu araştırmasını isteyeceğim.

Mesaj da belirtildiği gibi durumu anlatıp mail attım. Ertesi gün arayıp ilgili müdürlük ile yazıştıklarını gerekli işlemlerin yapılacağını söylediler. Ve yaklaşık 1 ay sonra Türknetin sitesinden 'Hız Sorgulama' kısmından kontrol ettiğimde hizmet alabileceğimi gördüm. (Sık sık kontrol ediyordum zaten)

Ve Türknet Süreci Başladı...
Müşteri hizmetlerini akşam üzeri arayıp bilgi aldıktan sonra gerekli işlemler yapıldı, abonelik işlemleri için bize herhangi bir abonelik sözleşmesi göndermeme gerek olmadığı, kuruluma gelecek arkadaşın sözleşme ile birlikte geleceği sadece benim kimlik fotokopisi bulundurmam gerektiğini söylediler ve kapattım.
Ertesi gün inanılmaz bir şekilde sabah saat 09:00 civarlarında Türk Telekom ekipleri gelip kabloları etiketleyip gittiler.
1 gün sonra kurulum için müşteri hizmetleri benden randevu aldı. 1 gün sonrasında kurulum yapacak arkadaş arayıp
geldi ve kurulumu yaptı.

Bunlarda kuruluma ait görseller;

376019

Bu cihaz ile binanın girişindeki kablolardan hangisinin bana ait olduğunu bulmada yardımcı oluyor.

376016

Bu resimde ise Türk Telekom tarafından etiketlenmiş kabloyu görüyorsunuz.

Gelelim Hız Testlerine...

Modemin arayüzünden aldığım hat değerleri;

376014

Speedtest üzerinden aldığım sonuçlar;

Türknet>Doruk Net

Türknet>Turkcell Superonline

Türknet>London QTS Data Centers

Türknet>Cape Town Interworks

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonuç Ve Değerlendirme

Sonuç olarak işlemler aradığım dakikadan itibaren diğer servis sağlayıcılara göre hızlı gerçekleştiğini düşünüyorum.
1 haftadır kullanıyorum ve ara ara testler yaptım ping durumum sürekle '6 ms' de sabit durumda indirme ve yükleme hızları da gayet stabil durumdadır.

Eksileri
  • Kurulum ücreti isteğe bağlı olmalı çünkü her kullanıcının bilgisi farklı (Abonelik alırken bu isteğe bağlı olmalı)

Artıları
  • Taahhütsüz oluşu
  • Fiyat Performans
  • Kullanıyorsanız 1.000 dakika telefon var
  • Arkadaşını Getir Kampanyası
  • İstanbul'da ikamet ediyorsanız sözleşme göndermenize gerek yok (Bildiğim kadarıyla)
Eğer Sizde Türknet li olmak istiyorsanız davet kodu üzerinden Arkadaşını Getir kampanyasından yararlanabilirsiniz.
Davet Kodum: EBV39NN35PBI

**Çağrı merkezi üzerinden abonelik başlatılırken Türknet Yetkilisi ile aynı davet kodu paylaşılabilir.

Elimden geldiği kadarıyla anlatmaya çalıştım. Umarım yararlı bir içerik olmuştur.
Sorularınız varsa sorabilirsiniz. @Asım Demir

Daha önce superonline kullanıyordum. Oturduğum yerde hızım 16 idi ve 85 Tl ücret ödüyordum. Sonrasında bana 8 den fazla hız kullanamayacağımı söylediler. Taahhüt iptal ettirdim. Türknet geçtim 40 mhps download 6-10 arası upload kullanıyorum gayet memnunum.

Türknet'ten memnun olmayan insanlar genelde sıfırdan ilk defa internet bağlatanlar bence. TT'nin sorunlarını yaşayan bir insan için bulunmaz hint kumaşı oysa ki.

Türknet'ten memnun olmayan insanlar genelde sıfırdan ilk defa internet bağlatanlar bence. TT'nin sorunlarını yaşayan bir insan için bulunmaz hint kumaşı oysa ki.
Bence bazı insanlar aradıklarında karşılarında canlı insan olsun istiyorlar. Memnun kalmayanlarının çoğunun sorunuda bu. Türknet'in bu sorunu var evet ama öte yandan 15 yıldır kullandığım internet sağlayıcılarının en hızlı interneti veren Türknet. O açıdan ben çok memnunum YAPA bölgesinde olmanında ayrı avantajları var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı