TürkNet YAPA altyapısında olduğumu nasıl anlarım?

Gus Fring

Kilopat
Arkadaşlar şu anki sözleşmemiz (Türk Telekom) bitmiş herhalde. Faturalar çok yüksek geliyor bu yüzden yeni bir firmaya geçeceğim.

TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum ama başka firma tavsiyeleriniz varsa onları da yazabilirsiniz.

Şimdi aklımda birkaç soru var. Öncelikle şu anki modem ADSL ve TürkNet'e geçince faturaya yansıtacakları VDSL modem nasıl? Kaliteli mi?

İkinci olarak TürkNet sitesinden altyapı sorgulattığımda (aşağıdaki resimde) 75Mbps maksimum alabileceğim internet hızı gösteriyor. Bu YAPA altyapısında olduğumu gösterir mi veya yapa altyapısında olduğumu nasıl öğrenebilirim. Son olarak 4Mbps'e kadar upload diyor bu hızın daha fazla olma şansı yok mu? 5-6 civarlarında?

+Bir şey eklemeyi unutmuşum. Yarın bir gün bulunduğum binaya fiber gelirse tekrardan modem veya port değiştirmem gerekecek mi?
Arayıpta bu konuları sorabileceğim TürkNet numarası veya iletişim kısmı var mı?

Dosya Ekleri

• turknet.JPG
    turknet.JPG
    51,7 KB · Görüntüleme: 156
Son düzenleyen: Moderatör:
Benim eve ya ttnet ya turknet almak zorundaydım, ttnet daha stabil olsa da yüksek hıza fazla fiyat, turknet ise ara ara droplara neden olsa da yüksek hız sağlar, droplar seni internetten kesmez ama bir saniyeliğine veri alamazsın diyebilirim :D
henüz test etmedim ama superonline önerebilirim.

10 TL farkla bu hızı alırsınız dediğine göre YAPA değil. YAPA olanlarda normal fiyat ile en yüksek hız veriliyor. Ancak Turknet'i önermem.
Neden önermiyorsunuz daha önce denediniz mi?
Benim eve ya ttnet ya turknet almak zorundaydım, ttnet daha stabil olsa da yüksek hıza fazla fiyat, turknet ise ara ara droplara neden olsa da yüksek hız sağlar, droplar seni internetten kesmez ama bir saniyeliğine veri alamazsın diyebilirim :D
henüz test etmedim ama superonline önerebilirim.
Superonline çok pahalı. Herhalde hiçbir zaman Türkiye'de internet adam akıllı bir seviyede olmayacak

Neden önermiyorsunuz daha önce denediniz mi?
Şuan kullanıyorum twitch yayınlarında izlerken takılmalar oluyor. Bazen de hız vasat hızlara düşüyor bir kaç saat sonra düzeliyor. Twitch'deki donmaların ise hızla bir alakası yok, hız yüksek olsa bile donabiliyor. Lol oyun içi sohbette kesik kesik çalışıyor o anki internet durumuna göre. VDSL altyapı ile hizmet veren çok firma var. Eğer VDSL dışında başka altyapı varsa ona yönelin derim.

Şuan kullanıyorum twitch yayınlarında izlerken takılmalar oluyor. Bazen de hız vasat hızlara düşüyor bir kaç saat sonra düzeliyor. Twitch'deki donmaların ise hızla bir alakası yok, hız yüksek olsa bile donabiliyor. Lol oyun içi sohbette kesik kesik çalışıyor o anki internet durumuna göre. VDSL altyapı ile hizmet veren çok firma var. Eğer VDSL dışında başka altyapı varsa ona yönelin derim.
Yan binada fiber var ancak benim bulunduğum binada maalesef ADSL ve VDSL var.

Arkadaşlar şu anki sözleşmemiz (Türk Telekom) bitmiş herhalde. Faturalar çok yüksek geliyor bu yüzden yeni bir firmaya geçeceğim.

TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum ama başka firma tavsiyeleriniz varsa onları da yazabilirsiniz.

Şimdi aklımda birkaç soru var. Öncelikle şu anki modem ADSL ve TürkNet'e geçince faturaya yansıtacakları VDSL modem nasıl? Kaliteli mi?

İkinci olarak TürkNet sitesinden altyapı sorgulattığımda (aşağıdaki resimde) 75Mbps maksimum alabileceğim internet hızı gösteriyor. Bu YAPA altyapısında olduğumu gösterir mi veya yapa altyapısında olduğumu nasıl öğrenebilirim. Son olarak 4Mbps'e kadar upload diyor bu hızın daha fazla olma şansı yok mu? 5-6 civarlarında?

+Bir şey eklemeyi unutmuşum. Yarın bir gün bulunduğum binaya fiber gelirse tekrardan modem veya port değiştirmem gerekecek mi?
Arayıpta bu konuları sorabileceğim TürkNet numarası veya iletişim kısmı var mı?
1. Fatura yüksek geldi ise bunu tüketici hakem heyetine bildirmelisiniz. Ttnet 'ten Islak imzalı belgeler alın.
2. Türknet kullanabilirsiniz. Yalnız ev telefonunu kapatmayın. İnterneti kapatın.
3. Türknet kullanıyorum. 35 down 3 up alıyorum. 1 Ay bedava kullanmak için "NYF17YQ71SYJ" abone olurken bu kodu söylemeniz yeterli.
4. Türknet geçerseniz. Diğer firmalar gibi şu modemi kullanacaksınız, diye bir dayatması yok. İstediğiniz modemi almakta özgürsünüz. Ben asus modem tavsiye ederim. Türknet ile sıkıntısız çalışıyor. (Benim kullandığım modem ac68u)
5. Yapa altyapısında değilsiniz. "Vae" yani ttnet'in altyapısını kullanıyor.
6. Upload ne yazıkki. 4'ün üstüne çıkamıyor. Sebebi ttnet izin vermiyor. (Bir ara milenicom upload yükselsin demiş. Ttnet diğer İSS soralım demiş. Diğerleri istememiş çok uyanıklar ya kendileri upload yüksek paket satacakmış. Yapamamışlar.)
7. ADSL modemi ROUTER olarak kullanabilirsiniz. Forumda yazısı olması lazım.
8. Türknet tavsiye ederim.

Az önce buraya baktıktan sonra Türknet' den hızımı 100 Mbps' ye çıkarmaları talebinde bulundum, 5 dk içinde hızımı yükselttiler, inanamıyorum, 35 Mbps'den, 80 Mbps'ye 10 lira farkla çıktı, teşekkürler Türknet, teşekkürler konu. 😃

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı