Turkcell iade almıyor

reddline

Hectopat
Makaleler
18
Selamlar, amcam Turkcell'den General Mobile almış. ( bana sorsa aldırmazdım da neyse.) Telefonu açmışlar ve telefon çalışmamış. Doğal olarak telefon hatalı üretim. Amcam ise ürünü Turkcell'e geri göndermiş ama Turkcell ürünün kutusunu açtığınız için iade almıyoruz dedi. Peki ben bu ürünün çalışıp çalışmadığını nasıl anlayacağım? Kapalı kutusundan nasıl anlayabiliriz? Amcam e-Devlet'ten tüketici mahkemesine başvurmuş sanırsam. Nasıl sonuçlanır ve ne zamana kadar belli oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Firmanın savunması istenir, bilirkişi gelir cihaza bakar ve hakem heyetine sunar, sonra karar verilir. 6ay-1yıl kadar sürebilir ve firma yaşanmamış olayları yaşanmış gibi göstererek savunma verebilir, o yüzden ne kadar kanıt o kadar etki.

Selamlar, amcam Turkcell'den General Mobile almış. ( bana sorsa aldırmazdım da neyse.) Telefonu açmışlar ve telefon çalışmamış. Doğal olarak telefon hatalı üretim. Amcam ise ürünü Turkcell'e geri göndermiş ama Turkcell ürünün kutusunu açtığınız için iade almıyoruz dedi. Peki ben bu ürünün çalışıp çalışmadığını nasıl anlayacağım? Kapalı kutusundan nasıl anlayabiliriz? Amcam e-Devlet'ten tüketici mahkemesine başvurmuş sanırsam. Nasıl sonuçlanır ve ne zamana kadar belli oluyor?
Kutusuyla vitrine koymak için mi alıyoruz telefonu? Boncuklu tabanca satan bakkal bile açıp 1 şarjör boşaltırdı gözümüzün önünde. Dava yoluna gidileceğini sert bi ifadeyle bildirmeniz lazım. İnat ederlerse tüketici mahkemesi tek çözüm. O da baya uğraştıracak, geçmiş olsun.

@Ecmel İşte sıkıntı orada kabul etmiyorlar. Bekleyeceğiz artık yapacak bir şey yok. Tekrar satışa uygun değil diyorlar ama telefon bozuk.
Kararı beklemeniz gerekli, eğer bahsettiğiniz gibiyse kazanırsınız zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı