Turkcell Superbox Düşük İndirme Hızı Problemi

Muhammed ORAL

Centipat
Merhabalar, Superbox'ı alalı 2 ay oldu. 4-5 gün önce download hızımı tam anlamıyla kestiler. 10/10 paket kullanıyorum ve 4 gündür sabit olarak 0.50 ile 2MBps arasında download alıyorum. Müşteri hizmetleri bir şey yapamıyor, eve gelen teknik ekip hıza bir şey yapamayız dedi modemi değiştirip gitti. Normalde 10Mbps download 5MBps upload sabit alırken bir anda bu sorun ortaya çıktı ve 4-5 gündür sürüyor. Sebebi ne olabilir? Aklım mantığım ermiyor, direğin yerini değiştirmiş olabilirler mi ya da yönünü çevirmiş olabilirler mi?
1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Superbox kullanmadım bilmiyorum fakat gelen ekibin elinin kolunun bağlı olmasına şaşırdım, evin farklı yerlerinde hızlar aynı mı?
Evin her yerinde hız benzer. Kendi telefonumda 4.5g ile test yaptığımda da yine aynı sonucu alıyorum. Sokakta 5-10 metre aralıklarla yaptığımda ufak iyileşmeler var, ama tutarlılık yok dediğim gibi. Aynı yerde bir 10mbps bir 0.30 aldığımda oldu ve uploadda sıkıntı yok dediğim gibi sadece download problemli. Gelen ekibi anlatmak gerekirse 20-21 yaşında, bana göre fazlasıyla bilgisiz, alakasız modemi değiştirip hızlıca gitmek isteyen bi çocuktu.

O başlık ne hocam. Linki kopyalamanıza ne gerek var. 😀
ne demek istediğini anlamadım?

Turkcell hat kullanan telefon ile sonuçlar aynı ise mahalledeki vericide bir sıkıntı olabilir, o bölgede ki verici için bakım talep et.
sorunu yaşadığım ilk gün aradım öyle bir kayıt açıldı sanırım ama 22 güne kadar sürer dediler. beklemekten başka şansım yok şu aşamada ama anlamadığım şey benim modemimde çekim gücü fullde, upload dediğim gibi sıkıntısız ve tutarlı sonuçlar veriyor, buna rağmen nasıl oluyor da 4.5g full çekerken ben 0.30 0.50 download alıyorum. Bunu bir anlayabilsem yapabileceğim bir şey var mı ona bakacağım ama yok anlamlandıramıyorum bunu.

Dediğim gibi vericideki internette bir sıkıntı olabilir, aynı bölge içinde Turkcell hat kullanan kişiler aynı sıkıntıyı yaşıyor ise hep birlikte imza toplayarak Turkcell Genel Müdürlüğüne dilekçe yazabilirsin.
Öğrenciyim buralarda, tanımam etmem kimseyi o yüzden dediğin zor şu an. Sağol yardımın için, tek yapabileceğim beklemek başka çarem yok. İyi forumlar.

Sorunu yaşadığım ilk gün aradım öyle bir kayıt açıldı sanırım ama 22 güne kadar sürer dediler. Beklemekten başka şansım yok şu aşamada ama anlamadığım şey benim modemimde çekim gücü Full'de, upload dediğim gibi sıkıntısız ve tutarlı sonuçlar veriyor, buna rağmen nasıl oluyor da 4.5G Full çekerken ben 0.30 0.50 download alıyorum. Bunu bir anlayabilsem yapabileceğim bir şey var mı ona bakacağım ama yok anlamlandıramıyorum bunu.

Bağlanılan baz istasyonuyla orada bağlanan herkes indirmeyi sömürüyorsa bu durum mümkün maalesef. Devamlı upload yapan biriyim. Kimse Upload'ı download gibi devamlı kullanmadığından stabil 550 kB/s alıyorum fakat indirme hızı son bir haftadır ancak gece yarısında veya yağmur yağıdığı zaman tam hız geliyor. Modem cam kenarında hat zayıflaması -82dB, olabileceğinin en iyisi.

Geri
Yukarı