Tulpar T5 v20.3 ile Monster Teknik Servis deneyimi

Sorunun MCC olduğunu biliyoruz, çözüm maalesef Monster tarafından da yok. Adaptör konusuna değinmişsiniz forumda daha yüksek wattlı adaptör deneyimleyen arkadaşlar vardı bu cihaz için fark olmadığını söylemişlerdi, adaptör yeterliymiş.
Büyük ihtimal bu modelin üretimleri tamamen hatalı olduğunu kanaatine gelmeye başladım ama göreceğiz Salı günü servise gidiyorum gereken notlarımı da aldım gelişmeleri aktarırım.

Takılma problemini yapmadan önce ani FPS düşüşünde aldığım değerler bu şekilde sanırsam @Teccno'nun dediğine göre CPU darboğaz problemi yaşıyorum daha konuyu uzatmayacağım cihazı servise verdikten sonra ben ilerleyen günlerde gerekli bilgilendirmeleri yaparım.

Dosya Ekleri

• TAKILMA YAPMADAN ÖNCEKİ ANİDEN FPS DÜŞÜŞÜ.jpg
    TAKILMA YAPMADAN ÖNCEKİ ANİDEN FPS DÜŞÜŞÜ.jpg
    61,4 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:
Buna çözüm bulmak şart ya, ciddiyim PC Kontrolü elimde olmayınca sıkıntı alternatif bir uygulama da yok. Yeni sürüm MCC de hata veriyor. BIOS kaynaklı mı ?

Bakın durum şu MCC bir çağrıda bulunuyor ve bu çağrı öncelikli olarak geçiyor, tüm sistemleri durduruyor bu yüzden takılma oluyor veya o sırada GPU kullanımı 0 oluyor. MCC silince çağrı olmuyor ve hata vermiyor, yani sorun MCC ile cihazın veya BIOS'un uyumsuz olması. Fakat yeni sürüm MCC de sorun çıkartıyor, belki eski sürüm sorun çıkartmıyordur ama eski sürüm ile de PC uyumsuz. Laptopu alalı 1,5 yıl olmak üzere ve hala çözüm üretemedik, alanlarda genel olarak 1 yılı geçti ama yok çözüm yok :D
Bu arada bayramdan sonra servise vereceğim hem macunu değiştirsinler hem de bi baksınlar.

Buna çözüm bulmak şart ya, ciddiyim PC Kontrolü elimde olmayınca sıkıntı alternatif bir uygulama da yok. Yeni sürüm MCC de hata veriyor. BIOS kaynaklı mı ?

Bakın durum şu MCC bir çağrıda bulunuyor ve bu çağrı öncelikli olarak geçiyor, tüm sistemleri durduruyor bu yüzden takılma oluyor veya o sırada GPU kullanımı 0 oluyor. MCC silince çağrı olmuyor ve hata vermiyor, yani sorun MCC ile cihazın veya BIOS'un uyumsuz olması. Fakat yeni sürüm MCC de sorun çıkartıyor, belki eski sürüm sorun çıkartmıyordur ama eski sürüm ile de PC uyumsuz. Laptopu alalı 1,5 yıl olmak üzere ve hala çözüm üretemedik, alanlarda genel olarak 1 yılı geçti ama yok çözüm yok :D
Bu arada bayramdan sonra servise vereceğim hem macunu değiştirsinler hem de bi baksınlar.
Toplam aldığım bu kadar ekran görüntüsü ve videolar var, bence problem cihazdaki güç darboğazından kaynaklanıyor gibime geliyor çünkü MCC kullandığımız vakit değerler 130W'lara kadar ulaşıyor ve zaten işlemci 40-45W'lara kadar çalışıyor bu da toplam olarak 170W-175W var yapar daha klavye ışığı fanların harcadığı W değerlerini saymadım bile cihazdaki adaptör yetmiyor olabilir veya bu yüzden bile DRR sorunu yapıp cihazın batarya durumu %99'a düşürüyor olabilir ya da bu cihazda %100 olarak kronik sıkıntı bu ve çözülemeyecek bir problemde olabilir anlaşıldığı üzere bu modellerde üretim hatası yapılmış ta olabilir Monster'ın bu durumu servise verdiğim vakit çözmesini ve cihazınızda donanımsal bir problem yok lafını kesinlikle kabul etmeyeceğimi sizlere söyleyeyim. Siz de bu işin peşini bırakmayın MCC'yi kullanmadığınız vakit performans kaybı ortada çünkü neredeyse 15W kaybımız var bu da ileride çıkacak oyunlar için bir kaç FPS'in ne kadar önemli olduğunu gösterecek dün CEO'ya da mesaj atmayı denedim fakat Twitter ve Linkedin üzerinden mesaj alımlarını kapatmış o yüzden kendisine mesaj da atamadık tek çare teknik servisteki kişilerle konuşmak ve problemleri onlarla çözmek olacak.

Dosya Ekleri

• 1687782896187.png
    1687782896187.png
    482,3 KB · Görüntüleme: 46
Toplam aldığım bu kadar ekran görüntüsü ve videolar var, bence problem cihazdaki güç darboğazından kaynaklanıyor gibime geliyor çünkü MCC kullandığımız vakit değerler 130W'lara kadar ulaşıyor ve zaten işlemci 40-45W'lara kadar çalışıyor bu da toplam olarak 170W-175W var yapar daha klavye ışığı fanların harcadığı W değerlerini saymadım bile cihazdaki adaptör yetmiyor olabilir veya bu yüzden bile DRR sorunu yapıp cihazın batarya durumu %99'a düşürüyor olabilir ya da bu cihazda %100 olarak kronik sıkıntı bu ve çözülemeyecek bir problemde olabilir anlaşıldığı üzere bu modellerde üretim hatası yapılmış ta olabilir Monster'ın bu durumu servise verdiğim vakit çözmesini ve cihazınızda donanımsal bir problem yok lafını kesinlikle kabul etmeyeceğimi sizlere söyleyeyim. Siz de bu işin peşini bırakmayın MCC'yi kullanmadığınız vakit performans kaybı ortada çünkü neredeyse 15W kaybımız var bu da ileride çıkacak oyunlar için bir kaç FPS'in ne kadar önemli olduğunu gösterecek dün CEO'ya da mesaj atmayı denedim fakat Twitter ve Linkedin üzerinden mesaj alımlarını kapatmış o yüzden kendisine mesaj da atamadık tek çare teknik servisteki kişilerle konuşmak ve problemleri onlarla çözmek olacak.
Şahsen ben Watt düşüklüğü yaşamıyorum, 130 değil de 120-125W alıyorum 115e kadar hiç düşmedi. 5W o kadar etki etmez bence.

Şahsen ben Watt düşüklüğü yaşamıyorum, 130 değil de 120-125W alıyorum 115e kadar hiç düşmedi. 5W o kadar etki etmez bence.
MCC ile kullandığın vakit klavye ışığının çektiği W Fanların çektiği W neredeyse seni eksiye düşürüyor benim düşüncem bu şekilde ya adaptör ya da MCC kullandığıldı vakit cihaz güç darboğazı yapıyor.

Toplam aldığım bu kadar ekran görüntüsü ve videolar var, bence problem cihazdaki güç darboğazından kaynaklanıyor gibime geliyor çünkü MCC kullandığımız vakit değerler 130W'lara kadar ulaşıyor ve zaten işlemci 40-45W'lara kadar çalışıyor bu da toplam olarak 170W-175W var yapar daha klavye ışığı fanların harcadığı W değerlerini saymadım bile cihazdaki adaptör yetmiyor olabilir veya bu yüzden bile DRR sorunu yapıp cihazın batarya durumu %99'a düşürüyor olabilir ya da bu cihazda %100 olarak kronik sıkıntı bu ve çözülemeyecek bir problemde olabilir anlaşıldığı üzere bu modellerde üretim hatası yapılmış ta olabilir Monster'ın bu durumu servise verdiğim vakit çözmesini ve cihazınızda donanımsal bir problem yok lafını kesinlikle kabul etmeyeceğimi sizlere söyleyeyim. Siz de bu işin peşini bırakmayın MCC'yi kullanmadığınız vakit performans kaybı ortada çünkü neredeyse 15W kaybımız var bu da ileride çıkacak oyunlar için birkaç FPS'in ne kadar önemli olduğunu gösterecek dün CEO'ya da mesaj atmayı denedim fakat Twitter ve LinkedIn üzerinden mesaj alımlarını kapatmış o yüzden kendisine mesaj da atamadık tek çare teknik servisteki kişilerle konuşmak ve problemleri onlarla çözmek olacak.

İyi de bu drop sorunu MCC varken, bilgisayar boştayken de oluyor tam yükte olmasına gerek yok ki.

İyi de bu drop sorunu MCC varken, bilgisayar boştayken de oluyor tam yükte olmasına gerek yok ki.
Bendeki durum şu bir kaç saat sonra cihazımdaki FPS değerleri 30-40'a düşüyor ve cihazımdaki pil değeri %99 a düşüyor ve bir kaç dakika sonra anlık olarak takılma problemi yaşatıyor sonrasında yük altında olmamasına rağmen bu durumu Windows üzerinde veya Chrome üzerinde de yapıyor ve yeniden başlatılmadan bu durum çözülmüyor. Eğer cihaz tam yüke girmezse MCC olduğu vakit hiç bir şekilde Chrome üzerinde takılma problemi yaşamıyorum ben cihazı aldığım ilk günlerde bu problemi yaşadım fakat sonra bir daha böyle bir problem yaşamadım hep oyun sırasında yaptı bende.

Güncelleme :
Bugün cihazımı servise ilettim bayramdan sonra tekrardan gerekli kontroller ve onarımdan sonra arayacaklarını söylediler bekliyorum.

Güncelleme 04/07/2023 :
Teknik servis Ürününüzün için yedek parça hazırlanıyor. İşlem aşamalarını buradan takip edebilirsiniz notunu düşmüş sanırsam cihazın anakartı değişecek aradığımda bunun daha not edilmediğini muhtemelen değişim sonrası not edileceği söylendi gelişmeleri aktarırım.

Dosya Ekleri

• 1688468946436.png
    1688468946436.png
    9,9 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Bendeki durum şu bir kaç saat sonra cihazımdaki FPS değerleri 30-40'a düşüyor ve cihazımdaki pil değeri %99 a düşüyor ve bir kaç dakika sonra anlık olarak takılma problemi yaşatıyor sonrasında yük altında olmamasına rağmen bu durumu Windows üzerinde veya Chrome üzerinde de yapıyor ve yeniden başlatılmadan bu durum çözülmüyor. Eğer cihaz tam yüke girmezse MCC olduğu vakit hiç bir şekilde Chrome üzerinde takılma problemi yaşamıyorum ben cihazı aldığım ilk günlerde bu problemi yaşadım fakat sonra bir daha böyle bir problem yaşamadım hep oyun sırasında yaptı bende.

Güncelleme :
Bugün cihazımı servise ilettim bayramdan sonra tekrardan gerekli kontroller ve onarımdan sonra arayacaklarını söylediler bekliyorum.

Güncelleme 04/07/2023 :
Teknik servis Ürününüzün için yedek parça hazırlanıyor. İşlem aşamalarını buradan takip edebilirsiniz notunu düşmüş sanırsam cihazın anakartı değişecek aradığımda bunun daha not edilmediğini muhtemelen değişim sonrası not edileceği söylendi gelişmeleri aktarırım.

Şaşırtıcı, bekliyorum gelişmeleri.

Şaşırtıcı, bekliyorum gelişmeleri.
Cihazımın işlemleri tamamlandı Anakart değişimi yapılmış CPU,SSD ve GPU uzun süreli test edilmiş ve bir probleme rastlanılmamış yarın teslim alacağım.

Güncelleme 05 Temmuz 2023 :
Cihazımı teslim aldım bilgisayarıma format attım fakat bu seferde oyuna girdiğim vakit anlık olarak cihaz şarj almayı kesiyor :D Şikayet Var'daki ekip ile konuştuğumda eğer bir daha yaparsa formattan sonra cihazı servise yönlendirmek durumunda kalabiliriz demişti ve tekrardan God Of War'a giriş yaparken bu durumu tekrardan yaptı durumları iletirim. (Adaptör problemli diye düşünmeye başladığımı söyleyebilirim)

Güncelleme 06 Temmuz 2023 :
Cihazımın teknik servise tekrardan gönderilmesi kararı verildi ve müşteri memnuniyeti adına randevu oluşturuldu ilk öncellikle gereken performans ayarlarını yapmam gerektiği ve yapmam gereken işlemleri söylediler fakat ben bu sorunun yazılımsal olmadığını tamamen anakart değişiminden sonra yaşanan problem diye söylememe rağmen yaptım ve bir kaç dakika sonra tekrardan bu durumu yaptı ve tekrardan aradığımda bu işlemleri söylediğim vakit bu karar verildi bana yollar gözüktü ve ek olarak cihaz değişikliği istediğimide talep notlarına eklediler durumları göreceğiz ben servise gönderdiğim vakit bir üst model istediğimi notlara ekleyeceğim çünkü T5 v20.3'te bu durumun kronik olduğunu düşünüyorum ve ben ne kadar servise gidip bıraksamda bu problemler çözülmeyecek ve başım ağrımaya devam edecek.

Güncelleme 07 Temmuz 2023 :
Cihazimi tekrardan servise bıraktım ve değişim istediğimi notlara eklettim.

Güncelleme :
Cihazım değişim için Yönetim birimine iletilmiş karar verip onay veya red durumunu öğrenecekmişim kabul veya red aldığını buradan tekrardan bildiririm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı