Türknet VDSL Hız Sorunu

2019 yılında hala internet sorunsalını konuşuyoruz. Epeycede konuşulacak. Kotasız internet geldiğinden bu yana altından kalkmadılar ve çeşitli sorunlar meydana geldi. Müşteri hizmetlerini kayıt bırakırsın zar zor sonra sorununuz çözüldü mesajı alırsın. Ortada çözülen sorunda yoktur. Çok kalabalık bir ülkede bu alt yapıda bu kadar hizmet diyip boyun büküyor çoğu insan. En güzeli santralda çalışan bi kanka yapacaksın. 1 dk içinde günlerce çözdüremediğin laf anlatamadığın hız problemini anında çözülüyor. Tabi kalıcı oluyor mu? Bir süre idare ediyorsun sonra tekrarlanıyor. 2 kere başıma geldi 2 sefer de ricacı olmaktan gına geldi.
Santralde çalışan arkadaşlar ellerine iş emri geline zahmet edip baksalar zaten ortada sorun kalmayacak. TT ekibi ne kadar iyiyse o bölgede herkesin interneti o kadar sorunsuz oluyor. TT de müdürlük yapmış biri biz kendi ekibimizden adamı işten atamıyoruz, laf geçiremiyoruz demişti. Olay insiyatife bakıyor. Yüz yüze gelince halledip yollamak istiyor adam. Ben santrale gidip amirle görüşmek istiyorum diyorum. 8 defa iş emri yapılıp düzeltilmeyen şey düzelmeyen sorun hemen çözülüyor. Tabi TT de işini hakkıyla yapan arkadaşlar var. Bazen kendilerinin işi olmamasına rağmen eve kadar gelip soruna bakıyorlar.

En son gelen cevap ama benim alabildigim hız ve dB ayarları sürekli değişiyor;

Vdsl hizmete geçiş işlemlerinizi başarılı bir şekilde gerçekleştirdim şuan (Z) 35 Mb e Kadar Limitsiz - Taahhütsüz - 64,99 TL paketimizden faydalanıyorsunuz fakat santrale olan uzaklığınız olduğu için 16 Mbps hız alıyorsunuz bu durumda yapabileceğimiz herhangi bir işlem bulunmuyor anlayışınız için teşekkür eder,
iyi günler dilerim.

En son gelen cevap ama benim alabildigim hız ve dB ayarları sürekli değişiyor;

Vdsl hizmete geçiş işlemlerinizi başarılı bir şekilde gerçekleştirdim şuan (Z) 35 Mb e Kadar Limitsiz - Taahhütsüz - 64,99 TL paketimizden faydalanıyorsunuz fakat santrale olan uzaklığınız olduğu için 16 Mbps hız alıyorsunuz bu durumda yapabileceğimiz herhangi bir işlem bulunmuyor anlayışınız için teşekkür eder,
iyi günler dilerim.
Ben santrale yakın oturmama rağmen böyle bir hız alıyorum yukarda teknik bilgilerimi attım santral tam yukarda.

Ben santrale yakın oturmama rağmen böyle bir hız alıyorum yukarda teknik bilgilerimi attım santral tam yukarda.

Modem hat bilgilerine bakmak lazım buraya atarsan yardımcı olacak arkadaşlar var hattının ne kadar hız desteklediğini söylerler sana.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı