Turkcell Superbox 4.5G Hız ve Yayın Testi!

Bende 20/10 yeni üyeler için şartlar değişmiş olabilir.Bir ara 5 MPS yaptılar 1 gün sonra tekrar eski haline döndü. Evet 10 MPS paket 100 TL olunca 1 hafta içinde kaldırdılar sanırım. Sitesinde görünmüyor diyorlardı.
Şimdi baktım yeni aboneler için düşürmüşler. Çok saçma olmuş.
  • Superbox 20MBPS İnternet Paketi için indirme üst limit hızı 20 Mbps, yükleme(upload) üst limit hızı 5 Mbps'dir.

Upload nerede yazıyor ben sitelerinde göremedim sadece download yazıyordu.

415770

Benim ki böyle çıktı arkadaşlar ben alabilir miyim ? Bıktım bu telekomdan, altyapı 16 yıldır ADSL'de, gelieşecek bir yer de değil.

@celp rica etsem hiztesti.com.tr sitesinden hız testi yapıp değerleri söyleyebilir misiniz ? Bende de speedtest.net te 150 mbps download 50 upload çıkıyor ama hiztesti.com.tr'de 10'a 20 filan çıkıyor.
@226261 suan SINR değerim 21 ama hız problemi yaşıyorum sizce sorun nerede olabilir ?

@celp rica etsem hiztesti.com.tr sitesinden hız testi yapıp değerleri söyleyebilir misiniz ? bende de speedtest.net te 150 mbps download 50 upload çıkıyor ama hiztesti.com.tr de 10 a 20 filan çıkıyor
@226261 suan SINR değerim 21 ama hız problemi yaşıyorum sizce sorun nerede olabilir ?
Hıztesti sitesine güvenmeyin bence. SINR değeri bende 25-26 olduğu zamanlarda bile akşamları kötü oluyordu. Daha sonra gündüzleride kötü oldu. Sanırım çok SINR ile alakalı bir durum değil. Ben süperbox aldığımda cihaza , hizmete bir türlü ısınamamıştım, daha sonra aldığım hizmetinde verdiğim paraya değmediğini görünce bir an önce bundan kurtulmam gerektiğini düşündüm ve zararsız ziyansız kurtuldum. Eğer sizde memnun değilseniz vakit kaybetmeden kurtulun.

Hıztesti sitesine güvenmeyin bence. SINR değeri bende 25-26 olduğu zamanlarda bile akşamları kötü oluyordu. Daha sonra gündüzleride kötü oldu. Sanırım çok SINR ile alakalı bir durum değil. Ben süperbox aldığımda cihaza , hizmete bir türlü ısınamamıştım, daha sonra aldığım hizmetinde verdiğim paraya değmediğini görünce bir an önce bundan kurtulmam gerektiğini düşündüm ve zararsız ziyansız kurtuldum. Eğer sizde memnun değilseniz vakit kaybetmeden kurtulun.
Benim alt yapım yok ve hızlı internet lazım. Mecburum kullanmaya. Ben günün 18 saati gayet memnunum ama akşam bi 6-7 gibi başlayıp gece 12'ye kadar hız düşümü oluyor, o arada can sıkıyor.

Benim alt yapım yok ve hızlı internet lazım. Mecburum kullanmaya. Ben günün 18 saati gayet memnunum ama akşam bi 6-7 gibi başlayıp gece 12'ye kadar hız düşümü oluyor, o arada can sıkıyor.
Aynısı bendede oluyordu. Aldığım günden beri sizinde dediğiniz gibi bendede akşam o saatlerde yani baz istasyonunun en yoğun olduğu saatler, berbat ötesiydi. Gündüzleri iyiydi, daha sonra gündüzleride kötü oldu. Sizin bağlı olduğunuz baz istasyonu akşamları çok yoğun ve baz istasyonu yoğunluğu kaldırmıyor. Bu soruna sizin, müşteri hizmetlerinin ve eve gelecek olan teknik elemanının yapabileceği hiç bir şey yok. Baz istasyonunun yenilenmesi, güçlendirilmesi lazım ama bu Turkcell için ek masraf, maliyet, yatırım demek ve kısa vadede olacak bir şey değil. Turkcell yatırım yapmadan, para harcamadan para kazanma çabadında. Sizin orda altyapı yoksa mecbur kullanacaksınız eğer internet lazımsa. Maalesef yapabilecek bir şey yok. Aynı şeyleri bende yaşadım, tecrübe ile sabittir.

Merhabalar, Cs:Go oynamayan birisiyim ve adsl kullanıyorum. O yüzden genelde 60 - 100 ping aralığında oynuyorum oyunları, Rainbow Six Siege, Squad, Hell Let Loose gibi oyunlarda ping değerleri nasıl acaba ? Yayında yapmıyorum. Gördüğüm kadarıyla herkes Cs:Go dan şikayetçi. Türk telekom kaynaklı problem nedeniyle 1.5Mbps hız alıyorum ve düzeltecekler gibi de görünmüyor.

Birkaç gündür kafayı yedim internetin yok uygunuydu, yok kotasızıdı, yok hat desteği felan diye bu karşıma çıktı muazzam bir teknoloji en yakın zamanda bunu kullanmaya başlayacağım akıl almaz değerler.....

Birkaç gündür kafayı yedim internetin yok uygunuydu, yok kotasızıdı, yok hat desteği felan diye bu karşıma çıktı muazzam bir teknoloji en yakın zamanda bunu kullanmaya başlayacağım akıl almaz değerler.....
O değerler bölgeden bölgeye, sinyal kalitesine, baz istasyonu, bölge yoğunluğuna göre değişir. Daha iyi değerler alabşleceğiniz gibi, daha kötü değerlerde alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı