TUF F15 FX506HE-HN011 sistem ekran kartını görmüyor

Daha fazla  
Laptopa ASUS destek üstünden BIOS güncellemesini yaptıktan sonra NVIDIA ekran kartını görmemeye başladı. Ne GeForce Experience iniyor ne kontrol paneli. Bilgisayarı kapatıp BIOS'a girince ekran kartı orada gözüküyor. Bu hatanın çözümü için ne yapmam gerek?

TUF F15 FX506HE-HN011​

Not: Bilgisayar elime bugün geldi BIOS güncellemesinden önce NVIDIA ekran kartı sorunsuz çalışıyordu.

Bilgisayarı hard resetleyin.
Eğer cihazın otomatik güncelleme denetleyicisi var ise oradan yapın güncellemelerinizi.

Neyi hocam? Orda 2 şey yazıyor.

Laptopa ASUS destek üstünden BIOS güncellemesini yaptıktan sonra NVIDIA ekran kartını görmemeye başladı. Ne GeForce Experience iniyor ne kontrol paneli. Bilgisayarı kapatıp BIOS'a girince ekran kartı orada gözüküyor. Bu hatanın çözümü için ne yapmam gerek?

TUF F15 FX506HE-HN011​

Not: Bilgisayar elime bugün geldi BIOS güncellemesinden önce NVIDIA ekran kartı sorunsuz çalışıyordu.

Aynı sorunu ben yaşadım.
İlk önce driver pack yazılımı indir otomatik yüklesin farklı driver yüklüyor diyorlar ama yapman gerek.
Eğer o da olmazsa BIOS'u eski haline al, yine görmezse eski BIOS ile driver pack kullan.
Hiçbiri yine olmazsa aynı şeyleri format attıktan sonra yap :)
Başkalarına öneri: ASUS TUF falan almayın böyle bir sürü hatası var hep.
Sana önerim direkt beğenmedim diye iade et başka bir laptop al her seferinde başka bir hata ile karşılaşıyorum.
ASUS TUF FX506hc HN011 kullanıyorum.
Ben bu işlemlerden önce Aygıt Yöneticisi'nden gizli öğeleri göster dedim ve RTX sürücüsünü kaldırdım.
Eğer bu işlemler olmazsa sen de sürücüyü kaldırdıktan sonra her şeyi tekrar dene.
Win Update güncellemeyi unutma, her şeyden önce BIOS'u eski haline yapmayı da deneyebilirsin ben çok uğraştım her türlüsünü denedim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Merhabalar sorunu çözdünüz mü? Aynı sorunu ASUS TUF FX506HCB HN144 model laptop ta bende yaşıyorum tekrardan temiz bir kurulum yaptım. NVIDIA expensive indirdim uğraştım ettim ama bir türlü çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı