TürkNet mi yoksa NetSpeed mi seçilmeli?

Zelaroth

Hectopat
Türk Telekom bünyesinde yaşadığım sorunlar çok olmakla birlikte servis sağlayıcımı değiştirmek istiyorum. Fakat bu kararı da sağlam almaya da çalışıyorum. Bunları gözeterek sizce iki servis sağlayıcısından hangisi tercih edilmeli? NetSpeed sitesinde şebeke araması yaptığımda oturduğum yerin 8 metre yakınını gösteriyordu ve alabileceğim maksimum hız 85 Mbps ve santral/saha dolabı tahmini mesafesi de 8 Metre gözükmekte, şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bulunduğun bölgede fiber alt yapısı yoksa Superbox öneririm. 1 sene kullandım hiç problem yaşamadım oyunlarda ping sorunu var diyorlar ama alakası yok gayet iyi.

Bu internet şans işi herhalde. Normalde TürkNet önerilmez NetSpeed falan önerilir. Yukarıda NetSpeed uğraşılmaz TürkNet kullan demiş. Superbox'da 10Mbps kullanıyorum sürekli 100Kbps'nin altına düşüp geri yükseliyor. Stabil değil. Ama yukarıdaki arkadaş 1 sene kullanmış hiç sorun yaşamamış.

Türk Telekom altyapı ile ilgili probleminiz varsa karşılaştırdığımız bu iki servis sağlayıcı da aynı altyapıyı kullandığından dolayı probleminizde bir değişiklik olacağını düşünmüyorum.
Diğer türlü ikisinin de taahhütsüz tarifeleri var. İkisini de deneyip sonucu görebilirsin.

Bildiğim kadarı ile İkisi de Türk Telekom'un alt yapısını kullanıyor, Türkiye'de belli bölgelerde Superonline, UyduNet az da olsa TürkNet alyapıları var. Bu bölgeler haricinde tamamı Türk Telekom alt yapısını kullanıyor. Türk Telekom'da yaşadığınız sıkıntı altyapı kaynaklı ise büyük ihtimal çözülmeyecektir. Yok değiştireceğim derseniz bir kullanıcısı olarak kesinlikle TürkNet derim. Her şey internet bankacılığı gibi site üzerinden hallediliyor çok güzel :) Referans vererek hem siz hem de referans verdiğiniz kişi 1 ay bedava kazanabilir. Lazım olursa referans kodum UCE58IJ38OYU. 😉

Yeni konular

Geri
Yukarı