Tulpar T7 V22.1 alınır mı?

Bütçe
20.000
Bugün cihazı teslim aldım. Cumartesi günü ödemeyi yaptım pazartesi kargoya verildi ve dediğim gibi bugün geldi kargoyla.
Öncelikle kargoda hiçbir sıkıntı olmamış. Ekranda herhangi bir ölü piksel ya da normalden fazla ışık sızması bulunmuyor. Cihazın diğer fiziksel aksamlarında da herhangi bir sorun tespit edemedim.
Herkesin konuştuğu optimus, dGPU olayında ne yaşayacağımı çok merak ediyordum ve heyecanla kontrol ettim. BIOS üzerinden switchable graphics menüsünden "dgpu only" seçeneğini seçebiliyorsunuz. Nvidia denetim masasından da intel grafik kartını devre dışı bırakma seçeneği sunmuşlar.
Bu ayarları yaptıktan sonra aygıt yöneticisinden kontrol ettim ve gerçekten sadece RTX 3060 Laptop GPU var gözüküyor ve nvidia denetim masası da ona uygun şekilde değişti.
Oyunlarda fps değerlerini yavaş yavaş test ediyorum, şuan sadece valorant indirip deneyebilme şansım oldu. 2k ultra ayarlarda 300-350 fps civarlarını rahat bir şekilde görüyor(turbo mod ve fan açık).
Witcher 3, CS:GO, watch dogs legion, vs. gibi oyunları da test ettiğimde fps vb. değerlerini paylaşabilirim.
Başka bir sorunuz varsa cevaplamaya çalışacağım.
Kasa kalitesi ve klavye nasıl hocam? Ve ek olarak inceleme yapmayı düşünüyor musunuz? Hayırlı olsun.

Kasa kalitesi hakkında yorum yapmam gerekirse de ben açıkçası beğendim. Bu fiyat çerçevesinde bu donanım özellikleriyle satılan bir laptop için beklentilerimi aştı diyebilirim.
Tabii MSI vs. gibi markaların daha kaliteli kasalara sahip laptopları mevcuttur(şahsen denemedim) ama f/p açısından bakarsak gayet iyi.
Kasa aliminyum ve dokunduğunuz yerler yumuşak kauçuk kaplama. Kauçuğun hissi cidden güzel hoşuma gitti ve fazla parmak izi bırakmıyor. Daha kalın bir cihaz bekliyordum ama elle incelendiğinde daha kibar bir cihaz olduğunu farkettim.
Turbo fanı açınca gerçekten yüksek seslere ulaşıyor ve kulaklığınız yoksa oyun oynarken kesinlikle rahatsız eder aklınızda bulunsun.
Ortalama bir ekran parlaklığı var laptobun, çılgın sevilerde bi parlaklık beklemeyin ama yeterli olduğunu düşünüyorum. Testini yapmadım kaç nit olduğu hakkında.
Bu arada yanında monsterın küçük mouse pad'ini aldım ondan da gayet memnunum hissiyatı ve kalınlığı gayet güzel.
Sorularınız olursa müsait oldukça cevaplamaya çalışacağım.

Kasa kalitesi hakkında yorum yapmam gerekirse de ben açıkçası beğendim. Bu fiyat çerçevesinde bu donanım özellikleriyle satılan bir laptop için beklentilerimi aştı diyebilirim.
Tabii MSI vs. gibi markaların daha kaliteli kasalara sahip laptopları mevcuttur(şahsen denemedim) ama f/p açısından bakarsak gayet iyi.
Kasa aliminyum ve dokunduğunuz yerler yumuşak kauçuk kaplama. Kauçuğun hissi cidden güzel hoşuma gitti ve fazla parmak izi bırakmıyor. Daha kalın bir cihaz bekliyordum ama elle incelendiğinde daha kibar bir cihaz olduğunu farkettim.
Turbo fanı açınca gerçekten yüksek seslere ulaşıyor ve kulaklığınız yoksa oyun oynarken kesinlikle rahatsız eder aklınızda bulunsun.
Ortalama bir ekran parlaklığı var laptobun, çılgın sevilerde bi parlaklık beklemeyin ama yeterli olduğunu düşünüyorum. Testini yapmadım kaç nit olduğu hakkında.
Bu arada yanında monsterın küçük mouse pad'ini aldım ondan da gayet memnunum hissiyatı ve kalınlığı gayet güzel.
Sorularınız olursa müsait oldukça cevaplamaya çalışacağım.
Bize hayırlı olsun demek düşer hocam. Sıcaklık ve performans testlerini yaptıktan sonra bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz.

Teşekkür ederim hocam. Klavye konusunda çok bir tecrübem yok açıkçası ama beni tatmin etti.
Yakın zamanda ek klavye ile kullanacağım o şekilde daha rahat hissediyorum kişisel olarak.
En yakın zamanda sıcaklık, fps, gpu usage, cpu usage gibi değerleri paylaşacağım.

Teşekkür ederim hocam. Klavye konusunda çok bir tecrübem yok açıkçası ama beni tatmin etti.
Yakın zamanda ek klavye ile kullanacağım o şekilde daha rahat hissediyorum kişisel olarak.
En yakın zamanda sıcaklık, fps, gpu usage, cpu usage gibi değerleri paylaşacağım.
Son mesaj bende dursun hocam, bize bildirim gelmiyor güncellediğinizde diğer türlü.

Thank you teacher. Frankly, I don't have much experience with keyboards, but it satisfied me.
Personally, I feel more comfortable that I will use it with the additional keyboard soon.
I will share values such as temperature, fps, gpu usage, cpu usage as soon as possible.
hello mate
sorry i dont speak turkish
Im thinking of buying Tulp T7 V22.1 in 2 days
can you tell me how is it?

Hey Alex! I know i havent posted any answers about the gameplay, fps, temperatures etc. Overall the Pc is great and satisfied me. The keyboard isnt crammed and i really like the key travel and feel of it. The chassis is aliminum and feels sturdy. My only complaint would be the fan noise when you enable the Turbo Fan (almost all gaming laptops have this tho). If you dont use any headphones it will deff bother you. I played watch dogs legion, Witcher 3 and the temperatures never went above 85-86. The performance of the 3060 maxp is overall fantastic. If you have any other questions i would love to reply!
Çok merak ediliyorsa sıcaklık ve oyun değerleri hakkında video hazırlayıp paylaşabilirim.

Son düzenleme:
Hey Alex! I know i havent posted any answers about the gameplay, fps, temperatures etc. Overall the Pc is great and satisfied me. The keyboard isnt crammed and i really like the key travel and feel of it. The chassis is aliminum and feels sturdy. My only complaint would be the fan noise when you enable the Turbo Fan (almost all gaming laptops have this tho). If you dont use any headphones it will deff bother you. I played watch dogs legion, Witcher 3 and the temperatures never went above 85-86. The performance of the 3060 maxp is overall fantastic. If you have any other questions i would love to reply!
If it is very curious, I can prepare and share a video about temperature and game values.
Yes, that would be great
Thank you
I do not mind about noise fans
I only care about temperatures

V21 hiç alınmaz hocam. Her yerinden yazılımsal sorun akıyor şu an. V22.1 aynı durumda olabilir diye almayın dedim. Performans düşüklüğü var hepsinde.

V20.3 alınmaz Tulpar görünümlü Abra kendisi. Ve gördüğünüz gibi performans düşüklüğü var. 90 FPS CS:GO nedir yahu? 3060 ekran kartı var sözde. İlk videodaki arkadaş MUX'tan kaynaklanan bir problem yaşamıştı, @Daggerspell hocamda driver konusunda sorun yaşadı. Şu anlık RTX 30 Monster alınmaz.

Hocam şu an alınır mı?

Geri
Yukarı