TUF VG277Q1A vs ASUS VY279HGE vs Philips 27M1N3200VA00 - Rampage 27 Cluster

Bütçe
5000
27 inc lazım arkadaşlar.

27g2sp modelini alabilirsiniz. Genelde Amazon uzerinde uzun sure indirimde olur. 27 inch 1080p kullanan biri olarak soyluyorum. 1080p 27 inch e yetersiz. Pek oyun oynamadigim icin cok elzem bir sorun degil benim icin uzakta tutuyorum monitoru ama yaklasinca pikselleri sayabiliyorum haberiniz olsun. Zamaninda bana da yetersiz demislerdi bende en fazla ne olabilir demistim ama simdi keske 2k tercih etseydim diyorum. 27 icin 2K 32 icin 4K monitor bakmak daha mantikli. Ama sıkıntı olmaz diyorsan 27g2sp modeli guzeldir pivot ozelligi ile dikey konumlandirabilirsin.

27g2sp modelini alabilirsiniz. Genelde Amazon uzerinde uzun sure indirimde olur. 27 inch 1080p kullanan biri olarak soyluyorum. 1080p 27 inch e yetersiz. Pikselleri sayabiliyorum yakindan. 27 icin 2K 32 icin 4K monitor bakmak daha mantikli. Ama sıkıntı olmaz diyorsan 27g2sp modeli guzeldir pivot ozelligi ile dikey konumlandirabilirsin.

Uzun vaadeli kullanımda ekranda yırtılma, ölü pixel gibi olaylar yaşanır mı?

Uzun vaadeli kullanımda ekranda yırtılma, ölü pixel gibi olaylar yaşanır mı?

Olu piksel durumu her monitor icin gecerli. Geldiginde olu piksel yoksa sonrasinda kolay kolay olmaz ama oyle bir ihtimal her monitorde var. Cok sicakta tutmamak lazim. 27g2sp modelinde G-Sync sertifikasi da var ve DP ile kullanirsan ekranda yirtilma yasamazsin.
Edit : Ekran kartin amd imiş hdmi ile de sorun yasamazsin ama bu monitor hdmi ile max 144 veriyor haberin olsun. Kutudan dp cikiyor diye biliyorum. O yüzden sıkıntı yok.

Son düzenleme:
Memnun olan var mıdır bilmem de coil whine problemli bir monitör. Coil whine problemi olmasa da berbat bir monitör, yine alınmazdı zaten.

Maksimum parlaklığı düşük;

Eki Görüntüle 2063030

Kontrast değeri yerleri öpüyor;

Eki Görüntüle 2063031

Yanlış. Kağıt üstü verilere bakarak monitör tercihinde bulunulmaz.

24G2SP/SPU modeli, incelemelerde rahatlıkla 400cd'ye çıkabiliyor.

Eki Görüntüle 2063027
Eki Görüntüle 2063029

Kaynak;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu veriler yanlış. Benim gördüğüm kaynakta 270cd/m2 ölçüm yapılmış ve 250 cd/m2 olarak işaretlenmiş. Ürünün kendi sayfasında bile 300cd/m2 yazarken 400'e çıkıyor demenize anlam veremiyorum. Lenovo ürünün de ne parlaklığı düşük ne de kontrastı yerlerde. Saçma bir puan skalasını kesip bölüp yapıştırıyorsunuz. Neyle neyin kıyaslandığı meçhul. Fiyat baremi 5000 TL. Gösterdiğiniz skalada 3000TL'lik monitör de var 17000 TL'lik monitör de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu veriler yanlış.
Ne saçmalıyorsun kardeşim sen? Bu verilerin hepsi kalibrasyon cihazıyla vs. ölçülmüş doğru ve somut verilerdir.
Benim gördüğüm kaynakta 270cd/m2 ölçüm yapılmış ve 250 cd/m2 olarak işaretlenmiş.
Ee? Kendinle çelişiyorsun? 250cd yazan şey nasıl 270cd çıksın? Demek ki çıkabiliyormuş.
Ürünün kendi sayfasında bile 300cd/m2 yazarken 400e çıkıyor demenize anlam veremiyorum.
Her kağıt üstü veri doğru olacak diye bir şey yok. GtG, MPRT gibi terimlere 1ms veya 0.5ms yazılması da bir pazarlama taktiğidir örneğin. Veya kontrast değerine IPS monitörler için 1000:1, VA monitörler için 3000:1 yazılması da saçma bir şeydir.
Vatan savunur gibi ürün savunmanıza da gülüp geçiyorum :D
Deney ve gözlem yoluyla elde edilmiş somut verileri argüman olarak sunmak "vatan savunur gibi ürün savunmak" değildir. Her koşulun eşit bir şekilde sağlandığı bir ortamda test edilen monitörlere "yanlış veriler" ithamında bulunmak ve bu argümanı sunan kişiye de "ürünü savunuyor" şeklinde üslup takınman oldukça komik.
Lenovo ürünün de ne parlaklığı düşük ne de kontrastı yerlerde. Saçma bir puan skalasını kesip bölüp yapıştırıyorsunuz. Neyle neyin kıyaslandığı meçhul.
Al sana incelemenin kaynağı;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da muadili olan cihazlarla olan karşılaştırması;

Kontrastta sadece 24GN650'yi geçebiliyor, o da zaten önerilmiyor, çünkü tıpkı G24-20 gibi berbat bir kontrast değerine ve renk gamutuna sahip.

1703427064291.png

Maksimum parlaklıkta da yine yerleri öpüyor. Öneri potasında olan bütün ürünler, daha yüksek parlaklık değerine sahip.

1703427141321.png

Fiyat baremi 5000TL. Gösterdiğiniz skalada 3000TL'lik monitör de var, 17000TL lik monitör de.
Ee, ne var bunda? O tablodaki bütün monitörler, eşit şartlarda kıyaslanıyor. Zaten adamlar sana gidip de PG27AQDM ile G24-20'yi kıyasla demiyor. O sadece verilerin toplandığı bir sıralama. Sen orada muadil olan ürünleri birbiriyle kıyaslayacaksın, o kadar. Bir ürünün alınabilirliğini fiyatı belirler. G24-20, o kadar rezil bir monitör ki, 3500 bandındaki monitörlerden bile daha kötü görüntü kalitesine sahip. Örneğin pek çok kişi VP249QGR'yi en ucuz ve giriş seviyesi 1080p 144 Hz monitör sanıyor, ama o monitör bile G24-20'den katbekat daha iyi.

Ki zaten G24-20 şu an 4900 TL'ye satılıyor. O paraya Omen 25i var, R25i-30 var, 24G2SP var, G24F-2 var, daha daha ucuza 24M1N3200ZS var, ve hepsi de bariz bir biçimde G24-20'den üstün.

Bilmediğiniz kategorilere mesaj yazmayın. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Normalde mesajınızı gereksiz mesajdan raporlamıştım ve cevap vermeye tenezzül bile etmeyecektim, ancak rapor reddedilince bana doğal olarak cevap hakkı doğdu.

Sabaha kadar tartışırım ve bu tartışmadan galip çıkamazsın. Çünkü monitör bilgin yok. Ve firmaların her dediğine inanacak kadar da araştırmadan yoksunsun.

Arkadaşlar öneri istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı