Türknet VDSL Hız Sorunu

Tamam kolay kurulum ekranında VLAN ID 35 olarak otomatik algılıyor. Kolay kurulum ekranındaki bilgileri doldurup uygula demen lazım.

yy.jpg

Ek Açıklama 2019-04-13 013225.jpg

Gittikçe hızım düşüyor galiba söylediğiniz gibi yaptım kolay kurulumdan kurdum sizce bir değişiklik varmı nerde yanlış yapıyorum ?

Eki Görüntüle 385275
Eki Görüntüle 385274

Gittikçe hızım düşüyor galiba söylediğiniz gibi yaptım kolay kurulumdan kurdum sizce bir değişiklik varmı nerde yanlış yapıyorum ?

Hızınız aynı, bir fark yok. Böyle küçük oynamalara takılmayın.

Modeminiz arkadaşın da dediği gibi VDSL olarak görüyor ve o şekilde kuruluyor.

Fakat size gelen DSL bağlantısının üst limiti modeminizde yazan limit.

TürkNet üzerinden destek kaydı açın ve durumu bildirin. Gelen hızın bırakın 35'i, 16'yı bile görmediğini, VDSL sinyali gelmesine karşın hızın sabit olarak 11-13Mbps civarında gezdiğini ve modeminizde de bu değerlerin görüldüğünü yazın.

Olay sizden değil, santralden kaynaklı, modemin daha yüksek hız değerleri alması gerekiyor. İşe "hız testi" ibaresini katmayın yalnız, olayı sizin başınıza atmasınlar. Santralden gelen sinyalin düşük hızdan olduğunu ve VDSL olmasına rağmen 35Mbps internet hızının sağlanmadığını, ADSL'de kullandığınız hızın aynen durduğunu yazın. Modem kurulumunu VDSL için yeniden yaptığınızı da belirtin.

Şimdi ben kimi kime şikayet edeyim ki, türk telekom altyapısı türknet'e desemde ne fayda edecek türk telekom gelip ilgilenmeyecek söylediğiniz gibi altyapınız iyi değil birşey yapamayız diyerek bu işten kurtulacaklar.Ben teknik bilgilere baktığımda türknet online işlemlerde santral ve devre numaram hiç değişmemiş eski ADSL bağlantımla aynı türknet bana port değiştiğini söyledi port değiştiğinde santral ve devre numarası değişirmi?Santral dedikleri box bana uzaklığı 200m var ama nedense dedikleri hızı alamıyorum malasef.
Nasıl bir cevap vermeliyim ki türknet'e türk telekom gelip ilgilensin altyapı ile?

Şimdi ben kimi kime şikayet edeyim ki, türk telekom altyapısı türknet'e desemde ne fayda edecek türk telekom gelip ilgilenmeyecek söylediğiniz gibi altyapınız iyi değil birşey yapamayız diyerek bu işten kurtulacaklar.Ben teknik bilgilere baktığımda türknet online işlemlerde santral ve devre numaram hiç değişmemiş eski ADSL bağlantımla aynı türknet bana port değiştiğini söyledi port değiştiğinde santral ve devre numarası değişirmi?Santral dedikleri box bana uzaklığı 200m var ama nedense dedikleri hızı alamıyorum malasef.
Nasıl bir cevap vermeliyim ki türknet'e türk telekom gelip ilgilensin altyapı ile?

TürkNet, Türk Telekom'un altyapısını kullandığı yerlerde Türk Telekom'un müşterisidir. Dolayısıyla siz dediğim şekilde açıklarsanız, TürkNet gerekeni yapacaktır. Endişeniz olmasın. Siz durumu iletin zaten onlar halleder. Gereken izahı isterseniz destek kayıt numarasıyla Twitter'da destek birimine tekrar yaparsınız.

Sana çok net bilgi vereyim. Bulunduğun ilçedeki telekom ekiplerinin çalıştığı masabaşı sahasına git. Ben 55 Mbit almam gerekirken 1Mbit alıyordum. Seve seve yapıyorlar. Biraz söyleniyorlar ilk başta sizin buraya gelmeniz doğru değil diye. Müşteri hizmetlerini arayınca hızınız gayet normal diyor çünkü. Benim sorunum akşam 6 ile 12 arası 1 Mbit ve altı hız alıyordum. Sorunun olduğu saatte santralden aradılar halletiler. Müşteri numaranıda götür yanında istiyorlar. Bu ülkede malesef bağırıp çağırıp kendin mesai harcamayınca işler yürümüyor istediğin gibi.

Destek kaydı açmanız lazım. Türknet her firma gibi bazen sorunu kendilerinde görmüyorlar fakat er ya da geç problem çözülüyor. Ben 6 ay boyunca sıkıntısız 75 mbps down gördüm. Sonra aniden internet kopukluğu yaşamaya başladım. Birkaç gün böyle geçince artık DSL bağlantısı tutunamamaya başladı. Modem restlemeye korkuyordum. Destek kaydı açtım, ertesi gün saha ekibi geldi ve kontrolleri ve gereken işlemleri yaptı sorunum düzeldi. Yani her ne kadar Türknet'in altyapısında olmayan yerde TT nin lafı geçsede sonuçta Türknet onların müşterisi. Bunun size tek zararı probleminizin hızlı değil gereğinden yavaş çözülecek olması. Çünkü Türknet'in çoğu durumda kendilerinden kaynaklanmayan problemlerden dolayı direk müdahale hakkı bulunmuyor.

Bu gelen mesajı yeni gördüm, ben şimdi destek alabilmem için komşulardan gidip telefon numaralarını mı isteyeyim VDSL geçirdiler ama valla pişmanlık internet sürekli gidiyor, destek kaydı oluşturacağım türk telekom saha ekipleri gelip baksın peki yine düzelmezse ne yapabilirim?Bana senin altyapı bunu kaldırır bakır kablo bundan fazla hız alaman derlerse bahane uydururlarsa diye korkuyorum.
t.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı