Turbox soğutucu nasıl çıkarılır?

Arda_Tasdemir

Decapat
Daha fazla  
Benim modelini bilmedigim ama markasini cok iyi bildigim bir soğutucu var. Bu nasıl çıkartılır?

Bu arada fotoğraf çekerken fark ettim modeli yazıyormuş.

16941933738843967660333131811712.jpg

Peki soğutucu nasıl çıkaracağım.
Görünen metal dili aşağı ittiriyorsun o metal dile takılı olan kemer gibi şeyi anakarttaki tırnaktan ayırdığın zaman bağlantısı kopacaktır fanla işlemcinin. Aynısından yukarıda da var. Fanın fotoğrafını yatay olarak çekersen orda görürsün bahsettiğim kilit kemerini

Görünen metal dili aşağı ittiriyorsun o metal dile takılı olan kemer gibi şeyi anakarttaki tırnaktan ayırdığın zaman bağlantısı kopacaktır fanla işlemcinin. Aynısından yukarıda da var. Fanın fotoğrafını yatay olarak çekersen orada görürsün bahsettiğim kilit kemerini.

Vallaha ittirdim bir şey olmadi kemer gibi şey de cikmadi galiba.

Cok bilmiyorum da anakart kısmını.

Peki soğutucu nasıl çıkaracağım.

Galiba neden bir şey olmadigini buldum artik su her neyse kirlmis ama yine de ittirebiliyorum.

Dosya Ekleri

• 16941946167132248423356867900421.jpg
    16941946167132248423356867900421.jpg
    163,3 KB · Görüntüleme: 29
Vallaha ittirdim bir şey olmadi kemer gibi şey de cikmadi galiba.

Cok bilmiyorum da anakart kısmını.

Galiba neden bir şey olmadigini buldum artik su her neyse kirlmis ama yine de ittirebiliyorum.
Bu fanları sökmek biraz zor. Hayır kırılmamış dostum mesele onunla alakalı değil. Onu aşağı çok azcık da bastırsan aşağıdaki kiliti ayırabilirsin. Elini değdiğin metal çubuğun bağlı olduğu yerleri görmelisin önce. Fana kuşbakışı değil de yatay bakarsan daha iyi görebilirsin. O metal çubuğun içinden geçtiği bir kilit aşağıdaki tırnağa bağlı. İlk söktüğümde ben de zorlanmıştım bu mandallı fanlar gerçekten baş belası. Biraz kurcaladıkça görürsün muhtemelen. Yine de çok sert davranma zaten sert davranmalık bir durum yok mesele o dile bağlı olan aşağıdaki kilit

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    722,2 KB · Görüntüleme: 27
Bu fanları sökmek biraz zor. Hayır kırılmamış dostum mesele onunla alakalı değil. Onu aşağı çok azıcık da bastırsan aşağıdaki kiliti ayırabilirsin. Elini değdiğin metal çubuğun bağlı olduğu yerleri görmelisin önce. Fana kuşbakışı değil de yatay bakarsan daha iyi görebilirsin. O metal çubuğun içinden geçtiği bir kilit aşağıdaki tırnağa bağlı. İlk söktüğümde ben de zorlanmıştım bu mandallı fanlar gerçekten baş belası. Biraz kurcaladıkça görürsün muhtemelen. Yine de çok sert davranma zaten sert davranmalık bir durum yok mesele o dile bağlı olan aşağıdaki kilit.

Ben soğutucu yuzunden bir islemci yeri var orayi kullanamıyordum şu an islemciyi taktim ama soğutucu geri takılmıyor.

Ben soğutucu yuzunden bir islemci yeri var orayi kullanamıyordum şu an islemciyi taktim ama soğutucu geri takılmıyor.
Aynı ürünleri çıkarttığın yere geri takmaya mı çalışıyorsun anlamadım belki ürünler farklıdır ve uyumlu değildir bilmiyorum. Eğer fanı bahsettiğim şekilde çıkarttıysan aynı şekilde de geri oturtacaksın klipsleri ve bu kadar.

Aynı ürünleri çıkarttığın yere geri takmaya mı çalışıyorsun anlamadım belki ürünler farklıdır ve uyumlu değildir bilmiyorum. Eğer fanı bahsettiğim şekilde çıkarttıysan aynı şekilde de geri oturtacaksın klipsleri ve bu kadar.

Ürün uyumlu mu bilmiyorum Turbox almistim maalesef su an demir cubugu aşağı doğru ittirtiyorum bir şey olmuyor ve ayrica bilgisayar da acilmiyor sogutucu ile ilgisi var mi?

Ürün uyumlu mu bilmiyorum Turbox almistim maalesef su an demir cubugu aşağı doğru ittirtiyorum bir şey olmuyor ve ayrica bilgisayar da acilmiyor sogutucu ile ilgisi var mi?
Dostum sen tam olarak ne yapmaya çalışıyorsun? Yeni bir fan aldın ve fan değişimi mi yapıyorsun anlamadım ben. Fotoğrafta attığın fan anlattığım şekilde sökülüyor. Bilgisayarın açılmama sebebini bilmiyorum maalesef. O mandalı aşağı iteceksin ama mesele o mandal değil o mandalın bağlı olduğu kilit bir başka tırnağa takılı fan ile anakart arasında onu kurtarman gerekiyor.

Dostum sen tam olarak ne yapmaya çalışıyorsun? Yeni bir fan aldın ve fan değişimi mi yapıyorsun anlamadım ben. Fotoğrafta attığın fan anlattığım şekilde sökülüyor. Bilgisayarın açılmama sebebini bilmiyorum maalesef. O mandalı aşağı iteceksin ama mesele o mandal değil o mandalın bağlı olduğu kilit bir başka tırnağa takılı fan ile anakart arasında onu kurtarman gerekiyor.

Benim bilgisayarim no singal hatasi veri bende islemci yeri bozulmuştur diye diger yere takmayi denedim ama soğutucu yuzunden olmuyordu ben de soğutucu cikartmayi denedim ama sadece sag sola hareket ettirebiliyordum bende zaten komple soğutucu sokme gibi bir amacim yok direk sag yatirdim sonra taktim islemciyi ama su an hareket ettirebiliyorum az once ettiremiyorudim bende sana nasıl geri eski haline gelecek diye soruyorum.

Benim bilgisayarim no singal hatasi veri bende islemci yeri bozulmuştur diye diger yere takmayi denedim ama soğutucu yuzunden olmuyordu ben de soğutucu cikartmayi denedim ama sadece sag sola hareket ettirebiliyordum bende zaten komple soğutucu sokme gibi bir amacim yok direk sag yatirdim sonra taktim islemciyi ama su an hareket ettirebiliyorum az once ettiremiyorudim bende sana nasıl geri eski haline gelecek diye soruyorum.
Nasıl geri eski haline geleceğini sen bileceksin. Fanı yana yatırıp işlemciyi ordan almayı nasıl başardın bilmiyorum ve işlemciyi diğer yere nereye takmaya çalıştığını da anlamadım. Muhtemelen işlemciyi oturtamamışın ama dikkat et sakın pinlerini yamultma. Ayrıca no signal hatası işlemciden değil kablodan veya monitörden olabilir. Bir çok şeyden olabilir işlemciyi sökmek yapılacak en son şeylerden birisi.

Geri
Yukarı