Turkcell Superbox 4.5G Düşük Hız Sorunu

AKINCILAR

Kilopat
Makaleler
3
Selam arkadaşlar,
Ben Turkcell Superbox 4.5G kullanıyorum. (279 TL paketi olan.) 1 haftadır bu cihazla ilgili hız problemi yaşıyorum.
Cep telefonumla hız testi yapıyorum 120 Mbit dowload hızı veriyor, superbox ise 50 Mbit üstüne çıkmıyor.
Yarı yarıya hız farkı var benim canımı çok sıkıyor bu durum. Müşteri hizmetlerini aradım telefonda aldığınız hızı bunda alamazsınız diyor.
Sizce de mantığınız alıyor mu 2 cihaz yan yana arada 2 katı hız farkı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar,
Ben Turkcell Superbox 4.5G kullanıyorum. (279 TL paketi olan.) 1 haftadır bu cihazla ilgili hız problemi yaşıyorum.
Cep telefonumla hız testi yapıyorum 120 Mbit dowload hızı veriyor, superbox ise 50 Mbit üstüne çıkmıyor.
Yarı yarıya hız farkı var benim canımı çok sıkıyor bu durum. Müşteri hizmetlerini aradım telefonda aldığınız hızı bunda alamazsınız diyor.
Ben 2 ay superbox kullanıp, ızdırap çekip, iptal ve iade etmiş biriyim. Akşamları çok kötü oluyordu, sonra anladım ki bölgemdeki baz istasyonu kaynaklıymış, yoğunluk çok oluyormuş ve baz isyitasyonu kaldırmıyormuş. Hızlar bendede aynıydı, hatta akşamları dsha kötüydü, yayın felan yapamıyordum. Sürekli drop oluyordu.

Çinden ts9 anten şipariş ettim, yine aynı. Antenin hiç bir faydası olmuyor. Bu kalitesizliğe aylık 279 TL vermem dedim, iptal ettim. Telekom fiber geldi, şimdi mis gibi 100/4 gerçek fiber kullanıyorum. Kopma yok drop yok, hız düşüşü yok.

Turkcell bunu millete vereceğine, ilk önce baz istasyonlarını iyileştirsin, güçlendirsin, yatırım yapsın, para harcasın. 2018 senesinin ilk 9 ayında 1,2 milyar net kâr etmesiyle övüneceğine, rezalet hizmet kalitesine yatırım yapıp, iyileştirip, hizmet kalitesiyle övünsün.

Ben de ilk başta TS9 anten aldım ama 1 Mbit bile faydası olmadı. Bizim burada kablo olarak 9 Mbit fazlasını vermediği için mecburi olarak aldım.

Benim 3. ay olucak galiba bu ay ile beraber nasıl iade edebiliyorsunuz ki sözleşmeden çaydığımızda ek olarak birşey ödemeksizin hemen iade edilebiliyorsa bende ederim çünkü benim asıl amacım csgoyu sorunsuz rahat oynayabilmekti ve bunları yayına verebilmekti fakat istediğim verimi bende alamıyorum böyle birşey mümkün ise iade etme taraftarıyım boşu boşuna her ay 280tl ödemek zorunda kaldım beni rahatlatan tek kısmı twitch youtube felan izlediğimde yayınların donmaması 3-4 yayın açmama rağmen ve formattan sonra hızlıca herşeyi indirmem ya da update geldiğinde oyunlara yüksek civarlarda bunu hızlı şekilde yapmak eğer ki iptal etme şansım varsa aydınlatırsanız bende iptal etme taraftarıyım.

Benim 3. ay olucak galiba bu ay ile beraber nasıl iade edebiliyorsunuz ki sözleşmeden çaydığımızda ek olarak birşey ödemeksizin hemen iade edilebiliyorsa bende ederim çünkü benim asıl amacım csgoyu sorunsuz rahat oynayabilmekti ve bunları yayına verebilmekti fakat istediğim verimi bende alamıyorum böyle birşey mümkün ise iade etme taraftarıyım boşu boşuna her ay 280tl ödemek zorunda kaldım beni rahatlatan tek kısmı twitch youtube felan izlediğimde yayınların donmaması 3-4 yayın açmama rağmen ve formattan sonra hızlıca herşeyi indirmem ya da update geldiğinde oyunlara yüksek civarlarda bunu hızlı şekilde yapmak eğer ki iptal etme şansım varsa aydınlatırsanız bende iptal etme taraftarıyım.
Ben 2 ay superbox kullanıp, ızdırap çekip, iptal ve iade etmiş biriyim. Akşamları çok kötü oluyordu, sonra anladım ki bölgemdeki baz istasyonu kaynaklıymış, yoğunluk çok oluyormuş ve baz isyitasyonu kaldırmıyormuş. Hızlar bendede aynıydı, hatta akşamları dsha kötüydü, yayın felan yapamıyordum. Sürekli drop oluyordu. 2 ay sonra aradım ve bu 2 aylık süreçte aradım, mail attım, hizmet çok kötü, memnun değilim, iptal ettireceğim diye. En son aradığımda sorun benden değil, Turkcellin bölgedeki hizmet yetersizliğinden kaynaklı, mağdurum ve bu kadar kötü bir hizmete, bu paraları vermek istemiyorum ve herhangi bir cayma ceza bedeli ödemeden aboneliği sonladırmak istiyorum dedim ve talebim 5 gün sonra kabul edildi. Hattı iptal ettim, cihazı aras kargoya verdim, göderdim, hat iptal oldu, cihaz ellerine ulaştı, herhangi bir ceza çıkmadı. Kısacası kurtuldum. Şimdi 100/4 gerçek fiber kullanıyorum ve çok memnunum.

Selam arkadaşlar,
Modem arayüzü > Şebeke ayarları > Bağlantı Türü > 4G
Şebeke > Manuel

Modem arayüzünde bu ayarları yaptıktan sonra tekrar hız testi yapıp kontrol eder misin?

Değişen bir şey olmaz. Cihaz 4.5G sinyalini otomatik Turkcell olarak görüyor.
Modem üzerindeki sinyal seviyeleri ne durumda?
Kurulumu yapmaya gelen yetkili sinyal hakkında ne dedi?
Şuanda böyle ise o zaman da aynı hızları alıyor olmanız gerekiyordu, bu sizin isteğinize göre değişiyor. Orada kurulumu yapıp testi gördükten sonra "Ben bu hızı istemiyordum, yetersiz" diyip geri iade edebilirdiniz.

Modem üzerindeki sinyal seviyeleri ne durumda?
Kurulumu yapmaya gelen yetkili sinyal hakkında ne dedi?
Şuanda böyle ise o zaman da aynı hızları alıyor olmanız gerekiyordu, bu sizin isteğinize göre değişiyor. Orada kurulumu yapıp testi gördükten sonra "Ben bu hızı istemiyordum, yetersiz" diyip geri iade edebilirdiniz.
Ben zaten herhangi bir cayma cezası ödemeden hem hattı iptal ettim, hem de cihazı iade ettim.

Enteresanmış fakat benim hız bakımından bi sorunum yok sadece CS:GO oynayamıyorum kalan şeylerde bi sorun yok o yönü güzel iade kabul etmezler sanırım.

Geri
Yukarı