Turkcell Superbox 4.5G Hız ve Yayın Testi!

Merhaba. Ben de 4.5G Superbox aldım. 40 Mbps hızı geçemedim. En iyi çeken yeri nasıl bulabilirim acaba?

Biraz önce denedim sv değerlerinde problem var gibi gözüküyor CS:GO'da. İlerleyen zamanlarda tekrar yorum yapacağım.

Şuan bende de sorun var gibi. Upload yapamıyorum. İndirme hızlarım aynı ancak upload yaparken hata veriyor.

Merhaba bir kaç sorum olacaktı.
Bu paketleri aldığımızda 2 yıl taahhüt oluyor ya diyelim 100TL'lik paketi aldık. Memnun kalırsak paket yükseltebilirmiyiz 280TL'lik pakete yada tam tersi olurmu düşürebilirmiyiz ?
Bir diğer sorumda 10mbps lik ve 20mbps lik paketlerin up ve downları aynımı yani 10 lukta 10 a 10 , 20 likte 20 e 20 mi download ve upload veriyor ?
Son olarakta cayma imkanı varmı yani ben hem yayın için hemde oyunlarda gecikme olsun istemiyorum anlık ping artışları yayında droplar olur mu olursa 14 gün içerisinde iptali oluyor mu acaba?

Dip not : Türkcell hattım ile IPhone XS Max model telefon ile speedtest yaptırdım ve 250 download 50upload aldım bunu süperbox ile alabilir miyim ?

Merhaba bir kaç sorum olacaktı.
Bu paketleri aldığımızda 2 yıl taahhüt oluyor ya diyelim 100TL'lik paketi aldık. Memnun kalırsak paket yükseltebilirmiyiz 280TL'lik pakete yada tam tersi olurmu düşürebilirmiyiz ?
Bir diğer sorumda 10mbps lik ve 20mbps lik paketlerin up ve downları aynımı yani 10 lukta 10 a 10 , 20 likte 20 e 20 mi download ve upload veriyor ?
Son olarakta cayma imkanı varmı yani ben hem yayın için hemde oyunlarda gecikme olsun istemiyorum anlık ping artışları yayında droplar olur mu olursa 14 gün içerisinde iptali oluyor mu acaba?

Dip not : Türkcell hattım ile IPhone XS Max model telefon ile speedtest yaptırdım ve 250 download 50upload aldım bunu süperbox ile alabilir miyim ?
Üst pakete geçebiliyorsun ama alt pakete geçemiyorsun.
10 MPS paket 10/5
20 MPS paket 20/10
ilk aylarda iptal bedeli yüksek değil 3-4 aylık kullanımda maksimum 200 TL çıkıyor.
Ben online oyunlarda gayet memnunum en fazla 60-70 MS ping oluyor ama bu baz istasyonunun yoğunluğuna bağlı,bölgende yoğunsa ping fazla olabilir.

10 MPS paket 10/5
20 MPS paket 20/10
ilk aylarda iptal bedeli yüksek değil 3-4 aylık kullanımda maksimum 200 TL çıkıyor.
Ben online oyunlarda gayet memnunum en fazla 60-70 MS ping oluyor ama bu baz istasyonunun yoğunluğuna bağlı,bölgende yoğunsa ping fazla olabilir.
Öncelikle teşekkür ederim cevabın için acaba ilk kurulum nasıl oluyor gelip deneme yapılıyor mu ?

10 MPS paket 10/5
20 MPS paket 20/10
Turkcell müşteri hizmetlerini aradım az önce 10 mbps lik paket satışının kaldırıldığını söyledi ve 20mbps lik paketinde upload miktarının 5mbps olduğunu söyledi 20/5 dedi.

Turkcell müşteri hizmetlerini aradım az önce 10 mbps lik paket satışının kaldırıldığını söyledi ve 20mbps lik paketinde upload miktarının 5mbps olduğunu söyledi 20/5 dedi.
Bende 20/10 yeni üyeler için şartlar değişmiş olabilir.Bir ara 5 MPS yaptılar 1 gün sonra tekrar eski haline döndü. Evet 10 MPS paket 100 TL olunca 1 hafta içinde kaldırdılar sanırım. Sitesinde görünmüyor diyorlardı.
Şimdi baktım yeni aboneler için düşürmüşler. Çok saçma olmuş.
  • Superbox 20MBPS İnternet Paketi için indirme üst limit hızı 20 Mbps, yükleme(upload) üst limit hızı 5 Mbps'dir.

Dosya Ekleri

• 64AB6796-D592-4623-BCBF-6DF8FA71740C.png
    64AB6796-D592-4623-BCBF-6DF8FA71740C.png
    42,9 KB · Görüntüleme: 115
Bende 20/10 yeni üyeler için şartlar değişmiş olabilir.Bir ara 5 MPS yaptılar 1 gün sonra tekrar eski haline döndü. Evet 10 MPS paket 100 TL olunca 1 hafta içinde kaldırdılar sanırım. Sitesinde görünmüyor diyorlardı.
Şimdi baktım yeni aboneler için düşürmüşler. Çok saçma olmuş.
  • Superbox 20MBPS İnternet Paketi için indirme üst limit hızı 20 Mbps, yükleme(upload) üst limit hızı 5 Mbps'dir.
Jitter çok yüksek.

Teste yüksek hızlarla başlıyor çünkü.
Demekki belli zaman aralığında internetinizdeki dalgalanmalar çok fazla. Jitter internetinizdeki dalgalanmaları gösteren değerdir. Ben sabit fiberde hız testi yaptığımda ilk test başlangıcında 93 Mbit ile başlıyor, test sonunda 98 Mbit ölçüyor, jitter değeri 0. Tabi ki, noktadan nokataya havadan gelen sinyalin dalgalanması normaldir.

Geri
Yukarı