TürkNet 24 saattir internet yok

Fatih Göktaş

Hectopat
Türk Telekom tahattütüm bittiği için 1 hafta önce TürkNet'e geçiş yaptım. TT'de 1 MB indirmeye ulaşamazken, TürkNet'te 4MB indirme yapabiliyordum.
Buraya kadar her şey çok harikaydı ama her mutluluğun bir sonu olduğu gibi bu olayın mutluluğu da kısa sürdü.
Dünden itibaren internet gitti ve şu an gelmiyor. Online işlemler desteğe yazdım ve Türk Telekom'un saha ekipleri gelip kontrol edilcek denildi, ne gelen oldu ne giden ve bana hiçbir bilgi de verilmedi.
Eğer yarın da gelmezse TürkNet'i iptal ettirmek istiyorum. Nasıl bir adım izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer TürkNet kendi altyapısını kullanmıyorsa bir şey yapamazlar. Kullandıkları altyapının sahibi müdahale edebilir. Size Türk Telekomun saha ekiplerini yönlendirdiklerini söylemişler. Bu durumda altyapınızda ya da kablolarda bir sorun vardır. Bir kablo kopukluğu varsa altyapının türüne göre 2-7 gün arası sürebiliyor. İptal etmek istiyorsanız da bu bağlantıdaki adımları okuyabilirsiniz.
Ayrıca tahmin ediyorum ki TurkNet'in 85 ₺'ilk özgür iletişim paketini kullanıyorsunuz. 4 megabit internet hızı için verdiğiniz paranın değeceğini düşünmüyorum.

Eğer TürkNet kendi altyapısını kullanmıyorsa bir şey yapamazlar. Kullandıkları altyapının sahibi müdahale edebilir. Size Türk Telekomun saha ekiplerini yönlendirdiklerini söylemişler. Bu durumda altyapınızda ya da kablolarda bir sorun vardır. Bir kablo kopukluğu varsa altyapının türüne göre 2-7 gün arası sürebiliyor. İptal etmek istiyorsanız da bu bağlantıdaki adımları okuyabilirsiniz.
Ayrıca tahmin ediyorum ki TurkNet'in 85 ₺'ilk özgür iletişim paketini kullanıyorsunuz. 4 megabit internet hızı için verdiğiniz paranın değeceğini düşünmüyorum.
Ben de TürkNet kullanıyorum. 35mbps download ve 6mbps upload hızı tanımlı, ikisinin de performansını sonuna kadar alıyorum. Bu fiyata bu özelliklerde daha iyi bir sağlayıcı söyleyebilir misiniz?

Ben de TürkNet kullanıyorum. 35mbps download ve 6mbps upload hızı tanımlı, ikisinin de performansını sonuna kadar alıyorum. Bu fiyata bu özelliklerde daha iyi bir sağlayıcı söyleyebilir misiniz?
Arkadaş 4 mbps'den bahsediyor. 4 ile 35 arasında büyük bir fark yok mu? Ben de TürkNet kullanıyordum geçen hafta değiştirdim gayet de memnundum. Değiştirmemin sebebi ise VDSL altyapıdan Fiber altyapıya geçmek.

Arkadaş 4 mbps'den bahsediyor. 4 ile 35 arasında büyük bir fark yok mu? Ben de TürkNet kullanıyordum geçen hafta değiştirdim gayet de memnundum. Değiştirmemin sebebi ise VDSL altyapıdan Fiber altyapıya geçmek.
Arkadaş 4MB indiriyorum demiş. 4MBPS hız alıyorum dememiş.

Türk Telekom mesaj bırakmış arıza kaydına, "Port değiştirildi" diye. Umarım bundan sonra böyle bir kesinti olmaz. Bu arada 35 Mbps paketini kullanıyorum 85 TL'ye. Çok araştırdım ISS'lerini. Hepsi hakkında şikayet var ama kötünün iyisi bunu buldum.

Türk Telekom mesaj bırakmış arıza kaydına, "Port değiştirildi" diye. Umarım bundan sonra böyle bir kesinti olmaz. Bu arada 35 Mbps paketini kullanıyorum 85 TL'ye. Çok araştırdım ISS'lerini. Hepsi hakkında şikayer var ama kötünün iyisi bunu buldum.
Hocam şikayet olması normal. TurkNet'de 100MBPS 85 TL değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı