TürkNet VDSL Hizmet Veremiyor

Yusuf Tan

Hectopat
Makaleler
1
Başvurmadan önce internet sitelerinden hız sorgulama yaptım ve YAPA'da olduğum ve 50Mbit'e kadar hattımın desteklediğini gördüm. Aynısını müşteri hizmetlerine de teyit ettirdim ve TürkNet'e abone oldum 16Mbit ADSL ile hattımı açtılar VDSL için destek kaydı açtım ve bana verdikleri cevap şu oldu: "Hattınızın santrale olan uzaklığı nedeniyle VDSL portu çalıştırılamamıştır, 16Mbit ADSL ile devam edebilirsiniz. " Santrale olan uzaklığımı sorduğumda 563 metre olduğunu öğrendim. Araştırdığım kadarıyla 500-600 metre arasında VDSL hizmeti alan bir sürü kişi var ve ben o mesafeden VDSL hizmeti alamıyorum. Destek kaydı açtığımda cevapları aynı oluyor ne yapmalıyım?

Hat zayıflaması: 10.3dB Upload - 14.5dB Download
SNR Marjı: 20.2dB Upload - 13.3dB Download

Modem arayüzünde de bu şekilde yazıyor değerlerim. VDSL alamamamın tam nedeni nedir? Şimdiden teşekkürler.

Telefonda sizinle konuşan müşteri hizmetleri yetkilisinin daha önce bırakın VDSL'in ne olduğunu, daha önce modem bile gördüğünü sanmam. Sadece her türlü satmaya çalışıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Twitterdan böyle bir cevap aldım. Ama anlamış değilim nasıl bir iş yapıyorlar ve ne yapmam gerek iyice karıştı kafam.

Dosya Ekleri

• aaa.PNG
    aaa.PNG
    6 KB · Görüntüleme: 160
senin orası biraz sıkıntılı herhalde.Ttnet'e başvur başka seçeneğin yoksa.Bir sorun çıkınca düzeltirler en azından.
Daha önceden TTNET kullanıyordum zaten baktım Türknet iyi hız veriyor aynı fiyata ama nafile. Bahsettiği şebeke problemi için TTNET'e mi başvurmam gerekiyor acaba ?

Aynı olay benim de başıma geldi, YAPA altyapısında olmama rağmen VDSL'e geçmek istediğimde santrale çok uzak olduğumdan dolayı VDSL alamayacağımı söylemişlerdi ben de 2 sokak aşağıda oturan VDSL alan arkadaşımı örnek gösterip ben neden faydalanamıyorum dediğimde size farklı bir bölgeden kablo geliyor gibi bir yalan uydurmuşlardı. 3-5 ay gibi bir süreç sonra farklı bir sorundan dolayı arandım o sırada da VDSL talebimi yeniledim bir kaç gün bekledikten sonra; santrale olan uzaklığın 735 metre olduğunu ve VDSL alabileceğimi söylediler. İşin komik yanı eee daha önce VDSL için başvuru yaptım ben o zamandan bu zaman ne değişti dediğimde de daha önce öyle bir başvuruda bulunmadınız dediler, destek kayıtlarına baktığımda da eski destek kayıtlarının silindiğini gördüm.

Nihayetinde çabalarım sonucunu verdi ve şuan 53mbit download - 28mbit de upload veriyorlar :D

Aynı olay benim de başıma geldi, YAPA altyapısında olmama rağmen VDSL'e geçmek istediğimde santrale çok uzak olduğumdan dolayı VDSL alamayacağımı söylemişlerdi ben de 2 sokak aşağıda oturan VDSL alan arkadaşımı örnek gösterip ben neden faydalanamıyorum dediğimde size farklı bir bölgeden kablo geliyor gibi bir yalan uydurmuşlardı. 3-5 ay gibi bir süreç sonra farklı bir sorundan dolayı arandım o sırada da VDSL talebimi yeniledim bir kaç gün bekledikten sonra; santrale olan uzaklığın 735 metre olduğunu ve VDSL alabileceğimi söylediler. İşin komik yanı eee daha önce VDSL için başvuru yaptım ben o zamandan bu zaman ne değişti dediğimde de daha önce öyle bir başvuruda bulunmadınız dediler, destek kayıtlarına baktığımda da eski destek kayıtlarının silindiğini gördüm.

Nihayetinde çabalarım sonucunu verdi ve şuan 53mbit download - 28mbit de upload veriyorlar :D
Vallahi bunların işlerine akıl sır ermiyor. 2019 yılında Gaziosmanpaşa Merkez'de oturuyorum ve 563 metreden VDSL alamıyorum nasıl bir iştir bu :D. Bende bekleyeceğim mecbur ilerde yine talep açarım umarım bende de aynısı olur.

Vallahi bunların işlerine akıl sır ermiyor. 2019 yılında Gaziosmanpaşa Merkez'de oturuyorum ve 563 metreden VDSL alamıyorum nasıl bir iştir bu :D. Bende bekleyeceğim mecbur ilerde yine talep açarım umarım bende de aynısı olur.
Mesafeyi bahane ediyorlarsa bölgendeki santrali google maps üzerinden bulup evinin santrale olan uzaklığını ölçüp devamında teknik desteğe daha donanımlı bir kayıt açarak, biraz da sert bir dil ile adamları sıkıştırıp bir ihtimal işlemleri hızlandırabilirsin :D.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı