TürkNet'e Geçmek Mantıklı mı?

Kendi tecrübemi yazayım, bölgeden ötürü hizmet olayı değişecektir.

TT en baba 6-7 Mbps hız ve ping değerlerim 120-150 arasıydı. Sonra TurkNet'e geçtim. Hız değerim 12-14 Mbps arası iken ping değerlerinde ciddi iyileşme oldu. CS'de 120'den 40-50 seviyesine düştüm, LOL'de 18, WOT'da 60 civarında seyrediyor.

Böyle bir durum için aşırı derecede değdi.

Bana kalırsa 1 ay deneyin, olmadı iptal ettirin.

Eve gittin modeme baktın internet yok gözüküyor. Modemi kapattın açtın halen yok. Haliyle müşteri hizmetlerini aradın. Aaa birde ne göresin karşına insan çıkmıyor. İnternet bağlatacakmış gibi tuşluyorsun numarayı bu sefer karşındaki insan abone olduğunu görünce suratına kapatıyor :). Böyle bir İSS haberin olsun.

Eve gittin modeme baktın internet yok gözüküyor. Modemi kapattın açtın halen yok. Haliyle müşteri hizmetlerini aradın. Aaa birde ne göresin karşına insan çıkmıyor. İnternet bağlatacakmış gibi tuşluyorsun numarayı bu sefer karşındaki insan abone olduğunu görünce suratına kapatıyor :). Böyle bir İSS haberin olsun.
Bak bunu çok duydum, geçmeme sebeplerimden birisi de bu. Kablonet kullanıyorum, en azından devletin. Bir sorun olduğunda direkt olarak en geç bir buçuk saat içinde gelip kontrol ediyorlar arıza kaydı sonrası. Önce sokağa, sonra apartmana, daha sonra daireye gelip bakıyorlar ki zaten ilk süreçte çözülmüş oluyor sorunlar. En azından bir dayanağımız oluyor devletin olunca.

Şuana kadar ne zaman sorun yaşasam direk destek kaydı oluşturduğumda maksimum 30 dk içinde geri dönüş aldım. Hatta binayı kontrol etmek için neredeyse açtığım toplam 5-6 kaydın 4'ünde eve ekip yolladılar kontrol ettirmeye. Bölge çok önemli bence. Ben Bağcılar Güneşli'de oturuyorum.

Teşekkürler. Bir sorum daha olacak. 480TL'ye kadar cayma bedelinizi ödüyoruz diyorlar. O nasıl oluyor?
Telekoma gidiyorsun cayma beledi soruyorsun 120 tl diyelim ödüyorsun parayı faturayı gönderiyorsun türknete onlar her ay faturadan düşüyor. 480-120=360. 360 TL'yi bölüp her ay faturandan düşüyorlar yani.
Teoride böyle ama biz işte öyle yapacaz dedik bekleyin dedik 2 gün sonra mesaj attılar ttnet taahhütünüzün bittiği gün bağlayacağız diye. Ödemediler yani. Ama teoride yazdığım gibi işte.

Teşekkürler. Bir sorum daha olacak. 480TL'ye kadar cayma bedelinizi ödüyoruz diyorlar. O nasıl oluyor?

Benim önceden taahütüm olmadığı için bilmiyorum. Müşteri hizmetlerini aradığınızda sorarsınız.

Doğru, müşteri hizmetleri abonelere cevap vermiyor. Ancak mobil uygulamadan destek kaydı bırakınca ilgileniyorlar. Benim internetim modemi düzgün bağlamama, kurmama rağmen çalışmıyordu, destek kaydı bıraktım. Türktelekom'dan birisi geldi ve sorunumu çözdü.

Diğer başlığada yazmıştım burayada yazayım aynısını.

2016 yılında TTNet'ten Türknete geçiş yaptım, bölgemdeki hat 36mbps desteklediği için 36mbps Download 3 Mbps Upload şeklinde bir hizmet aldım, son bir kaç aya kadar son derece memnundum fakat 2 aydır insanı kanser etmek dışında başka bir işe yaramıyorlar, her gün günde 8-9 kere internetim kesiliyor, kesintiler minimum 10-15 dakika sürüyor yani bir dizi, film ya da daha kötüsü rekabetçi bir oyun oynuyorsan zaten sinir krizi geçirmek için harika bir sebep, o nedenle artık her Türknet ismini duyduğumda kusmak istiyorum, yaklaşık 1 hafta önce 4-5 farklı internet sağlayıcısı ile görüştüm ve en uygun paketin Kablonet olduğuna karar verdim, Kablonet kendi altyapısını kullandığı için olduğum bölgeye 89 TL'ye 100 Mpbs download ve 5 Mbps upload verebileceklerini söylediler, yaptığım araştırmalar sonucunda yüksek bir çoğunluğun Kablonetten memnun olduğunu gördüm, müşteri hizmetleri son derece ilgili ve bilgili görünüyor, o nedenle şuan Kablonete geçiyorum, en azından bir problem olduğunda müşteri hizmetlerinde muhattap olabileceğin bir insan oluyor, müşteri hizmetlerinin olmaması çok büyük bir dezavantaj, en yakın arkadaşlarımdan birisi kendine Türknette muhattap bulamadığı için 5 dakikada çözülebilecek bir problem için yaklaşık 1.5 ay internetsiz kalmışt, sen sen ol Türknete geçme, bir süre sonra kanser olursun.

Şu paketlere bakmanı öneririm;
Vodafone Türkiye (Evde +99 adı altında ki paket cidden bayağı uygun verdikleri hıza bakarak.)

Sayısal Loto gibi. Kimine düzgün hizmet veriyorlar, hızı gayet yüksek ve ping değerleri düşük ve stabil olup internette hiç kesilme gibi bir durum yaşanmıyor. Kimine de internet hızı yine aynı değerleri seyretse de müşteri hizmetleri konusunda sıkıntı çıkarıp, sürekli internet bağlantısında kesilme yaşattırıyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı