Turkcell Superbox 4.5G Hız ve Yayın Testi!

Değerlerim bu şekilde:

Hocam ölçtüğüm telefon 4G idi.Ekstra olarak çok eski bir telefon.İphone 5.
@celp siz ne düşünüyorsunuz hocam?
@celp Hocam cevabınızı bekliyorum. Güçlü mü?
@celp hocam istiyorsanız face ya da istediğiniz herhangi bir sosyal medya hesabından konuşmayı yapalım.

Şu anda hava fazlasıyla yağışlı ve sanırım yoğunluk mevcut.
Genel olarak 40-50 hatta 60 Mbps alıyorum, ben de bırakayım şöyle;

Eki Görüntüle 350588
29.90 Mbit upload değeri o test hızındaki gerçek değer değil. Akşam saatlerindeki, baz istasyonundaki yoğunluk zamanında youtube'ye bir video yükleyin ve yükleme esnasında kaynak izleyiciden göndeim hızına bakın 10 Mbit üzerine çıkamadığı gibi, 3-4 Mbit yükleme hızlarına düşüyor. Ookla fazla gösteriyor.

Benimki de böyle çıkıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    11,6 KB · Görüntüleme: 193
@celp Hocam peki modemin arayüzüne girip Ayarlar>Sistem>Cihaz bilgisinde sinyal değerlerinin resmini gönderirmisiniz ?
RSRQ: -8dBRSRP: -82dBm bende değerler bu şekilde sizde atarsanız en azından bu değerlerden ne kadar hız alacağımızı anlarız.
Asıl önemli olan sinyal kalitesi değerini yazmamışsınız. Modem arayüzünde cihaz bilgisinde SINR olarak yazar.
Yabancı sunucularda speedtest ping değerleri ;

Tabii ki hocam Genelde -72dBm oluyor bende. Peki siz -82dBm'de ne kadar hız alıyorsunuz? ( Baz istasyonuna, kapasitesine ve yoğunluğuna göre farklılık gösterebilir. )

Eki Görüntüle 355671
-72 değeri, -82 değerinden daha iyi. O değer ne kadar 0 rakamına yakın olursa o kadar iyi. -72 değeri 0 rakamına daha yakın olduğu için daha iyi. SINR değeri mükemmel, 20'den büyük olması mükemmel demek. Sizin değerleriniz çok iyi.

@Ali1989 Hocam söylediğiniz gibi 10mbps olur :D çünkü sınırlama bu yüzden koyuyorlar bence sınırsız olanını tercih ederseniz daha iyi sonuç alırsınız ama bu size yeterliyse bunu almanızda işinize yarayacaktır 10down sanırım 10da up veriyordu bu paket daha fazlasını göremezsiniz ama online oyun oynamak zor özellikle csgo sende karşıdakide çok laglı gidiyor mermilerde keza öyle

CS-GO ve diğer oyunlarda her hangi bir lag problemi yaratmıyor. Testlerini yaptım. Turktelekomdan daha iyi.

CS-GO: 70-80 ms
Pubg: 50-70 ms

CS-GO ve diğer oyunlarda her hangi bir lag problemi yaratmıyor. Testlerini yaptım. Turktelekomdan daha iyi.

CS-GO: 70-80 ms
Pubg: 50-70 ms

Merhabalar,
Bende geçtiğimiz cuma gününden beri kullanıyorum 279 TL olan paketi. UPLOAD hızım kırk megabit olmasına rağmen, sinyal çok kalitesiz. Altı bin bit yayın açıyorum drop ve bağlantı kopması yaşanıyor yayınımda. Modeme kablolu bağlantı yapmama rağmen bu dropları önleyemiyorum. Sinyal seviyem en yüksek kalitede. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ederim.

Merhabalar,
Bende geçtiğimiz cuma gününden beri kullanıyorum 279 TL olan paketi. UPLOAD hızım kırk megabit olmasına rağmen, sinyal çok kalitesiz. Altı bin bit yayın açıyorum drop ve bağlantı kopması yaşanıyor yayınımda. Modeme kablolu bağlantı yapmama rağmen bu dropları önleyemiyorum. Sinyal seviyem en yüksek kalitede. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ederim.
Aynen bendede aynı şeklide. Testlerde hiçbir sıkıntı yok. Drop falan olmadan stabil upload var. Ancak yayın esnasında droplar oluyor. Gece yarısı hiçbir sıkıntı olmazken internetin yoğun kullanıllabileceği saatlerde karede atlama oluyor düşüyor. İşin garip tarafı testlerde zaman farketmeksizin hep aynı gayet başarılı çıkıyor.

9 sayfa aldıkları anteni söylemişlerdir herhalde diye bir umut bakındık ama yok. Bende de 3 cihaz var. Antel takılıyorsa ki takılıyormuş, konuyu açan bir zahmet belirtse.

@eflatun anten aldım ben fakat işlevsiz cihazin içindeki antenler daha iyi çekim yapiyor Technopat'ın önerdiği anteni aldım fakat dediğim gibi gerçekten işlevsiz. Benim olduğum yerde ama ben de CS:GO da aşırı derecede laglanma yapıyor karakterler laglı gidiyor ve aynı şekilde ben de öyle adamları vurmak çok zor bir hal aliyor. @Cagdas.K sizde bu sorunun böyle olmamasına aşırı derecede şaşırdım gerçekten. Ben de durum bu halde hala düzelmedi ve aynı sorun devam ediyor fakat net gerçekten iyi buna laf edemem.

Geri
Yukarı