Tulpar V16.1 takılma ve FPS sorunu

Reption

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS ROG STRIX G16 G614JZ-N3039 INTEL I7-13650HX 16GB DDR5 1TB SSD 12GB RTX4080 16" WUXGA 165Hz
Tulpar T5 V16.1 15.6" Oyun Bilgisayarı

Alalı 3 hafta kadar oluyor. Oyunlarda anlık takılma ve FPS drop yaşıyorum. Driver sürücüleri güncel pil üzerinden değil güç kaynağından yani prize takılı oynuyorum.

Örnek oyunlar: Battlefield 1, The Elder Scroll, Skyrim SE, FIFA 18, Call of Duty Black Ops 3.
Oyunlar orjinal korsan oyun oynamıyorum sorunu anlamadığım için buraya paylasmak istedim. Aklima gelen tek şey işlemci ekran kartına dar boğaz yaptırma olasılığı.

Not: Sistemi yoracak arka planda program çalıştırmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüleri elle mi kurdunuz yoksa başka bir yöntemle mi?
DDU ile ekran kartınızın ve Intel HD Graphics sürücüsünü kaldırıp sırayla Intel ve Nvidia sürücülerini yükleyin.

O işlemci GTX1080'e dahi yetecek güçte, darboğaz olacağını sanmam. Battlefield1 eğer HDD'de kurulu ise yüksek ayarlarda drop sorunu çıkartabiliyor, sorun harddisk kaynaklı olabilir. Farklı bir harddisk takıp oyunları yükledikten sonra deneyebilirsiniz.

Temiz bir kurulum yapıp driverları güncelledikten sonra tekrar aynı sorunlar karşılaşırsanız servise göndermeniz en doğrusu olacaktır.

Laptopa harddisk taktınız mı? Taktıysanız oyunlar harddiskte mi?
Sadece ssd kullanıyorum.

Windows 10 kullanıyorsanız oyunlarda ''Tam ekran iyileştirmelerini'' devre dışı bırakın.
[Çözüm] Windows 10 Fall Creators Update Oyunlarda ve Tam ekranda sorunlar

Sürücü güncellemelerini kontrol et.
Tulpar T5 V16 Sürücü Sayfası
Sürücüler güncel ve kontrol ettim.

Sürücüleri elle mi kurdunuz yoksa başka bir yöntemle mi?
DDU ile ekran kartınızın ve Intel HD Graphics sürücüsünü kaldırıp sırayla Intel ve Nvidia sürücülerini yükleyin.
Elle kurdum hocam temiz kurulum yapmıştım sonuç değişmedi.

O işlemci GTX1080'e dahi yetecek güçte, darboğaz olacağını sanmam. Battlefield1 eğer HDD'de kurulu ise yüksek ayarlarda drop sorunu çıkartabiliyor, sorun harddisk kaynaklı olabilir. Farklı bir harddisk takıp oyunları yükledikten sonra deneyebilirsiniz.

Temiz bir kurulum yapıp driverları güncelledikten sonra tekrar aynı sorunlar karşılaşırsanız servise göndermeniz en doğrusu olacaktır.
Sadece ssd kullanıyorum hocam.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı