Turkcell 4.5G Superbox İnternet nasıldır?

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Dostlarım 100 GB 140TL 4.5G hızında bir internet.

Evimde altyapı yok ve üniversitelerinde açılacağı belli değil.
Ama bu internetin en büyük artısı başka yerde de kullanılabilir olması.

Ben yurtta iken ayda 2 kes 14 GB 50TL'ye telefonda interneti paketi yapmak zorunda kalıyorum zaten yetmiyor internet. Yani 100TL veriyorum. Öyle kimseyle konuştuğum falanda olmuyor dakika ve SMS çöpe gidiyor.

Bu Superbox modem bence güzel olur.

Daha yapmadım sizlere sorayım dedim. Kullanımı veya hızı hakkında deneyim veya bilgi sahibi olan varsa benimle paylaşabilir mi?

Modem tırt ötesi dandik. Telefon 4.5G çekse bile Modem nedense 3G ile bağlanıyor. 50 kere şikayet kaydı oluşturdum, hiçbirinde de çözüm üretmediler. Üretemediler demiyorum üretmediler. Umurlarında bile değil. Biz satıp geçeriz gerisi sizin sorununuz kafasındalar.

Bağlantı hızı bölgenize göre değişir. Telefonunuzdan hız testi yaparak ölebilirsiniz. Ancak dezavantajı gecikme süresi yüksek olduğu için oyun oynuyor iseniz sıkıntı yaşarsınız.
Vodafone 4.5G ile indirme hızı gündüz 2MB, gece ise 3MB oluyor saniye başı. Sürekli indirme yaptığım için biliyorum. Ve oyunlarda pingim ise sabit 32 ile 40 arası oluyor. Ama sabit yani. Bir oyun 32 başlarsa 32, 33 değişiyor. Turkcell'in ki kötü bu yönde.
Modem tırt ötesi dandik. Telefon 4.5G çekse bile Modem nedense 3G ile bağlanıyor. 50 kere şikayet kaydı oluşturdum, hiçbirinde de çözüm üretmediler. Üretemediler demiyorum üretmediler. Umurlarında bile değil. Biz satıp geçeriz gerisi sizin sorununuz kafasındalar.

Ya bu çok kötü olursa.

Altyapısı olmayan evler için ama altyapın varsa birazda paran varsa uçuyor. Bütün Twitch yayıncıları falan kullanıyor.

Alt yapım yok ve 2 lokasyon için kullanılabiliyor. O dediğiniz olay Türk Telekom leş bir sağlayıcı için geçerli sanırsam. Turkcell'in böyle bir kuralı yok. Ben yurt ve evin bulunduğu bölgelerin lokasyonlarını vereceğim.

Aklı olan Türk Telekom almasın bunu da belirteyim. 12 Mbps için 80 TL istiyorlar. Bir de bulunduğun bina 12 ve üstünü desteklese bile daha azını veriyor.

Alt yapım yok ve 2 lokasyon için kullanılabiliyor. O dediğiniz olay Türk Telekom leş bir sağlayıcı için geçerli sanırsam. Turkcell'in böyle bir kuralı yok. Ben yurt ve evin bulunduğu bölgelerin lokasyonlarını vereceğim.

Aklı olan Türk Telekom almasın bunu da belirteyim. 12 Mbps için 80 TL istiyorlar. Bir de bulunduğun bina 12 ve üstünü desteklese bile daha azını veriyor.
Vodafone'da Superbox gibi bir şey çıkartmış ona bakın bence. Sitelerinde yok fakat mağazalarında var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı