Tulpar T5 v20.3 ile Monster Teknik Servis deneyimi

Benim model de sorunlu ama adamlar değişimden aynısını verdiler. Aynı sorunlar devam ediyor. Hiçbir anlamı yok yani.
Clevo kasadaki problemleri pek bilmiyorum fakat Tongfang'deki en büyük problem bu genellikle en son T7 versiyonlarda bu problem yaşanmıyor T5 modellerde bu sorunun olduğunu düşünüyorum.

Hocam bende de bu modelin T7 v20.3'ü var. Bende 16 Mart 2021 tarihinde aldım laptopu. O günden beri o takılma problemi bende de var. Bu donma problemi yüzünden cihazım abartısız bir şekilde toplamda 35-40 gün serviste kalmıştır. Ama aynısını bana da söylediler. Bizim yaptığımız testlerde herhangi bir probleme rastlanmamıştır diye. En son da bir gün akşam laptopu kapatıp sabah açtığımda hoparlöründen ses gelmiyordu. Servise verdim ve anakartımı değiştirdiler ama hala aynı şekilde donma problemi devam ediyor. Donma probleminin sebebi ise bana göre.

1687633379194.png

Bu SSD. Eğer sende de bu SSD'nin aynısından varsa internet üzerinden başka bir SSD alıp denemeni tavsiye ederim. Sen denedin mi diye soracak olursan. Denemedim ama serviste cihazı kontrol ederken laptopa kendi SSD'lerini takıp kontrol ediyorlar büyük ihtimalle. O yüzden SSD de sorun olduğunu görmüyorlar.

Hocam bende de bu modelin T7 v20.3'ü var. Bende 16 Mart 2021 tarihinde aldım laptopu. O günden beri o takılma problemi bende de var. Bu donma problemi yüzünden cihazım abartısız bir şekilde toplamda 35-40 gün serviste kalmıştır. Ama aynısını bana da söylediler. Bizim yaptığımız testlerde herhangi bir probleme rastlanmamıştır diye. En son da bir gün akşam laptopu kapatıp sabah açtığımda hoparlöründen ses gelmiyordu. Servise verdim ve anakartımı değiştirdiler ama hala aynı şekilde donma problemi devam ediyor. Donma probleminin sebebi ise bana göre.

Eki Görüntüle 1835144

Bu SSD. Eğer sende de bu SSD'nin aynısından varsa internet üzerinden başka bir SSD alıp denemeni tavsiye ederim. Sen denedin mi diye soracak olursan. Denemedim ama serviste cihazı kontrol ederken laptopa kendi SSD'lerini takıp kontrol ediyorlar büyük ihtimalle. O yüzden SSD de sorun olduğunu görmüyorlar.
Ben de CRUCIAL'ın bu diskinden bulunuyor fakat ben servise verdiğim vakit cihazda oyun oynanması gerektiğini ve o şekilde bu problemin görülebileceğini not edeceğim. Yani kısaca Benchmark programları üzerinden değil cihazda oyun oynayarak bu problemin görülebileceğini söyleyeceğim. Dediğiniz olay doğru test diskleri bu problemleri göremiyor benim cihazımada aynı işlem yapılmış yazmama rağmen bakın test diskinizle cihazı test etmeyin kendi diskim üzerinden test edin diye dinleyen olmadı şimdi kendim gidip söyleyeceğim. :D

Dosya Ekleri

• 1687633659563.png
    1687633659563.png
    2,4 KB · Görüntüleme: 30
Ben de Crucial'ın bu diskinden bulunuyor fakat ben servise verdiğim vakit cihazda oyun oynanması gerektiğini ve o şekilde bu problemin görülebileceğini not edeceğim. Yani kısaca benchmark programları üzerinden değil cihazda oyun oynayarak bu problemin görülebileceğini söyleyeceğim. Dediğiniz olay doğru test diskleri bu problemleri göremiyor benim cihazımada aynı işlem yapılmış yazmama rağmen bakın test diskinizle cihazı test etmeyin kendi diskim üzerinden test edin diye dinleyen olmadı şimdi kendim gidip söyleyeceğim. :D

Çok takmıyorlar. Bundan emin olabilirsin😃 bende donma videolarını kanıtlı bir şekilde ellerine verdim. Sorunun büyük ihtimalle SSD'den kaynaklandığını söyledim ama yine kendi bildiklerini okuyup aynı cevabı veriyorlar.

Çok takmıyorlar. Bundan emin olabilirsin😃 bende donma videolarını kanıtlı bir şekilde ellerine verdim. Sorunun büyük ihtimalle SSD'den kaynaklandığını söyledim ama yine kendi bildiklerini okuyup aynı cevabı veriyorlar.
Kendi bildiklerini okumalarına izin vermeyeceğim çünkü bu durum cihazımdaki önemli bir problem ve bu problem çözülmeden peşini bırakmayı asla düşünmüyorum dediğim gibi toplam 7 tane video ve 2 tane ekran görüntüm var bununla ilgili, üst bir yetkili ile konuşmayı denerim hocam öneriniz için teşekkürler.

Kendi bildiklerini okumalarına izin vermeyeceğim çünkü bu durum cihazımdaki önemli bir problem ve bu problem çözülmeden peşini bırakmayı asla düşünmüyorum dediğim gibi toplam 7 tane video ve 2 tane ekran görüntüm var bununla ilgili, üst bir yetkili ile konuşmayı denerim hocam öneriniz için teşekkürler.

Ne demek hocam. İnşallah sıkıntını en kısa zamanda çözersin.

Sorunun MCC olduğunu biliyoruz, çözüm maalesef Monster tarafından da yok. Adaptör konusuna değinmişsiniz forumda daha yüksek wattlı adaptör deneyimleyen arkadaşlar vardı bu cihaz için fark olmadığını söylemişlerdi, adaptör yeterliymiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı