Rehber Turbox H61C BIOS güncellemesi ve yükleme işlemi

Intel 3770k modeli işlemci aldım Turbo Boost yapmayı denedim yapamadım acaba neden BIOS'tan olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    4,9 KB · Görüntüleme: 70
Hocam ellerinize sağlık şimdi güncelledim BIOS'u teşekkürler konu için ayrıca Turbox anakart kullanıcılarına selam olsun Allah yardımcınız olsun.

Not: Güncellerken komut yöneticisi gibi bir şey açılıyor oradan her şey done olunca enter basın orada c>- gibi bir şey yazıyor eğer ki öyle yazarsa CTRL+alt+enter ile PC'yi yeniden başlatın 3 kere açılıp kapanacak sonra açılacak
3 kere açılıp kapanınca BIOS gg sandım bir an :D

Eki Görüntüle 1518842

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda sizlere Turbox H61C için en son çıkan BIOS güncellemesini ve nasıl yükleneceğini anlatacağım 🙂

Turbox H61C için resmi olarak atom bilişim'den 07-26-2021 tarihli BIOS güncellemesi geldi ve BIOS daha stabil hale geldi 🙂

İlk olarak BIOS yükleme için gerekli dosyaları aşağıdaki linkten indiriniz ve USB bellek gereklidir;

Turbox H61C BIOS Link

Yükleme adımları

1-İndirdiğimiz dosyayı herhangi bir klasöre çıkarıyoruz.

2-Çıkardıktan sonra USB bellek cihazını bilgisayara bağlayın ve "rufus-3.20p.exe" programını açın.

3-Program açıldıktan sonra aygıt kısmında USB bellek cihazınız görünecektir.
Önyükleme seçimi kısmından FreeDOS'u seçiyoruz ve başlat'a tıklıyoruz.

Eki Görüntüle 1518797

4- Çıkan uyarıda tamam'a tıklıyoruz ve işlemin bitmesini bekliyoruz.

Eki Görüntüle 1518808

5-İşlem tamamlandıktan sonra Rufus programını kapatın ve USB bellek cihazına;
AFUDOS.exe, AUTOEXEC.BAT ve H61C. Bin dosyalarını.
Kopyalayın eğer kopyalarken uyarı çıkarsa dosyayı değiştir'e tıklayın.

Eki Görüntüle 1518812

5-Kopyaladıktan sonra USB bellek cihazını açabilmek için bilgisayarı yeniden başlatın.
Bilgisayar tekrar açılırken F11 tuşuna sürekli basın.

6- F11 tuşuna basarken açılan boot menu üzerinden UEFI: USB değil USB'yi seçiyoruz.
Eğer boot Menu'de gözükmezse BIOS ayarlarında boot sekmesinde CSM parameters>boot option filter>uefı and legacy yapın ve F10'a ardından enter'a basarak değişiklikleri kaydedin ve tekrar F11 ile boot Menu'yü kontrol edin.

Eki Görüntüle 1518821

7-Seçtikten sonra karşımıza FreeDOS ekranı gelecektir bu sırada herhangi bir tuşa basmayın ve bekleyin.
birkaç saniye sonra AMI flash Utility BIOS güncelleme işlemine başlar. Bu işlem süresince USB bellek cihazını kaldırmayın ve bilgisayarı kapatmayın!

8-"C:\>_" işareti çıktığında BIOS flaşlama işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşti demektir.
CTRL+alt+del tuşlarına aynı anda basarak bilgisayarı yeniden başlatın ilk açılışta bilgisayar birkaç defa kapanıp açılabilir sonrasında normal olarak açılacaktır.​
Merhaba, yardımcı olursanız sevinirim. Dediklerinizi aynen yaptım güncellendi ama sorunum düzelmedi. Rx570 ekran kartı satın aldım ama çalışmıyor. Ekran kartı dışında her şey açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor ve ekran kartı fanı da dönmüyor. Sorun bios da mı? Ne yapmam lazım?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı