Turk Telekom Hız ve Ping Sorunları

Roux

Kilopat
Makaleler
30
Yer
İstanbul
Bence artık işini düzgün yapmadığı bas baya ortada olan bir şirket. Modemime gelen hız 15.50 paketim ise 16 Mbps fakat 4 Mbps hız veriyormuş gibi. Oyunlardaysa Ping değerlerim artıp azalıyor. Arıyorum herhangi bir sıkıntı yok deyip modemi yeniden başlat diyorlar. Başlattığımız zaman 5-10 dk sonra yine aynısı oluyor. Modemle hiçbir sorun yok. Bu Turk Telekom ile alakalı bir sorun. Aranızda yaşayan kaç kişi var?

Yaklaşık 40-45 gündür bu problemim vardı 24 Megabit internetten sadece 1-3 arası hız alıyordum.
Bugün düzeldi.
Sorunun Türkiye geneli olduğunu iddia ediyorlar. Ama yari yarıya bu oran değişiklik gösterebiliyor.

Uzun süredir kullanıyorum, biri en ufak video açsın direk ping çıkıyordu ve download düşüktü(10mbps falan) 50mbps olmasına rağmen. Ttnet’e sallayan arkadaşlar umutlanmasın sorun bizdeymiş, kablolu bağladık masaüstü bilgisayara, download 48mbps civarı steam indirme ise 5mb’e dayanıyordu. O yüzden boşu boşuna sallamayın.

Uzun süredir kullanıyorum, biri en ufak video açsın direk ping çıkıyordu ve download düşüktü(10mbps falan) 50mbps olmasına rağmen. Ttnet’e sallayan arkadaşlar umutlanmasın sorun bizdeymiş, kablolu bağladık masaüstü bilgisayara, download 48mbps civarı steam indirme ise 5mb’e dayanıyordu. O yüzden boşu boşuna sallamayın.
Çünkü altyapın var :D. Kablolu bağlantı zaten en kolay çözümlerden biridir. Zaten herkeste internet berbat olsa şirket ayakta duramaz. Fakat çoğu yerde altyapı yetersiz. Bende de aynı sorun vardı eve ekip yolladılar düzeldi çoğu sorun firmadan kaynaklanıyor.

Bu arada arıza kaydı oluşturmaya çalış eve ekip yollayınca bazen çözülüyor. Bazen kutudaki kablolarda vs sıkıntı oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı