Tulpar v23 Serisi Cihazlar Çıktı!

Arkadaşlar Monster'in v23 serisi cihazları çıkış yapmış bulunmakta. İlk seri cihazlar iki farklı konfigürasyon ile çıkış yaptı.
1618674789407.png
Bunlar şöyle:

• Intel i7-10870H 8C/16T; 16MB L3; 8GT/s; 2.2GHz > 5.0GHz; 45W; 14nm
  • Nvidia RTX3080 Max-Q 16GB GDDR6 256-Bit
  • 17,3" UHD 3840x2160 %100 Adobe RGB IPS Mat LED Ekran
  • 16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 2933MHz SODIMM
  • 512GB SAMSUNG PM991 M.2 SATA NVME SSD
  • Windows 10 Home SL
  • 2 Adet Disk Desteği (2x M.2 SSD)
  • RGB Tek Bölge Aydınlatmalı Klavye
  • 19.9mm Kalınlık
  • 2.3Kg Ağırlık
  • Monster Sırt Çantası Hediye
  • Alüminyum Kasa

• Intel i7-10870H 8C/16T; 16MB L3; 8GT/s; 2.2GHz > 5.0GHz; 45W; 14nm
  • Nvidia RTX3080 Max-Q 16GB GDDR6 256-Bit
  • 17,3" FHD 1920x1080 300Hz %100 sRGB IPS Mat LED Ekran
  • 16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 2933MHz SODIMM
  • 512GB SAMSUNG PM991 M.2 SATA NVME SSD
  • Windows 10 Home SL
  • 2 Adet Disk Desteği (2x M.2 SSD)
  • RGB Tek Bölge Aydınlatmalı Klavye
  • 19.9mm Kalınlık
  • 2.3Kg Ağırlık
  • Alüminyum Kasa

Cihazlar Clevo üretimi, orijinali bu:

Açıkçası ben Clevo değil de TongFang'den devam edeceklerini düşünüyordum. Malum eski seri cihazları Clevo idi ve hayli sorunları vardı. Üstelik fiyatları oldukça fazla geldi bana. Siz ne düşünüyorsunuz?

Hocam tam tersi transistör sayısını arttırıyor. İntel 12.nesil ile sağlam işler yapacak gibi duruyor. Bu sene hiç oyuncu veya render kısmında atılım yapmadılar sadece 11.nesil ile "ultrabook" sektörüne yatırım yaptılar. Yani yeni 11.nesil işlemciler güç tasarrufu konusunda çok çok iyiler ve güç olarak da ultrabook kısmında hiç fena değiller. Bu sene İntel dediğim gibi ultrabook kısmına oynadı çünkü Apple fena bir şekilde geldi, bence (bu benim tahminimdir) bu yüzden böyle bir hamle yaptı.
Hocam daha hala 10. Nesilde laptop çıkarıyorlar.11. Nesili doğru düzgün göremedik.Yılın ortası geldi nerdeyse.12. Nesili ancak 2023 falan görürüz herhalde :)

Yatırım yapacak parası var yapmıyor hala kendi fabrikam kafasında olduğu için batıcak Intel AMD bu kafadan çıktı yükselişe geçti Intel hep sabote etti AMD'yi şimdi onun cezasını çekiyor.

Yatırım yapacak parası var yapmıyor hala kendi fabrikam kafasında olduğu için batıcak Intel AMD bu kafadan çıktı yükselişe geçti Intel hep sabote etti AMD'yi şimdi onun cezasını çekiyor.
Doğrudur Intel geri kaldı fakat mobil tarafta AMD'de sütten çıkmış ak kaşık değil 5000 serisiyle. Yanıyor iki tarafta Intel bunu iyi değerlendirebilir 11870 vb. işlemcileriyle.
Ekleme: Aynı performans ve ısı değerini veriyorsa ben Intel alırım.

Son düzenleme:
Doğrudur Intel geri kaldı fakat mobil tarafta AMD'de sütten çıkmış ak kaşık değil 5000 serisiyle. Yanıyor iki tarafta Intel bunu iyi değerlendirebilir 11870 vb. işlemcileriyle.
Ekleme: Aynı performans ve ısı değerini veriyorsa ben Intel alırım.
11870 ryzen 5800H tam yakalayamıyor diye test görmüştüm.Hele ki 5900 intelin i9 bile yakalayamıyor.Ne kadar güç istersen o kadar sıcaklık alıyorsun işin özü bu.Voltaj arttıkça ısı artıyor.Voltaj düşürürse bu sefer güçden kısması lazım.Örnek intel 4 çekirdekli 11. Nesil işlemcilerinde güç yok resmen.Voltaj düşük.İleriki yıllarda bu voltaj işini hangi firma çözerse piyasaya hakim olacağı kesin.Benim düşüncem daha ne kadar küçültebilirler ki ? Parmağının ucu kadar olmuş CPU lar artık.

Aynen Intel'in parası da var imkanı da ama keyfi yatıyor ve geride kalmayı sırf "Benim fabrikam var ki bana ne 😎" diyip göze alıyor. Yahu bulunduğun forumun YT kanalında bile Ali Güngör kaç kere dedi, bir çip/silikon fabrikasının üretiminin 25M dolara yakın tahmini maliyeti var diye. Sanki babanız holding sahibi de böyle şeylerin nasıl yapıldığını biliyor gibi konuşuyorsunuz. Bari siz biraz fon sağlayın da Intel de kendine yeni bir fabrika kursun. Bu arada, AMD'nin bir fabrikası yok he. Yani fabrikası olan liderliği almıyor. Biliyorsunuzdur zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı