Turkcell, Pixel serisinin seneye Türkiye'ye geleceğini söyledi

OnePlus 7T kullanıyorum CEO lar kavga edip şirketi opponun altına atıp yazılımları saldığından beridir Pixel Experience rom kullanıyorum böyle bir arayüz iyiliği yok hiçbir cihazda. Rom olmasına rağmen telefon Pixel e çok yakın sırf yüzden yurtdışından Pixel almayı düşünüyordum artık resmi gelişi beklerim

Pixel çok güçlü bir telefon fakat bütün sistem uygulamaları Google alphabet e ait, bu da bir sıkıntı ileride illaki teşkil edecektir. Düşünsenize Google altyapısını değiştirecek 1 gün kadar hizmet yok, telefon GG oldu. Ha bir de saf Android iyi güzel, hızlı falan ama berbat gözüküyor. Bu konuda Samsung mükemmel.

Bilmeyen biriside doğru sanar bunları...
Alt yapı değişince hizmet niye olmasın 😂

İşler dediğin gibi ilerlemiyor ama sen bilirsin öyle bir dünya yok. Koca Google düşünemedi zaten bunu güncelleme vermeden telefona hizmeti değiştirdi aynen kanka. Onuda geçtim uygulamalarin çoğu zaten local çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmeyen biriside doğru sanar bunları...
Altyapı değişince hizmet niye olmasın 😂

İşler dediğin gibi ilerlemiyor ama sen bilirsin öyle bir dünya yok. Koca Google düşünemedi zaten bunu güncelleme vermeden telefona hizmeti değiştirdi aynen kanka. Onuda geçtim uygulamalarin çoğu zaten local çalışıyor.

Reis local çalıştığını yeni öğrendim ve anladım bir arkadaş söyledi fakat bu arayüzün dandik olduğunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç güvenmiyorum. Gelse bile Samsung gibi bir rakibi karşısında şansı yok. Son yıllarda her konuda yenilmeyi başarıyor Pixel.
Grafik performansı dışında rahat bir şekilde rekabet edebilecek düzeyde. Pixel serilerinin en büyük avantajı Google gibi büyük bir marka ve tamamıyla bu markanın donanımı ile üretilmeleri. Apple nasıl iPhone cihazları için işlemci, yazılım üretiyor ve pazarlıyor ise, Google'da Pixel cihazları ile bunu yapıyor. Uzun süre ve hızlı güncelleme garantisi, akıcı Android deneyimi ile şu anda dahi birçok kullanıcının gönlünü ülkemizde fethetmiş durumda. Kesinlikle rekabet edebilecek düzeyde olduğunu düşünüyorum. Unutma ki Pixel 8 model cihazlar ilk defa 7 yıl büyük ve güvenlik güncellemerini alacak. Bu şu anda Android camiasında verilen en uzun güncelleme garantisi. Ekstra olarak sadece tasarım kısmında yarattıkları farklılık için bu cihazı alanlar dahi var. Bizim ülkemizde de olacaktır. Örnek verecek olursam eğer, Pixel 8 Pro cihazıma ekran jelatini kestirmek için girmiş olduğum telefoncuların hepsi cihazı inceledi ve yanındaki şahıslara telefonu anlattı, övdü. Şu anda Pixel cihazlar Mazda gibi. Herkes övüyor ama kimse almıyor. Yoğun ilgi var ama ülkede satışı yok.

Grafik performansı dışında rahat bir şekilde rekabet edebilecek düzeyde. Pixel serilerinin en büyük avantajı Google gibi büyük bir marka ve tamamıyla bu markanın donanımı ile üretilmeleri. Apple nasıl iPhone cihazları için işlemci, yazılım üretiyor ve pazarlıyor ise, Google'da Pixel cihazları ile bunu yapıyor. Uzun süre ve hızlı güncelleme garantisi, akıcı Android deneyimi ile şu anda dahi birçok kullanıcının gönlünü ülkemizde fethetmiş durumda. Kesinlikle rekabet edebilecek düzeyde olduğunu düşünüyorum. Unutma ki Pixel 8 model cihazlar ilk defa 7 yıl büyük ve güvenlik güncellemerini alacak. Bu şu anda Android camiasında verilen en uzun güncelleme garantisi. Ekstra olarak sadece tasarım kısmında yarattıkları farklılık için bu cihazı alanlar dahi var. Bizim ülkemizde de olacaktır. Örnek verecek olursam eğer, Pixel 8 Pro cihazıma ekran jelatini kestirmek için girmiş olduğum telefoncuların hepsi cihazı inceledi ve yanındaki şahıslara telefonu anlattı, övdü. Şu anda Pixel cihazlar Mazda gibi. Herkes övüyor ama kimse almıyor. Yoğun ilgi var ama ülkede satışı yok.

Amiral gemilerinin performanslarını yakından takip eden birisiyim. Hoparlör, mikrofon, ekran, kamera ve bataryada S24 Ultra 8 Pro'yu rahatlıkla geçebiliyor 🙂 Google Tensor işlemcilere geçerek büyük hata yaptı. Apple gibi yaptı ama işlemci tasarımını beceremiyor.

Testlere bakarsanız batarya konusunda azımsanamayacak kadar fark ile geride. Pil performansı işlemcinin verimliliği ile doğrudan orantılıdır.

Ayrıca, S24 serisi de 7 yıl güncelleme alacak. Sırf saf Android için şu yukarıda saydığım farkları göz ardı etmem, bilen kimse etmez.

Amiral gemilerinin performanslarını yakından takip eden birisiyim. Hoparlör, mikrofon, ekran, kamera ve bataryada S24 Ultra 8 Pro'yu rahatlıkla geçebiliyor 🙂 Google Tensor işlemcilere geçerek büyük hata yaptı. Apple gibi yaptı ama işlemci tasarımını beceremiyor.

Testlere bakarsanız batarya konusunda azımsanamayacak kadar fark ile geride. Pil performansı işlemcinin verimliliği ile doğrudan orantılıdır.
Samsung şu anda S24 ile birçok noktada Pixel'den üstün. Bu konuda herkes hemfikirdir fakat bir telefonun fiyatını ve sınıfını belirleyen 3 büyük unsur var. Kamera, ekran ve malzeme kalitesi. Pixel bu 3 konuda yalnızca amiral seviyesi cihazlar ile rekabet edebilir. Rekabet sonunda herhangi bir konuda üstün olmasa bile, elinizde bir amiral gemisi vardır. Burada bu telefonun alınabilirliğini fiyatı belirleyecek. Eğer resmi satışları çıkarsa, fiyatını öğrenebiliriz.

Evet Tensor işlemciler şu anda o kadar verimli değiller. Fakat gündelik anlamda işini sorunsuz şekilde yapabiliyorlar. Tabii eğer çok oyun oynayan biriyseniz kesinlikle bu telefonu tavsiye etmem. Pixel'in 8 serisi gündelik işleri yapan, bol bol video ve fotoğraf çeken, sosyal medyada takılan kullanıcılara daha çok hitap ediyor. Google bu işlemci mimarisine yeni geçti ve şu zirveye oynama konusunda epey bir yol katetmesi gerekiyor.

Ayrıca, S24 serisi de 7 yıl güncelleme alacak.
7 yıl güncelleme garantisi konusunda Google sıkı bir rekabet getirdi. İlk 7 yıl güncelleme garantisini veren firma olarak Samsung'da bu furyayı takip etmeye başladı. Herkes için güzel bir haber. Ancak Google bunu 799 Dolar fiyat etiketine sahip bir cihazı için yapıyor. S24 Ultra ise 1299 Dolar. Kıyaslamanızı yaparken fiyat farkını göz önünde bulundurmayı unutmayın. Umarım farklı markalardaki üst tepe cihazlar da bu kadar güncelleme desteği alabilirler. Buradaki rekabette kaybeden kesinlikle Apple oluyor.

Sırf saf Android için şu yukarıda saydığım farkları göz ardı etmem, bilen kimse etmez.
Pixel 8 serisini tercih eden birinin kesinlikle S24 Ultra ile aralarındaki farkı bildiğini düşünüyorum. Pixel'in kullanıcı kitlesinin büyük çoğunluğu Android gurmesi insanlar oluyor. Unutmayın ki; Google=Android. Yine tekrar hatırlatmak isterim ki şu anda Pixel 8 Pro 799 Dolar, S24 Ultra 1299 Dolar.

Örnek verecek olursam eğer, Pixel 8 Pro cihazıma ekran jelatini kestirmek için girmiş olduğum telefoncuların hepsi cihazı inceledi ve yanındaki şahıslara telefonu anlattı, övdü. Şu anda Pixel cihazlar Mazda gibi. Herkes övüyor ama kimse almıyor. Yoğun ilgi var ama ülkede satışı yok.
Geçen sene aynı senaryoyu ben de yaşadım. Jelatin kesmek için girdiğim telefoncular aldığım cihazı hep övmüştü.

Ayrıca işlemci konusunda katılıyorum. Pixel serisi hiçbir zaman üstün oyun performansı vaat etmedi. Tensor'lerin performansı gündelik kullanım için fazlasıyla yeterli. Zaten önemli olan budur. Telefonu alalı 1 sene olacak hâlâ tek şarjla 24 saat kullanım elde ediyorum.

Samsung Honor Google 3'ünden biri fena olmaz. Yurt dışı Xiaomi lütfen 2 yıl daha dayan abilerin geliyor.

Bence yazılımda en iyi şeyleri vaat eden OnePlus ve pixel ama pixelin şıklık tartşılır.

Geri
Yukarı