TürkNet İnternet Yok

Kunget

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, yaklaşık 6-7 saattir internetim yok. Komşulardan öğrendiğim kadarıyla evimizin yakınlarındaki internet kutusunda fiberden kaynaklı bakım varmış ve 3 gün internet olmayacağını söylemişler. Kutu Türk Telekom'a ait ve ben TürkNet’e ait olan YAPA alt sistemindeyim. Teknik bilgilerden bağlı olduğum santralin 568 metre uzakta olduğunu söylüyor. Peki bu evimin yanındaki kutuda bakım olması benim de internetimi etkiler mi? TürkNet destek sayfasından durumu bildirdim onlarda bir arıza olup olmadığını sorgulamak için Türk Telekom'a iletti. TT’den gelen geri dönüş ise TT kaynaklı bir arıza yoktur oldu. Şimdi sorun tam olarak nedir sizce? TürkNet kaynaklı bir sorun mu yoksa evimin yanındaki dolap kaynaklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı olayı bende yaşadım. YAPA'da olduğuma rağmen 4-5 kere Türk Telekom'a yönlendirdiler ve Türk Telekom, "TT Kaynaklı Arıza Yok" cevabını verdi. Meğersem Türknet'in kendi altyapısı olan YAPA'da sorun varmış!

Türknet'in bana verdiği hız 20mbps idi. Sorun yaşamaya başladığım dönemde internet ya yoktu ya da 3mbps idi. Millenicom'da sorguladığımda fiber alabileceğimi öğrendim. Pazartesi başvurdum, çarşamba internetim kurulmuştu. Şuan hızım 93 mbps.

Altyapınızı bir araştırın derim.

Son düzenleme:
Müşteri temsilcisi yok irtibata geçmek gerçekten tam bir eziyet TürkNet'te.
Bende sorun yaşadım Türk Telekom'u aradım Türk Telekom beni internet sağlayıcı nereden aldıysanız orayla irtibata geçin dedi.
TürkNet bana 3 güne kadar sorun düzelecektir diye yazdılar 8 günden sonra düzeltildi.
Yks sınavından sonra ilk işim internet aboneliğimi değiştirmek olacak.
Aynı olayı bende yaşadım. YAPA'da olduğuma rağmen 4-5 kere Türk Telekom'a yönlendirdiler ve Türk Telekom, "TT Kaynaklı Arıza Yok" cevabını verdi. Meğersem Türknet'in kendi altyapısı olan YAPA'da sorun varmış!

Türknet'in bana verdiği hız 20mbps idi. Sorun yaşamaya başladığım dönemde internet ya yoktu ya da 3mbps idi. Millenicom'da sorguladığımda fiber alabileceğimi öğrendim. Pazartesi başvurdum, çarşamba internetim kurulmuştu.

Altyapınızı bir araştırın derim.

En iyisini yapmışsın güle güle kullanın.

İnternet yaklaşık bir saat önce geldi, akşam yemeği falan derken şimdi fark ediyorum bende. Hızım 30 Mbps kopmadan sonra en azından iyi bir hız zaten en yüksek 35 Mbps gördüm.
İlk bağlattığımız zamanlar bende çok sorun yaşamıştım, kopmalar, hız problemi falan ama uzun süredir sıkıntı yoktu. 6 saatlik bir kopma yaşayınca durum nereden kaynaklı merak ettim. Hat benim üstüme olsa ilk başlardaki işkence kısmında bende değiştirmeyi düşünüyordum fakat tüm işleri benim koşturmama rağmen babamla uğraşmak istemediğim için TürkNet ile uğraştım diyebilirim. Belki buradaki kutuya bağlı olmasam bile buradaki bakım bizi de ilgilendiriyor olabilir çünkü Türk Telekom kullanan komşumuzda da internet yoktu ve onunda interneti bağlanmış. Gündüz saatleri kesip, gece veriyor olabilirler.

Geri
Yukarı