TUF F15 laptopa işletim sistemi önerisi

Jaxey

Femtopat
Daha fazla  
ASUS TUF Gaming F15 dizüstü bilgisayar kullanıyorum, 1650 ekran kartı ve i5 10300H işlemciye sahibim. Ayrıca 8 GB RAM takılı, ek slotu bulunuyor yakın zamanda RAM yükselteceğim. Şu an bilgisayarı aldığım zaman lisanslı olarak gelen Windows 11'i kullanıyorum, bilgisayar donanımına göre Windows üzerinden 10 mu 11 mi önerirsiniz? Veya daha farklı bir öneride bulunur musunuz? 8.1 vesaire. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Ayrıca ikişer konu açmak yerine bir fikir ve yoruma daha ihtiyacım var. 144Hz bir monitöre de sahibim ve bu donanımlarla çalıştırıyorum, örnek verecek olursak Valorant üzerinde 1920x1080 oynarken 90 FPS'lere düştüğü zamanlar oluyor. Bunun sebebi işletim sistemiyle alakalı olabilir mi? Bilgisayar üzerinde bir hasar olmadı, daha önce format atarak Windows 11'i yeniden kurdum. İçeriden bir hasar olma imkanı çok düşük çünkü bilgisayar sürekli masa üzerinde ve yerinden oynamıyor. 1920 harici bir çözünürlükte oynadığım zaman FPS normal değerlere çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar donanımına göre Windows üzerinden 10 mu 11 mi önerirsiniz?

Daha stabil olduğu için Windows 10 tavsiyemdir fakat şu anki işletim sisteminiz Windows 11 ise bırakın öyle kalsın. Ayrıca kesinlikle Windows 8 vs. alt sürümleri kullanmayın.

144Hz bir monitöre de sahibim ve bu donanımlarla çalıştırıyorum, örnek verecek olursak Valorant üzerinde 1920x1080 oynarken 90 FPS'lere düştüğü zamanlar oluyor. Bunun sebebi işletim sistemiyle alakalı olabilir mi?

İşletim sistemi ile ilgili olacağını sanmıyorum. Valorant oynarken işlemci kullanımı, ekran kartı kullanımı ve işlemci sıcaklık değerleri nasıl?

Daha stabil olduğu için Windows 10 tavsiyemdir fakat şu anki işletim sisteminiz Windows 11 ise bırakın öyle kalsın. Ayrıca kesinlikle Windows 8 vs. alt sürümleri kullanmayın.

İşletim sistemi ile ilgili olacağını sanmıyorum. Valorant oynarken işlemci kullanımı, ekran kartı kullanımı ve işlemci sıcaklık değerleri nasıl?

Bir de gözümle denemek görmek için şu an 10 kurulumu yaptım, bitirmek üzereyim. 11 de olan değerleri daha önce kaydetmiştim, performans vesaire. 10 üzerinden de kayıtlarını alıp paylaşırım, konuya bir yarım saat içinde dönüş yaparım. Bilgisayarı aldığımdan beri üçüncü formatım oluyor, ilk aldığım zaman kurulumu ve bilgisayara gereken programları servis tarafından yüklenmişti. Bu programların performans etkileyeceğini düşünmüyorum ama ilk formatımdan sonra eski değerlere ulaşamadım, bu sefer de deneyip en kötü yol olarak servise paşa paşa gideceğim.

Geri
Yukarı