Tulpar T7 25.1.1 laptopun 32 GB RAM'li versiyonu alınmalı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunun top noktasi end noktasi yok o sicakliga cikiyor mu cikiyor bu da throttle demek. Sogutma sistemi oyle pahaliya mal edilen bir şey degil. 10000 liralik laptopa da ayni sogutma sistemini koyarsin oyle gozle gorulur zarar falan etmezsin. Ucuzun daha pahali olduugnu ogrendigin gun konusuruz tekrar.
Yahu testi yanlış yaptım diyorum!
Ve 87'yi geçmedikçe throttle yok.
Monster T5 v19.1 3 yıldır kullanıyorum
Tongfang kasaymış gerçekten çok iyi çıktı
Şanslıyım galiba.
Anlamıyor.
MSI, ASUS, ACER, DELL daha birçok markanın uygun fiyatlı modellerinde daha basit soğutmalar ve daha yüksek sıcaklıklar var. Üst seviye, tam performans cihazlarda daha iyi soğutma var ve ciddi fiyat farkı oluşuyor. Bunun tartışacak bir yanı yok. Refah seviyesi yüksek bir ülkede yaşamıyoruz. Aynı fiyat bandında daha yüksek performans/biraz daha yüksek ısılar ve daha düşük performans/daha serin cihazlar arasında tercih yapmak durumunda kalıyoruz. Bu durumda tercihim yüksek performanslı 3060 yerine 3050Ti alırım diyebilirsin, bu bir tercihtir. Cihaz karşılaştırması yaparken aynı donanımı, markalar hangi fiyat bandında satıyor diye bakmadan karşılaştırma yapılmaz. Ucuzun pahalı olduğunu Almaya'da, Kanada'da falan konuş, buranın gerçekleri farklı.
Elinize sağlık hocam.

Ağzınıza sağlık hocam😍

Son düzenleyen: Moderatör:

Emin ol bu gezegenin her yerinde ayni anlama geliyor. Paranizla rezil olmak sizin seciminiz tutan yok ama baskalarinin da rezil olmasina sebep oldugunuz noktada mudahale edilir.

TR gonderımı yok sanırım hocam.

Peki bu farkli sogutma sistemlerinin farkli TDP degerlerinin oldugunu farkli boyutta kasalarda oldugunu ve farkli donanimlari soguttugunun da farkindasin degil mi?
TR gonderımı yok sanırım hocam.
Ben seni Amerika'dan laptop alacak olan baska bir arkadasla karistirdim. MSI Delta'ya bakabilirsin.

Son düzenleme:
@midgardian hocam en mantıklı görmezden gelme basmak, bir ara basmıştım ama bilgili diye kaldırdım...
Neyse hiç tartışmayın çözüm net.

Adamlar model ilk çıktığı zamanlarda GP76 kasasını 15000-16000TL'ye sattı. Sattıkları ürünün kalitesine ve fiyatına bakınca kalite kontrolün olmaması bence normal, firma panel değişimi talebinde bulunulduğu zaman değişimi de gerçekleştiriyor zaten. Hem o fiyata GP76 alacaksın hem de çoğu panelde görülen ışık sızması olmamasını bekleyeceksin. Ne ala memleket.
Tekrar söylüyorum firma zaten panel değişim talebinde bulunduğunuz zaman paneli değiştiriyor. Sıfır ışık sızması istiyorsan bütçeni arttıracaksın veya OLED ekranlara bakacaksın.
Biraz daha verelim de kalite kontrol yapsınlar.
Anlık 85 oldu, ki daha sonra yaptığım teste 80 üstüne çıkmadı. Voltaj falan ayarlamadım.

Top noktaya takılan adam, ilk defa test yapmıştım testi yanlış yapmışım, daha sonra 80 üstüne çıkmadı.

Ben Monster süper kalite demedim, ama tam anlamıyla F/P ürünler var.
Göster bana 17,5k fiyata MUX olan, 130W ekran kartı içeren Ryzen 7 5000 ya da Intel 11. nesil i7 olan, ısınmayan laptop biz de alalım.

Bu bütçede bu özelliklerde olan her laptop ısınır, ben diyorum ki az bütçeye iyi sen bana diyorsun ki Lenovo daha iyi, L5P alacak paramız olsa biz da man kafa değiliz Monster alalım. Ver parayı biz de alalım L5P! Bütçeye göre kıyas yapmıyorsunuz!
Asus TUF RTX 3060 11800H modeli 23-24k mesela!

Ben aldığımda indirimde değillerdi.
IPG3'ün yeni modelleri de ben aldığımda yoktu.

Ama anlamıyor sayın @gen2 !
Az bütçeye bakıyoruz zaten Monster.
Legion 5 ve daha pahalı 5 Pro aynı soğutma bloğunu kullanıyor bu arada. Tamamen aynı. Sadece Legion 7 vapor chamber kullanıyor. Yani en ucuz modelle orta segmentin en üst modeli aynı soğutmayı kullanıyor. Demek ki yapılabiliyormuş.

Ayriyeten İngilizlerin bir sözünü duymuştum. Ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye. Eklemek istedim sadece :)

@Gregorz Brzecz. @Mantony PC yani kişisel bilgisayar için dedim. Bahsettiğiniz uygulamalar profesyonel işler için şirket bilgisayarlarında kullanılıyor. Ayrıca 32 GB RAM onlar için bile fazla eğer profesyonel paket yoksa olsa bile bu uygulamaları laptop ile açmak hiç mantıklı değil.

Omen 15 3060/5800H ölü piksel çıktı.
Legion 5 3060/5600H ölü piksel çıktı. Değişim yapıldı.
Legion 5 3060/5600H anakart yandı servis anakartı değiştirdi, sonradan sattım.
Legion 5 Pro 3070/5800H ekranda dikey çizgiler çıktı fakat yazılımsal bir durumdu muhtemelen, beklesem çözülebilirdi. Eski sürücülerle sorun olmuyordu. Yine de iade ettim.

Hocam size biri beddua etmiş olabilir :D (!) bir de hocam Işık sızması testi nasıl yapılır? sizde de vardı aynı ürün zaten ışık sızması testi falan yaptıysanız sizde böyle miydi acaba?

Hocam size biri beddua etmiş olabilir :D (!) bir de hocam Işık sızması testi nasıl yapılır? sizde de vardı aynı ürün zaten ışık sızması testi falan yaptıysanız sizde böyle miydi acaba?
Bende daha çoktu, seninki gayet normal.
@Gregorz Brzecz. @Mantony PC yani kişisel bilgisayar için dedim. Bahsettiğiniz uygulamalar profesyonel işler için şirket bilgisayarlarında kullanılıyor. Ayrıca 32 GB RAM onlar için bile fazla eğer profesyonel paket yoksa olsa bile bu uygulamaları laptop ile açmak hiç mantıklı değil.
Gayet açabilirsin. “PC” olması veya laptop olması bu uygulamaları kullanamayacağın anlamına gelmiyor. Üst seviye donanımlar sadece oyunlar için üretilmiyor. Normal bilgisayarı Workstationdan ayıran bir özellik yok yani donanım yüksek olduğu sürece.

@Gregorz Brzecz. Ben de açılamaz demedim zaten:D. Laptoplar güce bağlı olmadığında tam performanslı çalışmaz. Güce bağlı olsa bile ısıyı kontrol etmek zor. Bu yüzden workstation olarak kullanılmaz. IT departmanı makine alımı yaparken bunlara dikkat eder.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı