TUF Gaming A15 RTX4070 R9 7940HS nasıldır?

Bütçe
50000
Bende normal açılışta ASUS yazısından sonra 1 2 sefer beyaz ekranda kaldı, bir keresinde de nedenini çözemediğimiz bir şekilde şarj tamken pilde açılmamazlık yaptı ama sonra düzeldi. Bu ikisinden başka da sorun yaşamadım. BIOS'ya da Windows güncellemede sıkıntı olmadı bende. Normal program kurar gibi kurdum/güncelledim BIOS'u. Işık sızması da yoktu. Diğerleri geçici sorun da sızma varsa iade et. O şanssızlık olmuş.

BIOS'u nasıl güncellediniz peki, EZ Flash ile mi yoksa MyASUS ile mi, ben ikisini de denedim olmuyor bir türlü bir de BIOS son sürümünüz 304 mü 305 mi?

BIOS'u nasıl güncellediniz peki, EZ Flash ile mi yoksa MyASUS ile mi, ben ikisini de denedim olmuyor bir türlü bir de BIOS son sürümünüz 304 mü 305 mi?
305 diye hatırlıyom ama sitede 304 var ilginç. Şu an ve bir süre daha bakma durumum yok pcden uzağım. Sitesinden update for windows seçeneğindekini indirip rardan çıkarıp program kurar gibi kurmuştum hepsi o.

Windows Update'deki tüm güncellemeleri bitirip öyle daneyin. Gereksiz bilgi; Armoury Crate'den GPU'yu eco moda alınca NVIDIA'yı iptal ediyor sadece Radeon 780M kalıyor.

Heh bende tam bunu soracaktım, aynı sorun bende de var bunu çözmenin yolu var mıdır acaba, az önce GPU modu Ultimate idi otomatik alıyor oraya onu, ecoya alınca yeniden başlattıktan sonra NVIDIA iptal oluyor.

Windows Update'deki tüm güncellemeleri bitirip öyle daneyin. Gereksiz bilgi; Armoury Crate'den GPU'yu eco moda alınca NVIDIA'yı iptal ediyor sadece Radeon 780M kalıyor.

Dostum bunun çözümünü buldun mu yoksa Ultimate mod da mı oynuyorsun, ben standart moda alınca NVIDIA iptal oluyor sonra eco moda ya da optimize moda almak istersem ekran modunu optimusa ayarla diyor, sadece Ultimate moduna izin veriyor.

Son düzenleme:
Heh bende tam bunu soracaktım, aynı sorun bende de var bunu çözmenin yolu var mıdır acaba, az önce GPU modu Ultimate idi otomatik alıyor oraya onu, ecoya alınca yeniden başlattıktan sonra NVIDIA iptal oluyor.
Gpu modu ecoya alınca herkeste iptal ediyo nvidiayı, o sıkıntı değil. Eco dışında birini seçince düzeliyo o. Şahsi önerim optimized yani recommended yazanı kullanın.

Edit: Bende ikinci yazdığın şeylar yani standarta alınca nvidia iptal olması ve otomatik ultimate'e geçme olmadı. O tuhafmış. Belki denetim masasındaki güç seçeneği ayarlarıyla ilgili olabilir ama sadece tahmin olarak bu dediğim ya da turbo seçince armory crateden direkt ultimate'e alıyo olabilir. Tabi bunlar tahmin. Bende merak ettim. Myasustan çevrimiçi mhye bir sorun isterseniz bunu.

GPU modu ecoya alınca herkeste iptal ediyor NVIDIA'yı, o sıkıntı değil. Eco dışında birini seçince düzeliyor o. Şahsi önerim optimized yani recommended yazanı kullanın.

Edit: Bende ikinci yazdığın şeylar yani standarta alınca NVIDIA iptal olması ve otomatik Ultimate'e geçme olmadı. O tuhafmış. Belki denetim masasındaki güç seçeneği ayarlarıyla ilgili olabilir ama sadece tahmin olarak bu dediğim ya da Turbo seçince Armoury Crate'den direkt Ultimate'e alıyor olabilir. Tabii bunlar tahmin. Bende merak ettim. MyASUS'tan çevrimiçi mhye bir sorun isterseniz bunu.

Anladım, teşekkür ederim bilgiler için dediğin gibi deneyeceğim olmaz ise çevrimiçi destek alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı