Türknet kaliteli midir?

Altyapınızın deateklediği kadar hız alabilirsiniz. Modemi faturaya ek ücret ile veriyorlar. Firmanın Müşteri ve Teknik desteği iyi değil. Daha doğrusu yok. Bu yüzden Netspeed - Millenicom tavsiye ederim. ExtraNet üzerinden altyapınızı sorgulayın. Ona göre modem alırsınız.

Kimse bedavadan modem vermez, pakete ekleyebilirler. TurkNet kullanan birkaç tanıdığım vardı. Sanırım altyapılarından olacak ki şanslılar, memnunlar. TurkNet'in kendi altyapısındaysanız hiç tereddüt etmeyin, alın.

Ben TürkNetteyim, gayet memnunum. Kalite alt yapınıza kalmış birşey. Telefonla ulaşabileceğiniz bir müşteri hizmetleri yok. Online işlem merkezi veya hızlı işlem hattından talep açıyorsunuz onlar size dönüş yapıyorlar. Modemi de ister başvuru anında isterseniz de sonradan OIM üzerinden satın alabiliyorsunuz. Ücretsiz verilme gibi bir durum yok.

Eğer geçerseniz başvuru esnasında bu kodu verirseniz hem siz hemde ben ücretsiz bir ay kullanım kazanırız.

TürkNet Davet Kodu: CQC74EA17AUY

Not: Alt Yapım VAE, birkaç aydır sorunsuz kullanıyorum. TürkTelekomdan geçmiştim. Geçişim fazla sancılı olmadı da TT ciler bazen sorun çıkardılar başıma 4 aydır destek talebi açıyordum önceden. Artık düzene oturdu açmamı gerektiren bir şeyler olmuyor. 1 yılı geçmek üzere geçişimden itibaren geçen süre.

Bu arada buda speedtest değerlerim: Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test
Tanımlı olan 82mbps. Aldığımda burada 75mbps.

Son düzenleyen: Moderatör:
YAPA kapsamında ve 30 Mbps üzeri hız sunuyor ise TurkNet çok iyidir. İlk başta uğraştırır fakat düzene oturunca sıkıntı çıkmaz.
Maalesef beleş modem vermiyor, kendiniz temin edeceksiniz veya TurkNet aracılığı ile alıcaksınız.

YAPA üzerinden hizmet alıyorum, santral ile mesafem 1.7km(kablo uzunluğu). TT 8-9 Mbps verirken TurkNet bana 14 Mbps hız veriyor. CS'de 40-50 arası LOL'de 18-21 arası, PUBG'de 50-60 civarı ping alıyorum.

Bölgenizde VDSL var ve TurkNet'ten daha hızlı hizmet alabiliyorsanız kesinlikle Netspeed veya Milleni.com öneririm.

Bunların yanında biraz elinizden iş gelmesi gerekiyor, mesela modem kurulumu, iç tesisat vs. gibi. Bunlardan anlamıyorsanız uzak TurkNet'ten uzak durun, boşuna para ve zaman kaybedersiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı