TürkTelekom İnternet Bağlantı Kopması

Hat değerleri benden kötü birini buldum. Alt yapınızda sıkıntı var. Büyük ihtimal o kesik falan dediğiniz yerden kaynaklı. Teknik ekip gelip orayı yenilemesi gerek. Hat zayıflaması aşırı yüksek.

Hat değerleri benden kötü birini buldum. Alt yapınızda sıkıntı var. Büyük ihtimal o kesik falan dediğiniz yerden kaynaklı. Teknik ekip gelip orayı yenilemesi gerek. Hat zayıflaması aşırı yüksek.
Adamlar geldiklerinde dedi bağlantılı yeri içeri alın diye. Kendisi gördü ama ellemedi hiç. Kablonun girdiği yeri nasıl içeri alabilirim ? Ayrıca babam bir keresinde kesmişti kabloyu çok oynuyoruz diye, ama ben tekrar bağladım ondan olabilir mi ?

Hocam fotoğraf olarak atabilir misiniz acaba mobilde sıkıntılı oluyor da.
Buyrun.

vjgXNA.jpg

Bunu nereye bakarak anladınız ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı modemi bende kullanıyorum. Bende 1 aydır WİFİ kopması yaşıyorum. Kimlik denetim hatası veriyor. Bazen hız 0.18 MBİT gibi garip bi değere düşüyor. Modem de sorun var kanımca. Değiştirmem gerekli. 1 sene oldu modemi alalı sorun çıkarmaya başladı. Bu cihazları 1 sene mi dayansın diye imal ediyorlar nedir?

Hocam değerler çok kötü. Zaten hattınızın SNR değeri sınırda koptu kopacak. Hatta bu değerlerle hiç girememeniz lazım.
Modemden değil bu arızanın sebebi. Sizin ankastre kutunuzdan modeme gelen kabloda sıkıntı var. Onu CAT5e veya CAT6 kablo ile değiştirmenizi öneririm.
Bide hangi paketi kullanıyorsunuz 16 Mbps mi?

Aynı modemi bende kullanıyorum. Bende 1 aydır WİFİ kopması yaşıyorum. Kimlik denetim hatası veriyor. Bazen hız 0.18 MBİT gibi garip bi değere düşüyor. Modem de sorun var kanımca. Değiştirmem gerekli. 1 sene oldu modemi alalı sorun çıkarmaya başladı. Bu cihazları 1 sene mi dayansın diye imal ediyorlar nedir?
Valla bende de W9970 var ve Sosyal'de gene kullanıcısı var ve ben memnunum sıkıntısız çalışıyor. Sorun varsa servise yollayın.

16 Mbps ama daha 6-7'yi geçtiğini görmedim. Ev baya eski bizim, yaklaşık 20 senelik vardır. Ayrıca bizim buralar şehir merkezinin dışında. İnternet hattı yeni çekildi. Evde telefon kutusu yok bildiğim kadarıyla. Dışarıdan gelen kablo, evin dışarısında kesilip bağlanmış bir şekilde duruyor. Yani kablo yağmur görüyor. Ayrıca bantla kaplı değil. Küflenmiş olabilir. Tahminimce kabloyu söküp tekrar bağlayıp, bantlasam etrafını düzelir. Türk Telekom'dan gelen adamda gördü o kabloyu hızı düşürür siz o kabloyu içeri alın dedi. Normalde kendi alması lazım değil mi ?

Benimde internetim çok dengesiz çalışıyor. Bir gün hızım düşüyor bir gün hızım çıkıyor. Hatta kopmalar da yaşıyorum. Değerleri aşağıya bırakıyorum. Değer olarak benim herhangi bir sıkıntım var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    103,7 KB · Görüntüleme: 235
Teşekkürler herkese, sorunun çözümünü buldum. Bizim kablo ulaşılması zor bir yerde. Bu yüzden kablo kötü bir şekilde bağlanmış ve küflenmiş heryeri. Tam hatırlamıyorum ama o 2 kablodan biri çıkmıştı galiba. Şimdi yeniden soyup tekrar bağladım. Etrafını da güzelce bantladım bide poşet geçirdim. Şuan çok iyi bir şekilde çalışıyor internetim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı