Tulpar T7 V20.2 90 derece oluyor

• Konuyu başlatan hjm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 1B

hjm

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 2060
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-10750H CPU @ 2.60GHz
Bir notebook kullanıcısı olarak aşırı ısınma problemine zaten aşinayım, sorun yaratmadığı sürece buna alışmam gerektiğini de biliyorum. Lakin son 1-2 haftadır, gerçekten çok ısınmaya başladı ve cihazın zarar görmesinden korkuyorum. Oyun oynamıyorken dahi CPU sıcaklığı anlık 90-95 dereceleri görüyor, düşüp düşüp tekrar yükseliyor (Core Temp uygulamasından takip ediyorum, özellikle Core 2 ve 3 ısınıyor). Oyun oynarken de ekran kartının sıcaklığı 90 dereceleri görüyor. Laptopun garantisi devam ettiği için garantiye vereceğim zaten, ancak şu an yurt dışında olduğum için bunu yapamıyorum. Kısa süreli de olsa bir çözüm arıyorum(soğutucu var, onun dışında). Bu arada CPU aşırı kullanımı gibi bir durum da yok, %20-30 civarı kullanılırken bu sıcaklıkları görüyorum. Güç seçeneklerini düzeltmeyi, işlemci performansını azaltmayı, sürekli Turbo Fan modunda kullanmayı, virüs taraması yapmayı denedim. Bunlar işe yaramadı.

• Cihaz modeli: Monster Tulpar T7 V20.2
  • İşletim sistemi: Microsoft Windows 10 Pro (64-bit)
  • BIOS: N.1.07

Ulaştığım sıcaklık değerleri ektedir. Bunlar oyunda olmayan, günlük kullanımda olan sıcaklık değerleri. Maksimum değerler de aynı şekilde. 95'ken yakalayamadım sadece.

Dosya Ekleri

• sıcıa.jpg
    sıcıa.jpg
    21,1 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi ülkedesiniz? Almanya mağazası destek verebilir. Ceo bu tarz bir destek hikayesini linkedin üzerinden paylaşmıştı. Sıcaklık değerleri doğruysa çok fena.

Başka uygulama ile sıcaklık değerlerine baktınız mı? Ben bu uygulamaya pek güvenmiyorum.
Open Hardware Monitor'den de benzer sıcaklık değerleri alıyorum. Önerdiğiniz bir uygulama varsa bakayım.
Hangi ülkedesiniz? Almanya mağazası destek verebilir. Ceo bu tarz bir destek hikayesini linkedin üzerinden paylaşmıştı. Sıcaklık değerleri doğruysa çok fena.
Almanya'dayım ancak tek mağazası olan Berlin'e gitme ihtimalim şu an İstanbul'a gitme ihtimalimden daha düşük maalesef.

Open Hardware Monitor'den de benzer sıcaklık değerleri alıyorum. Önerdiğiniz bir uygulama varsa bakayım.

Almanya'dayım ancak tek mağazası olan Berlin'e gitme ihtimalim şu an İstanbul'a gitme ihtimalimden daha düşük maalesef.
Kargo ile yardımcı oluyorlar sanırım. Bence iletişime geçin. Oradaki hizmette muhtemelen TR ye göre daha iyi ve hızlı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı