Turizm rehberliği yurtdışında okunur mu?

@Grim Reaper YÖK Atlası sitesinden bakabilirsiniz. Akredite edilen üniversiteler orada belirtilir.
Ona da bir göz atarım hocam. Ama meslek açısından illaha tercüman mı olmak gerekiyor ki? Sonuçta adamlar mantıken yeni mezun bir rehberi işe neden alsın ki? Meslekler pek çeşitli değil dilde malum tercümanlık tek yurtdışı olasılığı olan meslek gibi duruyor bilemiyorum.

Türkiye şartlarında hiçbir mesleğin garantisi yok maalesef. Turizm rehberliği fena meslek değildir, işinizde iyi bir turist rehberi olursanız paraya para demezsiniz. Gerçekten sağlam para var.

Türkiye şartlarında hiçbir mesleğin garantisi yok maalesef. Turizm rehberliği fena meslek değildir, işinizde iyi bir turist rehberi olursanız paraya para demezsiniz. Gerçekten sağlam para var.
Evet hocam özellikle özel sektörde fena para var. Direkt yakınlarımdan biliyorum. Ama ben burada iş yapmak pek istemiyorum. Yani geçici olarak olabilir ama asla burada kalmak istemiyorum. Bana beni buradan çıkaracak birşey lazım. Rehberlik o kadar işe yarar mı bilmiyorum açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı