TürkNet internet hızı yavaş

ahmet412

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 4 yıldır Türk Telekom 24Mbps internet kullanıyordum. 2 hafta önce TürkNet 35Mbps internet paketine geçtim internet hızım 30-33 Mbps hızları arasında dolaşıyor fakat 24 Mbps olarak kullandığım Türk Telekom interneti bundan daha hızlı geliyordu. Steam'dan falan bir şey indirirken sıkıntı yok gayet hızlı iniyor fakat herhangi bir video izlerken ya da bazı sitelere girerken internetim eskisine göre yavaş kalıyor. Bunun nedeni nedir?

Kararsızlıktan dolayı sanırım. İnternet testi yaptığında ping değerlerin nasıl ilerliyor. Ortalaması değil, ani iniş çıkış var mı orası önemli.

İki gündür sıkıntı var galiba sunucularda sıkıntı olabilir kendileri öyle demiyor ama.
Bende 35Mbps VDSL kullanıyorum fakat iki gündür 26Mbps çıkıyor sonuç.
TT Saha ekip'ini gönderdiler.

Kararsızlıktan dolayı sanırım. İnternet testi yaptığında ping değerlerin nasıl ilerliyor. Ortalaması değil, ani iniş çıkış var mı orası önemli.
Evet var 50'lere falan çıkıyor. Testin sonlarında 10-11 civarında bitiyor.
Edit: Tekrar test yaptım 30ms seviyesine çıktı daha sonra 11 gibi bitti.

Evet var 50'lere falan çıkıyor. Testin sonlarında 10-11 civarında bitiyor.
Edit: Tekrar test yaptım 30ms seviyesine çıktı daha sonra 11 gibi bitti.
Bende de geçenlerde olmuştu. 40-40-40 giderken ufak bir 350 olup düşüyordu ki 40 ortalaması da fazlaydı. Normali 15-20. Özellikle canlı yayınlarda sorun çıkarıyor. Desteğe yazdıktan 2 gün sonra düzeldi. Hatta şuan oyun oynarken Avrupa sunucularında 65ms alıyorum :D Zaten memnundum, biraz daha güzelleşti üstüne.

Bende de geçenlerde olmuştu. 40-40-40 giderken ufak bir 350 olup düşüyordu ki 40 ortalaması da fazlaydı. Normali 15-20. Özellikle canlı yayınlarda sorun çıkarıyor. Desteğe yazdıktan 2 gün sonra düzeldi. Hatta şuan oyun oynarken Avrupa sunucularında 65ms alıyorum :D Zaten memnundum, biraz daha güzelleşti üstüne.
En iyisi bende bir yazayım.
Edit: @Kreinnar Desteğe yazdım ve bana 60 pinge kadar kabul gördüklerini ve bu konuda yardımcı olamayacaklarını söyledirler. Şimdi ne yapmalıyım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı