TUF 1660 Ti ısınma sorunu

Aldığınız değerler nelerdir?
oyuna göre değişiyor ama yan kapak açık ve fan devri 65 te cs go : yaklaşık 70 75 pubg +80
Kasa içi hava sirkülasyonunu güçlendir. Benim kasam destekliyor, ekran kartının alt kısmına fan takabiliyorum ve o fan doğruca ekran kartına üflüyor. Alternatif bir çözüm daha var, ama ne kadar sıcak bakarsınız bilemem.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu işlem sonucu değerlerde ne kadar bir değişim oldu
Kasa içi hava sirkülasyonunu güçlendir. Benim kasam destekliyor, ekran kartının alt kısmına fan takabiliyorum ve o fan doğruca ekran kartına üflüyor. Alternatif bir çözüm daha var, ama ne kadar sıcak bakarsınız bilemem.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu işlem sonucu değerlerde ne kadar bir değişim oldu
Undervolt ve iyi bir kasa hava akışı ile azaltırsınız. Ama keşke almasaydınız. 😕
vatandan oem olarak temmuz 2019 da almıştım özelleştirme seçeneği yoktu , bide asus diye güvenmiştim...
Aldığınız değerler nelerdir?
war thunder 75 80
cs 70 75 pubg +80

Son düzenleme:
Biliyor musunuz bilmiyorum ama Asus'un GPU TWEAK 2 adlı programı kullanarak fan ayarlarınızı yapabilirsin. Aynı ekran kartını ben de kullanıyorum, bende rahatsızım. Dediğim programı kullanırsanız sıcaklığı yaklaşık 10 derece düşürebilirsiniz ama fan devrine bağlı olarakta ses yapıyor. Hatta fanları %100 e çektiğimde aşırı ses yapıyor. En azından sorunu çözene kadar kullanırsınız. Ama çözüleceğini sanmıyorum, ben satıp yeni ekran kartı almayı düşünüyorum.

Biliyor musunuz bilmiyorum ama Asus'un GPU TWEAK 2 adlı programı kullanarak fan ayarlarınızı yapabilirsin. Aynı ekran kartını ben de kullanıyorum, bende rahatsızım. Dediğim programı kullanırsanız sıcaklığı yaklaşık 10 derece düşürebilirsiniz ama fan devrine bağlı olarakta ses yapıyor. Hatta fanları %100 e çektiğimde aşırı ses yapıyor. En azından sorunu çözene kadar kullanırsınız. Ama çözüleceğini sanmıyorum, ben satıp yeni ekran kartı almayı düşünüyorum.
Ben bir yerde görmüştüm , kasanın camını çıkarıp sineklik taktım (toz filtresi görevi görüyor) hem tozlanmayı engelliyor hem de ısıyı azaltıyor tavsiye ederim, bu arada ben fan devrini 65 70 dolaylarında kullanıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı