Çözüldü Tulpar v19.3 BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Melikovicious

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Elektrik-Elektronik Mühendisi
Merhabalar;
Neredeyse her gün, her konuya "BIOS'un güncel mi?" Cevapları gelince, BIOS güncelleyeyim dedim. Fakat ilk defa yapacağım için bilenlerden yardım alayım, gözüm kapalı dalmayayım diye düşündüm. Aşağıya AIDA 64 ve msinfo32'den gerekli bilgileri bırakıyorum.

1.PNG

2.PNG

Çözüm
Senin koduna sahip kişiler ve GPU'ya sahip kişiler deneyebilir isterseler. Denemek isteyen:
Bunu uygulayıp altta verdiğimi indirip belleğin içine kopyalayın. ME içindekileri BIOS güncelledikten sonra kopyalayabilirsiniz.
BIOS'dan boot edip UEFI olan belleği seçip EFI komut penceresinde F.nsh yazıp enter'a basın.
İşlem düzgün tamamlanıp Windows açılırsa bootable işlemini tekrarlayıp sadece ME içindekileri belleğe kopyalayıp aynı komut penceresinde F.nsh komutunu girebilirler.
BIOS default edip Windows kullanabilirler.
BIOS sürüm: N.1.53
ME sürüm: 2.09.29
Cihazın seri numarasını belirtiniz.
Hocam laptoplarda genelde(benim gördüğüm kadarıyla) .exe dosyası ile BIOS güncelleniyor. Orada otomatik oluyordu.
Evet. Peki bu Exe dosyasını nereden alacak, o bilgiyi de sağlamanız gerek :)

Evet. Peki bu Exe dosyasını nereden alacak, o bilgiyi de sağlamanız gerek :)

Acer kullanıyorum ve BIOS dosyaları kendi sitesinde ürün hakkında sekmesinde var.
Monster hakkında pek bilgim yok bu yüzden yanlış yönlendirme yapmak istemedim.

Arkadaşa gelince:
Ürünün seri numarasını belirtir misiniz lütfen? Belki bulabildim bazı şeyler :).

Üreticinden alacaksın dosyaları. Normal bir firma değil sizinkiler, insanlardan saklıyorlar ve güncelleme çıkartmayan firma bunlar.
Haklısınız. Biraz daha araştırınca bu durumu farkettim. Servisi ofisime 10dk, olmadı götüreceğim onlar yapsın.
Cihazın seri numarasını belirtiniz.
Mail'de belirteceğim. Halletmezlerse o tarafa işim düşünce servisine götürmeyi düşünüyorum.

Hocam cihaz Tongfang GK7C serisinden. Ben 2060'lı olanı kullanıyorum. GK7CP0S olarak geçiyor. Ekran kartına göre son üç hanesi değişiyor.
Sizin cihaz için, dediğiniz model olduğuna eminseniz BIOS içinden ME ve BIOS sürümlerini gösteren kısmı resimleyip paylaşırsanız güncel dosyayı vereyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı