TürkTelekom İnternet Bağlantı Kopması

Teşekkürler herkese, sorunun çözümünü buldum. Bizim kablo ulaşılması zor bir yerde. Bu yüzden kablo kötü bir şekilde bağlanmış ve küflenmiş heryeri. Tam hatırlamıyorum ama o 2 kablodan biri çıkmıştı galiba. Şimdi yeniden soyup tekrar bağladım. Etrafını da güzelce bantladım bide poşet geçirdim. Şuan çok iyi bir şekilde çalışıyor internetim.
Değerleri yeniden atabilirmisiniz?

Gönderme Hızıİndirme Hızı
Mevcut Veri Oranı(Kbps)8004094
Maximum Veri Oranı(Kbps)127720724
INP (Sembol)00
ÇaprazONON
Hat Zayıflaması (dB)1.86
Hatalar (Pkts)00
Gecikme (ms)00
Alım Gücü (dBm)12.417.2
SNR Marjı (dB)2034.4
[TBODY] [/TBODY]
Cidden 10 katına çıkmış neredeyse değerler. Hayırlı olsun.(y)

Benimde internetim çok dengesiz çalışıyor. Bir gün hızım düşüyor bir gün hızım çıkıyor. Hatta kopmalar da yaşıyorum. Değerleri aşağıya bırakıyorum. Değer olarak benim herhangi bir sıkıntım var mı?
Hocam sizin değerler çok iyi. Hangi paketi kullanıyorsunuz. Belki Türk Telekom hızınızı sınırlandırmıştır. Müşteri hizmetlerini arayarak uygun hızın tanımlanmasını talep edebilirsiniz.

Hocam şimdi baktım da tekrardan hat zayıflamanız fazlaymış. O ne kadar az olursa bizim için daha iyi olur. Onu da yine kablo çekerek halledebilirsiniz diye düşünüyorum.

Hocam sizin değerler çok iyi. Hangi paketi kullanıyorsunuz. Belki Türk Telekom hızınızı sınırlandırmıştır. Müşteri hizmetlerini arayarak uygun hızın tanımlanmasını talep edebilirsiniz.

Hocam şimdi baktım da tekrardan hat zayıflamanız fazlaymış. O ne kadar az olursa bizim için daha iyi olur. Onu da yine kablo çekerek halledebilirsiniz diye düşünüyorum.
16 megabit olanı kullanıyorum. 50 GB kota var ayrıca. Yalnız şu mevcut veri 4094 den başka değişmiyor.

Benim paketim 16 megabit e kadar 50 gb akk si olan paketi kullanıyorum. Arıyorum dalga geçermiş gibi bana paketinizi yükseltelim diyorlar. Ayın 1 inde bile benim hızım yerlerde..

Bende ara sıra kopma yaşıyorum dsl ısıgım gitmekte hat değerlerim bu sekilde @EmreSefer

Modem arayüzünde tanılama bölümünde bazı şeyler başarısız olarak görünüyor bunla bi ilgisi var mı bilmiyorum :(

Dosya Ekleri

• atılcak 1.png
    atılcak 1.png
    45,1 KB · Görüntüleme: 62
  • atılacak2.png
    atılacak2.png
    55,3 KB · Görüntüleme: 62
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı