TUF 1660 Ti ısınma sorunu

Batuhan Uçan

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bu konuda açılan onlarca posttan haberdarım, buraya yine aynı şeyleri yazacak arkadaşlar lütfen yazmasınlar.
Bu kartın ısınma sorununu nasıl çözebilirim, soğutma bloğu değişimi yapılabilir mi veya nasıl yapılır? Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa içi hava sirkülasyonunu güçlendir. Benim kasam destekliyor, ekran kartının alt kısmına fan takabiliyorum ve o fan doğruca ekran kartına üflüyor. Alternatif bir çözüm daha var, ama ne kadar sıcak bakarsınız bilemem.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Termal macun değişimi faydalı olabilir, Asus kartların macunları kalitesiz oluyor gözlemlerime göre. Arctic MX-4 önerebilirim F/P olarak.

Birkaç ay önce Vatan 1200TL'ye satmıştı bu kartı. Ben de garanti etiketini zarar vermeden sökerek bakım yapmıştım o zaman.
Ben de Sapphire RX 570'ime termal macun değişimi ve boyama yaptım, garanti etiketi olan vidaları pense ile dıştan kavrayıp çevirerek açmıştım ve zarar vermeden değişimi yapmıştım. Arkadaş yaparım diyorsa sorun yok hocam.

Geri
Yukarı