Turan (Türk) Birliği Kurulur mu?

Ya ben de soruyorum ki, neden olmasın? Bir zamanlar bize Tengri'nin kılıcı demişler, 2 çağ açıp kapatmışız, Avrupa'nın etnik yapısını biz oluşturmuşuz, çinliler bizim korkumuzdan Çin Seddi'ni yapmışlar, şimdi neden birleşip eskisi gibi güçlü olmayalım? Yani neden?

Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan 1 tane Türkiye bile etmiyor eski güç nasıl olalım adamlar yedi bitirdi ülkeyi ülke şu an iğrenç bir durumda sadece ekonomik açıdan demiyorum bak her şeyde süper güç olmak orduyla olmaz.

Batı'nın sömürgeciliğiyle Türklerin ve Osmanlı'nın şehir yağmalamasını karşılaştırmak mı? Çok mantıklıymış. Osmanlı o vergiyi gayrimüslimler askerlik yapmadığı için alıyordu. Şu anki Türkiye'de o kadar vergi var, Osmanlı'nın o vergisinin gözüne batmasına şaşırıyorum. Senin o medeni gördüğün insanların Dünya üzerinde yapmadığı katliam yok. O kadar kaynaktan sonra bir zahmet özgür düşünce ortamı sunsunlar. Avrupa ve belirli yerler haricinde Dünya'da kaos varsa sebebi onlardır. Bana demokrasi ve özgürlükten bahsetme.

Özgür düşüncenin kaynakla alakası yok. Antik Yunan nereyi sömürdü de özgür düşünce sisteminin temelini attı ? Sabit fikirli insanlar yüzünden ülkeler çöktü, yobazlık yüzünden. Avrupa'da rönesansın başlangıcı sömürgecilik döneminden önce başlar. Biraz tarih bilgisi lazım sana.

Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan 1 tane Türkiye bile etmiyor eski güç nasıl olalım adamlar yedi bitirdi ülkeyi ülke şu an iğrenç bir durumda sadece ekonomik açıdan demiyorum bak her şeyde süper güç olmak orduyla olmaz.

Her ülkenin battığı bir dönem vardır. Bizim dönemimiz de bu belki? Ya bir gün güçlenirsek?

Ya ben de soruyorum ki, neden olmasın? Bir zamanlar bize Tengri'nin kılıcı demişler, 2 çağ açıp kapatmışız, Avrupa'nın etnik yapısını biz oluşturmuşuz, çinliler bizim korkumuzdan Çin Seddi'ni yapmışlar, şimdi neden birleşip eskisi gibi güçlü olmayalım? Yani neden?

Peki sana bir şey soracağım evet dediklerin doğru peki biz şu an tarihte kafa tuttuğumuz milletlerden iyi durumda mıyız yoksa kötü mü bunun cevabı lazım bana.

Arkadaş kendini devlet sandı galiba 😂
*Güçleneceğiz*
Peki sana bir şey soracağım evet dediklerin doğru peki biz şu an tarihte kafa tuttuğumuz milletlerden iyi durumda mıyız yoksa kötü mü bunun cevabı lazım bana.

İşte ben de diyorum ki, belki durumunuz iyileşir. Şu an durumumuz kötü. Bak ama şu an altını çiziyorum. Gelecek belli değil

Yeni konular

Geri
Yukarı