Tulpar v23 Serisi Cihazlar Çıktı!

Arkadaşlar Monster'in v23 serisi cihazları çıkış yapmış bulunmakta. İlk seri cihazlar iki farklı konfigürasyon ile çıkış yaptı.
1618674789407.png
Bunlar şöyle:

• Intel i7-10870H 8C/16T; 16MB L3; 8GT/s; 2.2GHz > 5.0GHz; 45W; 14nm
  • Nvidia RTX3080 Max-Q 16GB GDDR6 256-Bit
  • 17,3" UHD 3840x2160 %100 Adobe RGB IPS Mat LED Ekran
  • 16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 2933MHz SODIMM
  • 512GB SAMSUNG PM991 M.2 SATA NVME SSD
  • Windows 10 Home SL
  • 2 Adet Disk Desteği (2x M.2 SSD)
  • RGB Tek Bölge Aydınlatmalı Klavye
  • 19.9mm Kalınlık
  • 2.3Kg Ağırlık
  • Monster Sırt Çantası Hediye
  • Alüminyum Kasa

• Intel i7-10870H 8C/16T; 16MB L3; 8GT/s; 2.2GHz > 5.0GHz; 45W; 14nm
  • Nvidia RTX3080 Max-Q 16GB GDDR6 256-Bit
  • 17,3" FHD 1920x1080 300Hz %100 sRGB IPS Mat LED Ekran
  • 16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 2933MHz SODIMM
  • 512GB SAMSUNG PM991 M.2 SATA NVME SSD
  • Windows 10 Home SL
  • 2 Adet Disk Desteği (2x M.2 SSD)
  • RGB Tek Bölge Aydınlatmalı Klavye
  • 19.9mm Kalınlık
  • 2.3Kg Ağırlık
  • Alüminyum Kasa

Cihazlar Clevo üretimi, orijinali bu:

Açıkçası ben Clevo değil de TongFang'den devam edeceklerini düşünüyordum. Malum eski seri cihazları Clevo idi ve hayli sorunları vardı. Üstelik fiyatları oldukça fazla geldi bana. Siz ne düşünüyorsunuz?

Neden AMD İşte bu yüzden AMD. 2 Gün önce aldığım test. Tamam AMD'de ısınıyor ama daha eline su dökebilen olmadı. Bu fiyatlara AMD alınır hocam.

Ya tabii AMD'nin daha iyi olduğu yanları vardır ama, bu adam ne kullanıyorsa onu öneriyor. Çok defa karşılaştım kendisiyle. Üstelik AMD için çok daha iyi bir soğutmaya ihtiyaç var ve mobil AMD anakartlar çok fazla yok. MUX destekli AMD anakart da piyasada çok yok. Radeon Graphics de Intel UHD kadar entegre değil MUX ile. Güç tüketimi olarak da daha iyi İntel. AMD henüz mobil piyasaya hakim olacak kadar iyi değil.

Kendilerini öyle avutuyorlar...
Peki fanboy olmaya devam... Ben resmi kanıtlar ile geliyorum siz ise devam ediyorsunuz, kendiniz bilirsiniz. Eğer dediğiniz gibi kendilerini avutuyor olsalardı o zaman İntel 10.nesil işlemcileri ile Ryzen 4.nesil işlemciler ile kapışamazdı, performans olarak yerle bir olmaları gerekirdi... İyi forumlar, saygılar.

Son düzenleme:
Ya tabii AMD'nin daha iyi olduğu yanları vardır ama, bu adam ne kullanıyorsa onu öneriyor. Çok defa karşılaştım kendisiyle. Üstelik AMD için çok daha iyi bir soğutmaya ihtiyaç var ve mobil AMD anakartlar çok fazla yok. MUX destekli AMD anakart da piyasada çok yok. Radeon Graphics de Intel UHD kadar entegre değil MUX ile. Güç tüketimi olarak da daha iyi İntel. AMD henüz mobil piyasaya hakim olacak kadar iyi değil.
AMD ve Asus son yıllarda baya atılım yaptı hocam.AMD evet dediğiniz gibi Radeon onboard ekran kartı henüz MUX tam stabil değil.Olsaydı zaten Asus mutlaka o swich koyardı diye düşünüyorum çünkü Asus hep öncü oluyor.Ha tabi intel çakallığıda olabilir bu mux işi.Patenti elinde tutuyorsa vermemiş yada yüksekden vermiş olabilirler.Hatırlarsınız geçen yıl çıkan modellerde RTX 2060 üstü AMD göremedik çünkü intel engel oldu.Aradaki kapışma milyar doları buluyor.Yinede AMD olması iyi yoksa intel istediği gibi fiyat belirlerdi.Bakın 11. Nesil işlemcilerde indirime gitmiş intel daha da düşüyormuş fiyatı.Neden çünkü rakibi yakalayamıyor pazarı kaybediyor.10 nm işlemciye geçiyor bu seferde transistör azaltıyor intel.

10 nm işlemciye geçiyor bu seferde transistör azaltıyor intel.
Hocam tam tersi transistör sayısını arttırıyor. İntel 12.nesil ile sağlam işler yapacak gibi duruyor. Bu sene hiç oyuncu veya render kısmında atılım yapmadılar sadece 11.nesil ile "ultrabook" sektörüne yatırım yaptılar. Yani yeni 11.nesil işlemciler güç tasarrufu konusunda çok çok iyiler ve güç olarak da ultrabook kısmında hiç fena değiller. Bu sene İntel dediğim gibi ultrabook kısmına oynadı çünkü Apple fena bir şekilde geldi, bence (bu benim tahminimdir) bu yüzden böyle bir hamle yaptı.

İnsan trentlere bakar herkes ıntell'i bırakıp AMD kullanır Monster... Vizyonsuz ezik.
Markaların çoğu hem Intel hem AMD model çıkartıyor. Bunun trentlerle alakasını anlayamadım. Ben de AMD'yi başarılı bulurum aynı zamanda severim de (FX6300 ile sucuk pişirenlerdenim) ancak "ezik" falan biraz ağır olmuyor mu? Markayı geçtim sanki Intel kullanan insanlara da bir saldırganlık var gibi hissettim.

Bence ürünün en büyük sorunu kasası. Neden v21.4 kasalardan kullanmamışlar anlamadım. Tatsız olmuş. Bir de ben Monster'ın panellerini sevemiyorum ya. Adobe RGB %100 demiş, yine de tepki vermedim (ConceptD 7 için vermiştim). Malum 2K ekranı olan V20.2 cihazımın paneli 2019 Lenovo Y530'tan kötü görününce öyle bir önyargı oluştu bende.

Bu arada 27K'ya ne masaüstü toplarsın beh(!)

V23.1 bende bulunmaktadır 90 dereceyi geçmemektedir. V21.4 de bulunmaktadır fakat pilot olduğum için otellerde görevliler tarafından çok dikkat çeken bir yapıya sahip olduğu için onu evde kullanmaktayımdır. V23.1 ve v21.4 isterseniz rehber şeklinde inceleme yapabilirim.

Aynen.

😂

Hocam yanlış bilgilendirme yapmayın lütfen. Geride falan kaldığı yok genel anlamda. O nm işi de sizin sandığınız gibi işlemiyor.
Hocam ben detaylı fotoğraflar ile açıkladım ama tatmin olmamış ki bana kızgın attı...

Yeni konular

Geri
Yukarı